Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Ocak '21

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
70
 

Hayatın tadı tuzu kalmadı

Gençleri bilmem ama biz yaşlılar için hayatın tadı tuzu kalmadı. Mesela ben neredeyse hiçbir şeyden zevk almıyorum. Okuduklarımdan bir şey anlamadığım gibi yazdıklarımı da beğenmiyorum. Zaten eskisi gibi güzel yazamıyorum.

İşte bu arada sevindirici bir haber e-nabızdan geldi. Allah nasip ederse yarın (18 Ocak Pazartesi günü) aile sağlığı merkezinde Corona aşısı oluyorum. Daha önce de güç bela grip aşısı olmuştum. Bunlar beni mutlu eden şeyler. Aşı olmak isteyen herkesin bu emeline ulaşmasını gönülden diliyorum.

Corona aşısı hakkında ileri geri söylentiler olsa da ben yararlı olacağına inanıyorum. Tam korumasa bile hastalığa yakalandığımızda hafif ve kolay bir şekilde atlatmamıza vesile olacak. Zaten tetanos aşısı hariç hiçbir aşı yüzde yüz korumaz. Ama koruduğu oran bize yeter. Hiç yoktan kat be kat iyidir. Sırası gelince herkesin aşı olmasını tavsiye ediyorum.

Bu arada aşı olduktan sonra da Corona’dan korunma tedbirlerine (maske, mesafe ve hijyen) devam etmek gerekiyor. Corona tamamen silininceye kadar bu tedbirlere harfiyen uymamız gerekiyor.

Yazıma karamsar cümlelerle başlamıştım ama inşallah zaman içinde her şey düzelir ve eski mutlu günlerimize döneriz. Şu anda yanımda olan ve bu yazdığımı duyan eşim “Biraz zor!” dedi ve hep birlikte gülümsedik. Allah bizleri gülümsemekten ayırmasın. Bu da gösteriyor ki insanlar şu an bir karamsarlık içinde. Yine de umudumuzu yitirmeden gelecek mutlu günlerimize odaklanalım… O günleri hayal edelim.

Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun.

Şen ve esen kalınız.

Dr. Atanur Yıldız

17 Ocak 21

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Aynen öyle sevgili doktorum. Başka söze gerek yok... Esen kalınız...

Abdülkadir Güler 
 05.02.2021 23:27
Cevap :
Teşekkür ederim sevgili Abim.  06.02.2021 12:12
 

Allah'a sığınalım canım kardeşim... En gerçek yardımcımız odur... Karamsar değil iyimser olacağız... Allah'tan ümit kesilmez umutla bekleyeceğiz... Güzel günler göreceğiz... Umutlu günler geçirmenizi dilerim...

Halil Güven (Sökeli) 
 17.01.2021 17:29
Cevap :
Çok teşekkür ederim sevgili Hocam.   18.01.2021 12:38
 

Karamsar olmayın mutlu olmak zevk almak bunları neye göre değerlendirirseniz o derecede mutlu olup zevk alırsınız..kendinize çok iyi bakın ve ailenizle daima gülümseyin..sevgiler

jale kasap 
 17.01.2021 15:05
Cevap :
Çok teşekkür ederim Jale Hanım. Selam ve saygılarımla.   17.01.2021 15:36
 

Sevgili doktorum sizin yazılarınız bizim için hep değerli...bilimin ışığında ben de size ve hepimize sağlıklı ömürler diliyorum...Allah her daim bizlerle olsun...

Nesrin Saldıran 
 17.01.2021 12:23
Cevap :
Nesrin Hanım, ilginiz ve iyi dilekleriniz için çok teşekkür ediyorum. Selam ve saygılarımla.   17.01.2021 12:55
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 528
Toplam yorum
: 99
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 256
Kayıt tarihi
: 24.01.09
 
 

Tıp doktoru.  ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster