Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Temmuz '17

 
Kategori
Kişisel Gelişim
Okunma Sayısı
123
 

Hayatın Sonsuz Döngüsü

Hayatın Sonsuz Döngüsü
 

Aşıklar Tüneli - Ukrayna


Son dediğim hiçbir şey son olarak kalmadı şu hayatta. Her seferinde yeniden yeniden başlangıçlarla bir öncekini ardımda bıraktım ister istemez. Kaderin bir cilvesi belki bu. Ben yeter yoruldum dedikçe hayat bana devam et diyor ve yeni fırsatlar sunuyor. Çoğunlukla istikrarı sağlayamıyorum hayatımda. Bir gün önce fırsat olan, iki gün sonra hayatımı karartan dert olarak tanımlanıyor hayatımda. Sürekli değişillikler devam ediyor. Bir sirkülasyon gibi. Başla,mutlu ol, mahvet, üzül ve yine başla. Ama bu konuda yalnız değilim. Benim gibi milyonlarca insan vardır eminim. Sanki bir otomobildeyim ve lastikler çamura batmış bir türlü kurtulamıyormuşum gibi hissediyorum. Ve bunun gibi hisseden çok insan var.

Peki neden hiç düşündük mü? Ben düşündüm aslında pek bir sebep bulamıyorum. Düşündükçe işler daha da karmaşıklaşıyor sanki. Bu karmaşıklık içinde bazen kaybolmuş gibi hissediyorum kendimi. Bir çözüm arıyorum. Belki de hatam bu. Sebebi bulmadan çözüme yöneldiğim için sürekli tekrarı yaşıyorum. Sebebi aramak gerek

. Bunu bir içini dökme olarak düşünün lütfen, okuduğunuz için teşekkürler.

Bir film izledim, üzerine düşünüp bir sonraki yazımda arayıp bulabilirsem şayet sebeplerden bahsedeceğim ve belki de muhtemel çözümlerden. Filmin ismini de söyleyeyim, Dear Zindagi. Belki izlemek istersiniz. Ve bence izleyin, belki ben yazmadan benden önce arayıp da bulamadığımız sebepleri ve çözümleri buluruz.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Çoğu kez de arayıp bulamadığımız şeylerin yokluğuna içerler,üzülürüz;bu biraz da bir parçası olduğumuz doğadaki transformasyona benzer.Tıpkı zıtlıkların mücadelesi gibi.Güçlü ve dirayetli olmak kader borcumuz olmalı bence...Selam ve saygılarımla.

Abbas Oğuz 
 01.09.2017 13:18
Cevap :
Çok doğru, size katılıyorum. Sürekli bir arayış içinde oluşumuz, gözümüzün önündeki şeyleri görmemize engel oluyor belki de. Yorumunuz için çok teşekkürler. Selamlar, saygılar...  15.09.2017 15:25
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 20
Toplam yorum
: 12
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 150
Kayıt tarihi
: 26.05.14
 
 

Âvâzeyi bu 'âleme Dâvûd gibi sal Bâkî kalan bu kubbede bir hoş sadâ imiş ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster