Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Haziran '09

 
Kategori
Felsefe
Okunma Sayısı
266
 

Hayatımızın yasaları-2

Merhaba,

Hayatın bizlere ne zaman, nerede, ne sebeple, neler yaşatacağını bilemiyoruz. Ama bu demek değil ki onlarla baş edemeyiz ya da dostça onları kabullenemeyiz.

Bazen kendi kendimizi baltalarız istemesek de. Duygularımızı, yüreğimizin sesini inkâr ederiz. Sonra da kadere atarız bütün yükü.

-İşte böyle anlarda kararlarımızı, hem kendimiz hem de başkaları için ilham verecek, daha yüksek amaçlar için bizi yüreklendirecek, duygu merkezlerimize, şefkatli ve bilge tarafımıza sorarak, onu dinleyerek, cevabının bizim için en iyisi olmadığını bilerek de olsa yüksek benliğimizin sesine kulak verebiliyorsak, biz YÜKSEK İRADE yasasını dikkate almışız demektir.

-Başkalarını izleyerek kendi yüreğimizin sesini susturmak SEZGİ Yasasını hiçe saymak olur. Başka insanların fikir ve kararlarını izlemekle çok ilgilendiğimiz de kendi sezgi duyularımızı, kalbimizin dokunuşlarını unuturuz.

-Oysa değişen koşullara, mümkün olan en iyi şekilde uymak gereklidir. Sizden istenen şeyleri kabul ederken onları kendi yolunuza dönüştürün ki ESNEKLİK Yasası sizde işlev kazansın.

-Bütün bu karmaşık Yasalar içinde ne zaman evet, nasıl hayır demeyi öğrenmeliyiz ki SORUMLULUK Yasası gerekenleri yapabilsin. Unutmayalım ki başkalarını desteklerken aynı zamanda bize başkaları tarafından sunulan desteği de görmeliyiz.

Yine güzel bir söz demetini paylaşıyorum .

“Tanrım, bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabullenmem için sükûnet, değiştirebileceğim şeyleri değiştirebilmek için cesaret ve aradaki farkı anlayabilmem için de bilgelik ver.”

İsimsiz Alkolikler Sükûnet Duası.

Sevgiyle kalın.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 97
Toplam yorum
: 12
Toplam mesaj
: 11
Ort. okunma sayısı
: 386
Kayıt tarihi
: 15.04.09
 
 

Felsefe, edebiyat, bu alem, öteki alem, uzay, evrensellik; kısacası genelin, "aman canım işin mi ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster