Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Gülser Gültekin Mukul

http://blog.milliyet.com.tr/gg

16 Ocak '07

 
Kategori
Alternatif Tatil
Okunma Sayısı
2056
 

Hayatta en değerli şeyi yap, kendine değer ver!!!

Uzun süredir iş yerine tıkılıp kaldık değil mi? Mevsimde kış olunca içimize kapanmışlık mı sezinliyoruz ne? Aslında son zamanlarda çok da iş yerine tıkılmayan insanlardanım ben..Bunun sebebi olarak kültür sanat etkinliklerimi ve doğaya hayran oluşumu sayabiliriz aslında..

Bugün siz değerli takipçilerime birkaç tüyo vermek istiyorum dileyen isteyen olursa buyurun ;)

İşlerimin elverdiğince ama bu sıralar haftada bir gün sinemaya gidip vizyonu takip ediyorum.. Çok güzel filmler vizyonda, ocak sonuna doğru vizyona girecek yeni filmler ile sinemalar daha da dolup taşacağa benziyor..

Vakit nereden bulacağız diyorsanız, bulursunuz bence yeterki içinizden gelsin..

Küçük yaşlarımdan bu yana iyi bir tiyatro seyircisiydim . Bursa AVP sahnesinin tadilatta oluşu o eskiden kalma alışkanlıklarımı sekteye uğratmışken bugün aldığım özel tiyatroların şehrimizde gösteri yapacak olmaları haberi ile baya baya sevindim..Ama yinede devlet tiyatrosunun tadı bambaşkadır..Aşinalığı olanlar iyi bilir devlet tiyatrosu sahnelerinin farkını..

Eskidir, tozludur ama daha içtendir, sesler bambaşka çınlar sanki..

Kültür sanattan farklı olarak doğaya açılmak istiyorsanız şayet size yine güzel şehrim Bursa yı öneriyorum..

Uludağ bütün ihtişamıyla kucaklar sizi..

Tıpkı geçtiğimiz Pazar yakın dostlarımla beni kucakladığı gibi...

Kar var, kış var, ne işimiz var demeyin bir görün, hiç bilmeseniz bile kayak pistinde kayak yaparken bulabilirsiniz kendinizi..

hem birde bakmışsınız kar üstünde mangalda sucuk pişirmektesiniz..yanında 1 fincan sıcak çayla süper oluyor..

Yalnız şöyle bir yanılgı var toplumda oradaki tatilin çok pahalı olduğuna dair..

Size şu kadarını söyleyeyim herşey hizmetinize sunulmuş ve fiyatlar da öyle abartıldığı kadar da değil..benden söylemesi..

Zaten hava soğuk, böyle soğuk yerlerden bahsetmemeli diyen arkadaşlar için termal kaplıcaları öneriyorum...

Evet Bursamızda bu türden yerler var fakat genel olarak imkanları kısıtlı mekanlar.. Ama Bursa İnegöl ilçesine bağlı Oylat Kaplıcalarını önerebilirim..Sadece kaplıca olmasının yanında yeşilde bambaşka güzeldir orada.. Doğa yürüyüşlerini birde orada yapın derim ben..

Bununla birlikte Kütahya Simav ilçesine bağlı Eynal ve Çitgöl kaplıcalarını yok sayamam..

Orada da su bambaşka.. 162 derece.. Zaten çeşmeden akan suya elinizi dokundurmanız imkansız.. Kaldığınız otelin hususi banyosunda yıkanmak ve şifa kaynağı olarak kullanmak isterseniz küveti 162 derece olan suyla doldurup 1 gün bekletiyorsunuz.. 1 günde hem mineralleri bakımından zengin suya hem de dayanabileceğiniz sıcaklığa ulaşmış oluyorsunuz.. Bu konuda Ebru Vatan Arda arkadaşımız detaylı bilgilere yer vermiş.. Onun lafına laf katmamak adına birde o bloga bakın diyerek sözlerimi burada bitiriyorum..

Bana neredesin, neden bizi yazılarından mahrum ediyorsun diyen arkadaşlar; buyurun, halen devam etmekteyim..
Çok gezen mi bilir, çok okuyan mı yada bir şey daha ekliyorum çok yazan mı?
Karar sizin..
Bu tür durumlarda okuyan algıladığı kadar bilir, gezen ise gördüğü, dokunduğu, şahit olduğu kadar bilir..
Yazmak mı; bilmeden yazmak olur mu hiç ?
Bence yazan da bilir..
Bundan böyle daha sık yazabilmek ümidiyle...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

bursa büyük ama küçük şehir... neden mi? ummadığınız bir taşın altından bir tanıdık çıkıveriyor ve sizi destan ülkesinin surlarına konduruyor..... tabii yaşamayı biliyorsanız. çünkü bakmadıca göz görmezmiş, günlük yaşamın avareliğinde bursayı yaşayabiliyor muyuz? sizce

m.ali gültekin 
 17.02.2007 6:45
 

huzur ve sevgi madeniyetinin hayat buldugu yerler yeşili ve dogasıyla medeniyetlere başkentlik yapmış şehsadeler kenti. Somuncu caba ve üftade hazretleri Molla fenariler üç kuzular Emir sultan buhariler Osman gazi Orhangazi çelebi Mehmet Yıldırım bayazıt Murat hüdavendigarların Fatihlerin Veysel karanilerin manevi ikliminde bir mola... Evliya çelebi seyehatnamesinde şöyle der. VELHASIR BURSA YEŞİL VE SUDAN İBARETTİR. ÜLKEMİZİN KALBİNİN ATTIGI SANAYİ VE TURİZM KENTİ Otomotiv dokuma bıçakçılık tarım ve turizm. Fazla muhabbete tutmayın karagözün akibetine ugramayalım. saglıcakla kal Başarılar...

ZEYBEK 
 02.02.2007 1:23
Cevap :
bursamızı ayakta tutan bu manevi değerler aslında.. tabi kıymet bilene..yerel yönetiminde, başta büyükşehir olmak üzere bu konudaki katkıları yatsınamaz diyorum..kaleminize ,yüreğinize saglık..  02.02.2007 21:42
 

Bursa hakkındaki düşünceleriniz çok güzel. Ayrıca anlattıklarınıza katılıyorum. Yazımdan da bahsetmiş olmanız beni oldukça gurulandırdı. Yazılarınızın devamını bekliyorum.

EVA 
 17.01.2007 12:53
Cevap :
Bursa kelimelere sığmıyor aslında..Ben bu şehri seviyorum; tarihe tanıklık etmiş sokaklarını , surlarını , keşiş (ulu) dağını, tophane, çekirge, inkayasını yani genel manzarasını.. her şehrin sıkıntıları var muhakkak önemli olan güzellikleri görebilmekte sanırım..günümüzde çok az insan bunu başarabiliyor malesef.. eynal konusuna gelince bende sizin gibi kısa süreli bir tatilimde gittim ve çok beğendim..kütahya insanının içtenliği ayrı bir mevzu..hatta hala böyle insanlar var mı dedirtecek kadar kocaman yürekleri var.misafirperverlikleri harika..hele yaşlı bir teyzenin ikramı dumanı üstünde kıymalı lahana sarmasının tadı hala damağımdadır..bunlar hayatın güzellikleri işte..görebilene ...sevgiyle kalın..  17.01.2007 22:26
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 6
Toplam yorum
: 12
Toplam mesaj
: 8
Ort. okunma sayısı
: 891
Kayıt tarihi
: 20.11.06
 
 

"Doğumum anama hamallıktı, yaşamam bana.. ölümüm bile hamallık cenaze alayına.." sözünde söylenildiğ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster