Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Hakan Karaduman (Akdenizli)

http://blog.milliyet.com.tr/akdenizli

06 Aralık '06

 
Kategori
Dostluk
Okunma Sayısı
812
 

Haydi arkadaşlar!!

Haydi arkadaşlar!!
 

Yaşam bir gün, bir saat, bir dakika, bir saniye, bir an… Daha azının içine saklar umudu. Bilemezsiniz nerede başlar ve biter; bir nefes çağırır umudu. Her zaman geciken olmaz umut; herkes bakarken o yöne, tüm saatler durmuşken o an, yeniden kurulur yaşlı saatin mandalı. Bir kuş havalanır, bir kaplan yürürken pas geçer yaralı ceylanı: Umut gelmiştir.

Şimdi Ferdi için ayarlanacak zaman ve an. Sizler koca bir ulusun çocukları,s izler bakarken aynı yöne; öteleyecek ölümü.

Sayın Deniz hanım ve yürekli dostların başlattığı Ferdi'mizin yaşaması adına, hep beraber; "haydi bir şeyler yapalım". Neler mi yapabiliriz? Sigara içiyorsanız bugün çevrenizden isteyin sigara parasını yardım olarak gönderiniz. Taban 5 ytl.

Yazarlara mail gönderin, sanatçılara mail gönderin, eğer paranız varsa para ile yardım edin.

Size John Steinbeck'in "Bitmeyen Kavga" romanından kısa bir bölüm anlatacağım. Bir işçi mahallesinde bir kadın doğum yapacaktır. Doğum zorlu olacaktır. Doktor herkesten bir parça bez getirmesini ister. Kısa sürede dev bir çaput yığını oluşur. Sorarlar "neden; bu fazla değil mi?" der ki; "doğacak bebekte herkesin bir katkısı olsun istedim."

Yaşama tutunma, reddetme ölümü bir doğumdur; inadına, yaşama.. Bir parçanız olsun...

Taban 5 ytl, ama bankalar havale ücreti alıyorlar diyorsanız, o sorunu da burada finans konusunda yazan değerli arkadaşlarım yol gösterek çözeceğiz.

Biz bize yeteriz.

Yazımı deniz hanımın mesajıyla bitiriyorum.

Ferdi için bir 6 Aralık mektup günü olsun diye düşündük... Yapar mıyız hep birlikte? http://blog.milliyet.com.tr/Blog.aspx?BlogNo=16010

Ben "evet" diyorum...

Saygılarımla...

"Yaşatılan bir hayat, yaşatılan bir umuttur".

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bakın eller birleşince neler oluyor. Sevgili Biberiye bu hızla daha nerelere ulaşır artık bilemiyorum. Ama o telefonlar, o destek... Ferdi artık biliyor ve toparlanmaya başladı. Biberiye'nin dediği gibi. Başaracağız umudum artıyor artık. Sevgiyle kalın.

Deniz 
 08.12.2006 12:17
Cevap :
inanın öyle mutlu oldum ki...haydi ferdiciğim, başaracağız.saygılarımla.  08.12.2006 16:16
 

nasıl sevindim meleklere... Hemen bilgi vereyim : Bugün Ferdi'nin annesi Sevgi Hanımla konuştum. Maalesef kemoterapinin yan etkileri ağır bir şekilde devam ediyor... damardan beslendiği için rahatsız hissediyor kendini. Ancak ikide bir annesini muhasebeye yollayıp mali durumu sorduruyor. Muhasebedeki Sevinç hanım durum çok iyi ödemeleriniz düzenli yapılıyor haberi yolladıkça Ferdi'nin yüzü gülüyor... Umudu artıyor. Bu arada blog yazarlarından Açelya Ülgenay deli gibi TV kanallarına saldırıyor... Ufukta Esra Ceyhan ve TGRT görünüyor. İşte böyle dostum, Ferdi'nin talihi gülmeye başladı ah birde zaman belası olmasa başımızda...

Feyhan 
 07.12.2006 23:54
Cevap :
başaracağız hep birlikte ve ferdiyle...onlarda birer melek...saygılarımla.  08.12.2006 11:44
 

bu desteklerle inadına yaşayacak Ferdi... ben eminim

Feyhan 
 07.12.2006 23:03
Cevap :
aynı fikirdeyim.gelişmeler hakkında bilgi alışverişi yapalım.blog üyesi olmayan ama yazılarımızı okuyan insanlar bağış yapıyorlar dersem inanır mıydınız?hem de beyaz melekler:Hemşireler.saygılarımla.  07.12.2006 23:31
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 470
Toplam yorum
: 1750
Toplam mesaj
: 25
Ort. okunma sayısı
: 548
Kayıt tarihi
: 28.08.06
 
 

Ateşten denizleri mumdan gemilerle geçmeye" benzer hayatımız. Mutlaka mavi gökyüzü görünecektir. Gid..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster