Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Mart '10

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
640
 

Hayatımın anlamı

Hayatımın anlamı
 

kaynak: internet


Hayatımın anlamını kaç kere buldum, kaç kere işte bu !!! demişimdir. Çok oldu hayatımın anlamlarının sayısı.

Ne güzel, hayatımın bir sürü anlamı varmış. Seviyorum o zaman kendimi. En son ve en yeni anlamıysa hayatımın, bir şarkı sözü gibi gelen, şiire benzeyen, sıcak ve samimi bir istek:

''Saçını okşamak, başımı saçlarının arasına gömmek istiyorum.''

Mutlu olmayı hakeden herkesin böyle bir dileği olsa. Bir erkeğin bir kadını düşünürken, canı sıkkınken, arzuladığı böyle anlar varsa eğer, doğru yerde duruluyor karşılıklı. İnsanı sevme ve kendini sevme yeterliliği, hassaslaşma anlarında yazılıveriyor. Neye ihtiyaç duyulduğu, doğru ifadelerle adresine ulaşıyor, hayatımın anlamı oluyor.

'' Benim de sana ihtiyacım var, çünkü seni seviyorum...'' Yeterli olur mu karşılaşılamasa bile, saçlara dokunulmasa bile, sevgimi gönderebilirmiyim, hisseder mi bu adam şimdi şu anda? Ya da aynı isteği taşıdığımı bilse, benden haberi olmasa da, kendi sevgisini bana gönderebilir mi? Hissederdim. Eminim haberim oludu.

Hayatımın anlamı bugün de bu sözler oluyor.Onu çok anlamlı kılmak için büyük sözlere, arzuların şelale olup akıp coşmasına da gerek yok. Üstün başarılar bir kenarda durur, zaman durur, hastalar iyileşir, gözler parlar, dünya renklenir.

En sevdiğim mor ve mavi olur, kırmızı, siyah ve beyaz olur hayatın anlamı.

Müzik renklenir.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Hayatın anlamı, bir kaç sevinç çığlığıyla bulunabilecek kadar basit bir şey değil ki. Hayatın anlamını bulman için önce bilim, felsefe, mantık öğrenmen ve ''Hayat'' yerine ''Yaşam'' yazmayı öğrenmen gerekir:))) Ve daha da çoğu doğal ki ama şimdilik bunlar yeter:))

Necdet  
 17.03.2010 9:58
Cevap :
Bilim, felsefe ve mantık süzgeçten geçirilmelidir haklısınız. Ama ben hayatın anlamı defalarca ve pek çok yerde çoğul şekillerde oluşabilir göreli olarak demek istemiştim. Kişiye göre o anlık anlam değişebilir. ''Şimdi de bu oldu'' yu yazmak istemiştim. Sizi kırmayayım Necdet bey, hayatın değil ''yaşamın'' anlamı oluversin, nasıl isterseniz sözcükleri seçip değiştirebilirsiniz:)) Bunu lisede not tutarken ben de yapardım:)) hocanın dediğini değil kendi uıygun gördüğümü geçiriverirdm kağıda. Eğlencelidir sözcüklerle oynamak. Katkınız ve görüşleriniz için müteşekkirim. ( sağolun varolun da diyebilirim;))  17.03.2010 14:49
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 66
Toplam yorum
: 68
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 564
Kayıt tarihi
: 26.01.09
 
 

1963 doğumluyum. İngilizce öğretmeliği yapıyorum. 20 yaşında bir oğlum var. İzmir' de yaşayan şan..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster