Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Mayıs '11

 
Kategori
Kitap
Okunma Sayısı
551
 

Hayırlara vesile olsun...

Hayırlara vesile olsun...
 

Geçen gün hayatımda meydana gelen çok enteresan bir gelişmeyi paylaşmak istiyorum. Facebook sayfamda, yazar Cem Mumcu’yla ilgili basın haberlerini paylaşan bir siteye üyeyim. Üyesi olduğum bu site, en son olarak, Ayşe Özyılmazel'in bir yazısını paylaştı. Ayşe kızımız yazısında Aykut Oğut'u, Cem Mumcu’nun kitap kapağı konseptini kopyalamakla suçluyordu. Ancak, kopya iddasıyla suçladığı Aykut Oğut’u, keyifle okuduğunu da eklemeyi ihmal etmemişti.

Aykut Oğut, meğer ilk kitabını 2009 yılında yayımlamış ancak ben yazarın varlığından Ayşe’nin köşesi sayesinde haberdar oldum. Gerçi, geçen gün kitabı D&R’da görmüştüm ama kitabın kapağında bulunan takım elbise giymiş, ileriye doğru koşan adamlar bana iş köleliğini çağrıştırdığından ve şu aralar kişisel gelişim kitabı okumak istemediğimden ötürü kitabı satın almamaya karar vermiştim. Taa ki Ayşe Özyılmazel’in köşe yazısını okuyup da satın almaya karar verene kadar…Velhasıl kitabı satın alıp okumaya başladığım anda, aslında şu sıralarda en ihtiyaç duyduğum kitabı almış olduğumu fark ettim. Ve muhtemelen de Ayşe Özyılmazel’in o yazısını okumasaydım, kitabı transit geçip gidecektim. Bu yazıyı yazarak asıl varmak istediğim asıl nokta ise; geçen gün kaleme aldığım yüzeysel, derinliksiz, , 'kim nerde, ne yapmış' minvalinde yazılar yazan köşe yazarlarına attığım çamurların yüzümü kara çıkartmalarıdır. 

Nitekim, Aykut Oğut’un kitabını kendimden geçerek okurken demek ki dedim; kainat üzerinde yaşayan her canlı kendi görevini icra etmekte ve yaradılışının gerektirdiği gibi davranış biçimleri sergilemektedir.Aslında karşı çıktığımız bazı olaylar ya da canımızı sıkan bazı insanlar, o anda bizler göremesek de ya da algılayamasak da, bizlerin hayrına olacak durumlara vesile olabilirler. 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 42
Toplam yorum
: 18
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1571
Kayıt tarihi
: 05.04.11
 
 

Uludağ Üni. İktisat Mezunuyum. Muhasebecilik, bankacılık gibi muhtelif mesleklerde çalıştıktan so..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster