Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Mart '09

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
452
 

Haydi Yazıcıoğlu tarih yazma sırası sende

Haydi Yazıcıoğlu tarih yazma sırası sende
 

ÖNCE TÜRKİYE ÖNCÜ TÜRKİYEN İÇİN DAYAN!!


Sağlıklı haberlerinizi alalım da, bunca saat sonra, yaşadığınızı, iyi olduğunuzu herkes öğrensin, aileniz ve sevenlerinizin bayramı olsun. Tüm Türkiye, iyi haberlerinizi bekliyoruz.

Ben, böyle bir kurtarma operasyonu, ne gördüm ne de duydum!! Kazanın üzerinden yaklaşık 9 saat geçti ve hala kazayerine ulaşılamadı, bu ne acizlik, bu ne rezalet, akıl alacak gibi değil maalesef..

İşte bir liderin kısa biyografisi:

Muhsin Yazıcıoğlu, 1954 yılında Sivas'ın Sarkışla İlçesi Elmalı Köyü'nde bir çiftçi ailesinin oğlu olarak doğdu. İlk ve orta öğrenimini Şarkışla'da yaptı.

Yüksek öğrenimini yapmak üzere 1972'de Ankara'ya geldi. Üniversite tahsilini, Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi'nde tamamladı.

1968'de cemiyet (dernek) çalışmalarına başladı. Şarkışla'da Genç Ülkücüler Hareketi'ne katıldı. Ankara'ya geldikten sonra ise, Ülkü Ocakları Genel Merkezi'nde görev yapmaya başladı. Sırasıyla; Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcılığı ve Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı yaptı. (1977-78).

1978'de faaliyete geçen Ülkücü Gençlik Derneği'nin kurucu Genel Başkanı oldu. 1980 yılına kadar MHP'de Genel Başkan Müşavirliği görevinde bulundu.

12 Eylül 1980'de yapılan askeri darbenin ardından, MHP ve Ülkücü Kuruluşlar Davası sanığı olarak cezaevine konuldu. 5, 5 yılı hücrede olmak üzere 7, 5 yıl Mamak Cezaevi'nde kalan Muhsin YAZICIOĞLU, 7, 5 yıl cezaevinde kaldığı bu davadan herhangi bir ceza almadı.

Cezaevinden çıktıktan sonra, mağdur olmuş ülkücülere ve onların ailelerine yardim amacıyla kurulan Sosyal Güvenlik ve Eğitim Vakfı'nın başkanlığını yaptı.

1987'de arkadaşları ile birlikte MÇP'de siyasete girdi. MÇP'de Genel Sekreter Yardımcılığı görevinde bulundu.

1991 genel seçimlerinde üç partinin oluşturduğu ittifak bünyesinde, milletvekili adayı oldu. “O, inançlarınızı Meclis'e taşıyacak” sloganıyla, Sivas'tan milletvekili seçildi.

1992 yılı Temmuz ayında, “içinde bulunduğu partinin siyasi anlayışıyla uyuşamadığı için” bir grup arkadaşı ile birlikte MÇP'den ayrıldı. 29 Ocak 1993 tarihinde Büyük Birlik Partisi kuruldu ve bu partinin Genel Başkanlığına seçildi.

24 Aralık 1995'te yapılan erken genel seçimlerde ANAP-BBP ittifakından 20. Dönem Sivas milletvekili olarak, yeniden meclise girdi. 28.02.1996 tarihinde ANAP'tan istifa ederek, BBP'ye döndü.

26 Nisan 1998'de yapılan 3. Büyük Kurultay'da, 8 Ekim 2000 tarihinde yapılan 4. Büyük Kurultay'da, 2 Haziran 2002 tarihinde yapılan 1. Olağanüstü Büyük Kurultay'da, 20 Temmuz 2003 tarihinde yapılan 5. Olağan Büyük Kurultay'da, 30 Nisan 2006 tarihinde yapılan 6. Olağan Büyük Kurultay'ta ve 15 Nisan 2007 2. Olağanüstü Büyük Kurultayda tekrar BBP Genel Başkanlığına seçilmiştir.

22 Temmuz Erken Genel seçimlerinde BBP'nin seçimi protesto etmesi sebebiyle partisinden istifa ederek Sivas'tan bağımsız milletvekili adayı olup 23. dönem milletvekiliğine seçilmiştir. Daha sonra BBP'ye katılarak TBMM'de Büyük Birlik Partisi Sivas Milletvekili olarak BBP'yi Meclis'te temsil etmiştir. 19 Ağustos'ta yapılmış olan BBP'nin 3. Olağanüstü Büyük kurultayında tekrar Genel Başkan olmuştur.

Muhsin YAZICIOĞLLU evli ve iki çoçuk babasıdır.. http://www.bbp.org.tr/?doc=ozgecmis

Ben, yetkililerin nasıl oluyor da hele ki bu devirde, uydudan, evinizin neredeyse odalarını sayıp, bilgi verilen teknolojik bir zamanda, nasıl oluyor da koskocaman helikopterinin enkazına ulaşılamıyor, mantığımız kabul etmiyor .. Gerçi bu uzun zaman zarfında, eğer yaralılarsa ki temennimiz iyi olmaları, ama aradaki zaman çok uzun ve tehlikeli saat dilimleri!!!

Alperen Ocakları Genel Başkanı Gürgür ''arama kurtarmanın yetersiz olduğunu ve bu bir zafiyettir diyerek'' açıklamasını yapmıştır, evet katılıyorum aynen, keşke böyle olmasaydı ama tam bir belirsizlik ve kulaktan dolma, safsata haberler yakınlarına ve partili arkadaşlarını üzmekle kalmayıp, umutlarını tüketmekten başka bir şeye yaramaz..

Dualarımız, sayın Yazıcıoğlu ve dava arkadaşlarıyla inşallah hayırlı haberlerini alabiliriz, yüreğimiz onlarla!!

Aynı siyasi görüşü paylaşan ya da paylaşmayanlar eminim ki herkes dua ediyordur..

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

Bu blog Milliyet.com.tr sitesinden 2306 kez görüntülenmiştir

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 25
Toplam yorum
: 28
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 450
Kayıt tarihi
: 25.01.09
 
 

U.Ü.İ.İBF. Donuk bir kayıt ve bu yılda A.Ü. İktisadi ve idari programlar _Sağlık Kurumları İşletm..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster