Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Mart '09

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
629
 

Hayatta da 4 doğru 1 yanlışı götürür

Hayatta da 4 doğru 1 yanlışı götürür
 

Kim hata yapmaz ki? önemli olan o hatanın puan getirecek olan doğruları götürmeyecek kadar az olması değil midir? Kim bilmiyor hayatını, gelecegini, meslegini belli edecek üniversite sınavlarında 4 yanlışın bir doğruyu götürdügünü... Amaç, daha az yanlış ile daha iyi bir üniversitede okuyabilmek değil midir? Bugün farkettim. Hayatın bir üniversite sınavına benzediğini. Sadece üniversiteyi kazanmamız demek değilmiş aslında. O sınav bize hayatın bir minyatürü şeklinde görünmeliymiş aslında. Hayatta da yaptığın 4 yanlış 1 doğruyu götürüyormuş meğer. Götürmeliymiş de aslında belki.

Ya hata yapmamak için boş bırakacaksın seçeneği. Konu çalışmadığın yerden ise, ne yapacağını bilemiyorsan, duygularına yenik düşecegine inanıyorsan, içinden şeytan "a" şıkkıdır o işaretle dese de EMİN DEĞİLSEN EGER boş bırakılmalıdır o şık... BOŞ bırakılmalıdır. Şansıma neyse dediğin zaman, hayatının bir dogrusunun %25'ini kaybetme şansını da getirdiğinin farkında olmalısın.

Ya da hata yapmamak için çok çalışmak, çok çabalamak gerekir. Planlı, disiplinli, ÖZVERİLİ. Çok çalışmalı. Hangi konuda daha iyi olduğunu bilerek, diğer konularda kendini geliştirmek, eksik olduğun konularda başkalarından yardım almak gereklidir. Ve eğer yanlış yaptığın söyleniyorsa deneme sınavlarında, o zaman sana yol gösterenleri dinlemek gerekmektedir. - ki bu sayade yanlışlarını azaltabilesin.

Hayatta tıpkı üniversite sınavı gibi işte... Hayatta yaptıgın yanlışlarda da 4 yanlış 1 doğruyu götürür. Ama tek farkı üniversite sınavındaki gibi puanla ölçülmez bunun karşılığı. Yalnızlıkla ödersin bedelini, dostsuzlukla, sevgisizlikle ödersin. Bir bakmışsın yanında kimse yok....

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 91
Toplam yorum
: 400
Toplam mesaj
: 18
Ort. okunma sayısı
: 992
Kayıt tarihi
: 24.02.09
 
 

Yazmak bir tutku benim için. Yıllardır yazmayı seven biri olarak, bilgisayarın icadı ve gelişen t..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster