Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Nisan '07

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
1285
 

Hayatın daha iyi olacağına nasıl inanırız?

Hayatın daha iyi olacağına nasıl inanırız?
 

Önce evlendiğimizde hayatın daha iyi olacağına inandırırız kendimizi. Evlendikten sonra, bir çocuğumuz doğduktan hatta ardından bir tane daha olduktan sonra hayatın daha iyi olacağına inandırırız kendimizi. Sonra çocuklar yeterince büyük olmadıklari için kızar, onlar büyüyünce daha mutlu olacağımıza inanırız sonra, ergenlik donemlerinde çocuklarla uğrasmamız gerektiği için öfkeleniriz. Kendimize, çocuklarımız bu donemden çıkınca daha mutlu olacağımızı, yeni bir araba alınca, güzel bir tatile çıkınca, emekli olunca, yaşantımızın dört dörtlük olacağını söyleriz. Gerçek ise su andan daha iyi bir zaman olmadığıdır. Eğer şimdi değil ise ne zaman? Hayatınız her zaman mücadelelerle dolu olacaktır. En iyisi bunu kabul edip her ne olursa olsun mutlu olmaya karar vermektir.

En sevdiğim sözlerden biri Alfred D. Souza' ya aittir.

Der ki; "Uzun zamandan beridir hayatın -gerçek hayatın- baslamak üzere olduğu izlenimine kapılmıştım. Fakat her zaman yolumun uzerinde bir engel, öncelikle erişilmesi gereken birşey, bitmemiş bir iş, hizmet edilecek zaman, ödenecek bir borç oldu. Sonra hayat başlayacaktı. Sonunda anladım ki bu engeller benim hayatımdı."

Bu görüs açısı, mutluluğa giden bir yol olmadığını gösterdi. Mutluluk yoldur öyleyse sahip olduğunuz her anın kıymetini bilin ve mutluluğu, vaktinizi harcayacak kadar özel biriyle paylastığınız için, ona daha fazla değer verin.

Unutmayın, zaman hiç kimse için beklemez. öyleyse; okulu bitirene kadar, 100 milyar kazanana kadar, çocuklarınız olana kadar, çocuklarınız evden ayrılana kadar, işe baslayana kadar, yvlenene kadar, Cuma gecesine kadar, Pazar sabahına kadar, Yeni bir araba ya da ev alana kadar, borçları ödeyene kadar, ilkbahara kadar, yaza kadar, sonbahara kadar, kışa kadar, maaş gününe kadar, şarkınız söylenene kadar, emekli olana kadar, ölene kadar..

MUTLU OLMAK İÇİN İÇİNDE BULUNDUĞUNUZ 'AN' DAN DAHA İYİ BIR ZAMAN OLDUĞUNA KARAR VERMEK İÇİN BEKLEMEKTEN VAZGEÇİN. MUTLULUK BİR VARIŞ DEĞİL, BİR YOLCULUKTUR. "PEK ÇOKLARI MUTLULUĞU İNSANDAN DAHA YUKSEKTE ARARLAR, BAZILARI DA DAHA ALÇAKTA. OYSA MUTLULUK INSANIN BOYU HİZASINDADIR."

Unutmayın;

"YARIN KİMSEYE VAAD EDİLMEMİŞTİR"

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

O kadar kısa ki hayat... Zamana yenik düşer hep. Bu yüzden önemli olana ne kadar yaşadığımız değil, nasıl yaşadığımız.. Umarım herkes dilediği hayatı, hayal ettiği gibi yaşama fırsatı bulur.. Sevgilerimle,

_ Melike _ 
 19.04.2007 15:04
 

Yapmam gerekenin bu olduğunu biliyorum ama teyit almam iyi oldu:) Mutlu olmamak için inat etmek diye birşey olabilir mi acaba...

analizatöz 
 05.04.2007 14:05
 

Mutluluk ne dün de , ne de gelecekte , şuandadır dediğiniz gibi.Sağlıklıysanız , sevdikleriniz yanınızdaysa bundan daha mutlu birşey yoktur. Yarın insana neler getirir bilinmez , yaşam insana verilmiş bir ödüldür , her anı değerlendirmek lazım.

pozitive 
 03.04.2007 17:06
 

çok güzel dile getirmişsiniz zaman denilen şeyin ne kadar değerli olduğunu. umarım bunları yaşama geçirecek o iç enerjimizi hareketlendirerek kendi içimizden dışımıza doğru güzel bir yolculuğa çıkarız.. sevgiler.

Ruksan İLDAN 
 02.04.2007 21:07
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 22
Toplam yorum
: 20
Toplam mesaj
: 9
Ort. okunma sayısı
: 1312
Kayıt tarihi
: 17.02.07
 
 

12 yıldır ilaç sanayinde çalışıyor ,çok sevdiğim mesleğimde yönetici olarak işime devam ediyorum. Bi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster