Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Haziran '10

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
597
 

Haydi Türk sineması iş başına!..

Haydi Türk sineması iş başına!..
 

İnsani bir amacın olmadığı Titanic, bu haliyle milyonları ekrana kilitlediyse, 32 milletten gönül erinin bulunduğu bu “İnsanlık Gemisi”nin filminin çekilmesi gündeme gelemez mi?

İsrail'e karşı meyve bıçağı, İngiliz Anahtarı, sopa ve tornavidadan başka kullanılabilecek suç aleti (!) bulundurmayan bu gemiye, onlarca savaş gemisinin, helikopterlerin ve M16’lı askerlerin saldırması, aksiyon olarak yetmez mi?

Utançlarını, ‘Utanç Duvarı’ ile çevreleyenlere inat, Gazze’ye insani yardım taşırken saldırıya uğrayıp; canlara kıyanlar tarafından hücrelere hapsedilip, zincir ve sopalı savunmalarıyla, suçlu duruma düşürülmek, komedi olarak yetmez mi?

Filistin'de yaşanan trajediyi ele alan Kanarya Filmi'ni izleyen 6 yaşındaki Yusuf'un Gazze’ye yolladığı Kanarya'sı ile saldırıdan sonra ebeveynlerinden ayrı tutulan 1, 5 yaşındaki Türker bebeğin bulunduğu gemide, 9 barış elçisinin katledilmesi, dram olarak yetmez mi?

Ele geçirilmiş İsrail askerlerine su verip, İsrail birliğine iadesini yapan barış elçisinin, İsrail tarafından kurşunlara hedef yapılıp, katledilmesi trajedi olarak yetmez mi?

İsrail korsanlarınca şehit edilen Tekvandocu Çetin Ağabey’in hanımı Çiğdem Abla’nın, bir yandan eşine gözyaşı dökerken, bir yandan da yaralılara yardım etmesi, insani bir sevdanın ötesinde, “aşk” olarak yetmez mi?

Bir filme konu olacak bütün türleri güvertesinde barındıran Mavi Marmara, zalimin ve zulmünün unutulmaması adına, Titanic gibi sayfalara, notalara dökülmeli ve beyazperdeye aktarılmalıdır.

Eğer Mavi Marmara, İsrail’in zulüm dolu tarihinde unutulmuşlardan olursa, tıpkı Titanic gibi, derin bir deryada sadece enkazı aranır!

NOT: Muhammet Mazhar Demir'e teşekkürler...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 74
Toplam yorum
: 69
Toplam mesaj
: 17
Ort. okunma sayısı
: 2746
Kayıt tarihi
: 09.04.07
 
 

On yıldan fazla süredir reklam ve halkla ilişkiler sektörü ile internet ortamında medya sektöründe h..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster