Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Şubat '13

 
Kategori
Kişisel Gelişim
Okunma Sayısı
1268
 

Hayatla dalga geçer gibi

Hayatla dalga geçer gibi
 

Yaşamda risk almak


Bazen hayatla dalga geçmek gerekiyor, beklenileni değilde beklenilmeyeni yapmak gibi. Hareketi yoğun olan bir işiniz mi var?  ve çok sıkıldınız,  değişiklik mi istiyorsunuz? O zaman o değişikliği yapmak için hiç beklemeyin!

Tek bir çaresi var, işten ayrılın ve başka bir iş bulun. Belki ücret olarak daha düşük ama daha huzurlu, bunaltıcı iş dünyasından uzak, belkide doğayla içiçe olabileceğiniz,  eski iş yerinizin önünden geçerken doğru seçim yaptığınızı bir kez daha kanıtlayacak cinste ve en önemlisi kendinizi daha iyi hissedebileceğiniz bir iş…

 Ödüllendirmek

Hayat sadece dört dörtlük olmak değildir! Hata yapmak, alttan almak, her zaman doğru olmamak, düzensiz olmakta doğaldır. Kendinizi bunaltmamak, herşey mükemmel olacak diye sıkıntıya sokmamakta normaldir.

Şahsınıza yapabileceğiniz en güzel iyilik; rahatlamak, bütün sıkıntılarınızdan silkinmek ve kendinizi ödüllendirmektir. Ödüllendirmekten kastım, para harcanarak alınmış nesneler değil, masrafsız, maneviyatınızı ön safhaya çıkartabilecek birşeyde olabilir bu.

Mesela;  uzun zamandır görmediğiniz birisiyle irtibata geçmek, gitmeyi tasarlayıpta gidemediğiniz bir yere gitmek (tatil olmak zorunda değil), konuşmak istediğiniz birini arayıp içinizi dökmek…vs. Hatta bazen hiç bir şey yapmamak bile sizi rahatlatır ve kafanızı boşaltmanıza yardımcı olur.

Değişiklik Yapmak

Mükemmelci olmak tabiki harkulade birşey ama aşırıya kaçmamak şartıyla. Çünkü öyle olduğunuzda farkında olmadan hem kendinize hemde etrafınızdakilere mutsuzluk saçabilirsiniz. Bu da uzun vade de yıpranmanıza ve yıpratmanıza neden olabilir.

Hayatınızda değişiklikler yapmaktan korkmayın. Temellerinizi huzur, mutluluk, dostluk, gülümseme kavramları üzerine atın, monoton yaşamınızda ufak bir yada birkaç şeyi değiştirin. İş yerinize arabanızla gidiyorsanız eğer bir gün de otobüse binin, otobüsle gidiyorsanız  yolculuğunuzun bir kısmını yürüyerek geçirin…Sürekli “hayır” dediğiniz birine bir kerede “evet” demeyi deneyin, farklı yiyecekler tadın…

Unutmadan

Bütün bunları yaparken kendinizi kaybetmeyin ama, başkası gibi olmaya çalışmadan, doğal olarak, hissettiğiniz gibi, beklentilere cevap verecek şekilde değilde… hayatla dalga geçer gibi, yalnız ne yaptığınızı bilerek, adımlarınızı sağlam atarak, bocalamadan, bilinçli bir şekilde mamafih gülümsemeyi unutmadan!

 

Londra

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yazınızı ilgiyle okudum,teşekkürler..

Beymihdar 
 18.02.2013 1:20
Cevap :
Ben teşekkür ederim.  18.02.2013 17:57
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 21
Toplam yorum
: 21
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 238
Kayıt tarihi
: 22.01.13
 
 

Hayal dünyamızda yaşadıklarımız çoğu zaman kendimizi ilgilendirir. Başkalarına anlatmaya kalkıştı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster