Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Şubat '07

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
673
 

Hayran olduğum kadınlar

Hayran olduğum kadınlar
 

Kendini dünyanın yedi harikasından biri sanan kadınlar var etrafta. Kadın zekâsı ile erkek olsam tahammül edemeyeceğim tiplerden. Bunlar adama askeriyede verilen eğitimi yetersiz bulup, kendi isteklerine göre şekillendirme ve disipline etme konusunda inanılmaz şahıslar. İsteklerinde sınırları yok, hayır yanıtını kabul etme gibi bir ihtimalleri ise hiç yok.

Elbette bilinen gerçekler var. Erkeklerden ne kadar kaçarsan o kadar prim yaparsın, kaçan balık kovalanır, hoş ve uysal olmayın, hatta adamı dengesiz edecek şekilde anlaşılmaz cilveli olun gibi tavsiyeler var. Bir evet deyin ama mutlaka on hayır deyin, değere binin gibi erkeği şoklama taktikleri var. Dergilerde bunları okuya okuya büyüdük. Kadın milleti tek başımıza okuyoruz sandık fakat adamlar da okumaya başlayınca bir taktik çatışması aldı başını gidiyor. Şimdi herkes strateji geliştirmekten ilişki yaşayamıyor. İlişki için geliştirdiği strateji ve odaklanma gücünü bu millet işe yöneltse ihya olmuştuk o ayrı konu.

Gelelim hayran olduğum kadınlara. Bu takdire şayan arkadaşlar her türlü işkence yapma, gıcıklık, süründürme konusunda inanılmaz başarılılar.

Mesela çok enteresan şekilde erkek haklarına karşı çıkanlar var. En önemli futbol maçı akşamı illa da aranmak, görüşmek isteyen var. Yahu güzel kardeşim bu adamların maçı önemli o senin kuaför, ağda, manikür gününe karışıyor mu? Bu da senin için son derece önemli değil mi? Olaya bir de böyle bak.

Çocuklu adamla ben yapamam deyip, kendisi nüfusa geçirilsin ama çocuğu nüfustan reddedilsin isteyen tipler var. Bana ne zaten evlenmiş boşanmış bir de kendini tutamamış çocuk yapmış, yapmasaydı, hafta sonu onu değil illa da beni görecek diye tutturan var. Peki, şekerim sen elinde bir çocukla boşanıp kalsaydın ve adamın biri senin için aynı şekilde diretse ne hissederdin?

İlk tanıştığı günden adamı evcil hayvanı haline getirip, sürekli dip dibe yaşamak isteyenler var. Kendisine pastalı çörekli arkadaş toplantılarını, tüm dedikodu yapma ortamlarını mubah görüp, adamlara arkadaşları ile dışarıda bir geceyi günah gören var. Dedikodu yapmak gibi en önemli özelliğin elinden alınsa sen ne yapardın?

Adam ne söylerse söylesin bambaşka bir yerden farklı bir konu açarak olayı özünden saptıran, sağ gösterip sol vuran, özel günü kutlanmadı diye deliren, hediyesini beğenmeyen, sadece kendi ailesi ziyaret edilip, ev sınırları da bir tek kendi ailesine açık olsun isteyen, iş için elini kaldırmayan, tek işi güzellik, kıyafet, fıttrı fıttırı gezmek ve kendi dediği olsun diye “trip” yapmak olan kadınlara hayranım…

Hem bakımlı olan, hem evini, hem işini idare edebilen, hem çocuğunu başarı ile büyütebilen, akıllı, mantıklı, adamcağızına anlayışlı davranıp, kendi ile barışık, iç huzuru yerinde kadınlara hayran değilim kusura bakmayın.

Yaptığınız da iş mi yani? Siz bu arkadaşların yanında neredeyse kaybedenler kulübündensiniz. Zaten siz bu kafa ile adam da bulamazsınız. Sürekli akıllı konuşmalar, nerde ne yapacağı bilen hareketler, hep dozunda sıradan davranışlar, mantıklı yaklaşımlarla nereye kadar?

Adam dediğin, spora düşkündür birazcık koşturun, adam milleti aksiyon filmi sever ani hareketler yapın kendini film kahramanı sansın. Keşfetmeyi sever, her gün kendinizi değiştirin kim olduğunuzu keşfetmeye çalışsın. Problem çözmeyi sever, karışık denklemler, ikilemler yaratın uğraşsın dursun.

Bunları yapmayı başardınız, tamamdır. Yoksa diğer kadınların buruşturup çöpe attığı, eğitimden sınıfta kalan dengesiz adamlar giderek çoğalıyor, bak Allah korusun sonunda onlara kalırsınız.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 118
Toplam yorum
: 727
Toplam mesaj
: 5
Ort. okunma sayısı
: 1601
Kayıt tarihi
: 15.01.07
 
 

Bir fikirden bir başka fikre, gerçeği bulana kadar bir halden başka bir hale geçip duruyorum. İncede..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster