Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Haziran '07

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
330
 

Hayret sağcıymışım, aaa solcuymuşum

Seçimlere 45-50 gün varken siyaset sahnesi iyice kızıştı. Sağda ANAP ile DP arasında beklenen birleşme görünürde ANAP Lideri Erkan Mumcu'nun Mesut Yılmaz'ı kastederek söylediği "Bakın bakalım, en çok kim sevilmiyor? APO mu yoksa başka birisi mi?" sözü yüzünden gerçekleşmedi. Elbette ki Mesut Yılmaz'ı teröristbaşı Apo ile aynı kefeye koymak son derece yanlış bir davranış. Diğer yandan Mesut Yılmaz'ın da ANAP lideri iken Mavi Akım başta olmak üzere ülkeyi soktuğu zor durumları ve anlaşmaları da görmezden gelemeyiz. Türkiye, hala bu sıkıntıları yaşıyor. Mesut Yılmaz gibi bir kişinin politika sahnesine girmesine hele hele milletvekili olarak seçilmesine gönlüm hiç razı değil. Ama seçmenlerimiz her zaman olduğu gibi geçmişte yaşananları çok çabuk unuttukları için bunu da normal karşılamak lazım. Hadi seçmenler unutuyor diyelim, peki ya DP idarecileri? Nasıl oluyor da DP lideri ve parti idare kurulu, Mesut Yılmaz'ın geçmişte bu ülkeye verdiği zararları görmezden gelir? Bunu anlamak mümkün değil...
Gelelim asıl soruya, daha doğrusu soruna. Dikkat ediyorsanız sağ partilerden sol partilere, sol partilerden de sağ partilere transferler inanılmaz derecede yoğunlaştı. Ben bu konuya çok ama çok şaşırıyorum. Bir politikacı sağ partiden seçilen bir milletvekili veya parti üyesi iken nasıl olur da sol partiye geçer ve o partiden yeni seçimlerde aday olur? Yani bu insanlar sağ partide görev yaparken aslında solcu muymuş? Ya da sol partide görevlerini icra ederken aslında sağcı mantalitesi mi taşıyormuş? Komedya üst düzeyde gidiyor bizim siyasi dünyamızda. Ya da eğer böyle değilse işin içine millete hizmet değil kişisel çıkarlar ön plana çıkıyor. Bu da siyasi arenadaki milletin seçtiği vekillerin "şeref" anlayışı ile bağdaşmıyor.
Düşünsenize, siz bir sağcı seçmen olarak sağcı olarak gördüğünüz bir partiye ve dolayısıyla o partinin seçmen listesindeki milletvekili adayına oy veriyorsunuz. O kişi sizin verdiğiniz oylar ile parlamentoya giriyor. Sonra ne oluyor? Bu kişi "aaa ben solcuymuşum aslında" deyip hoooop sol zihniyetli partiye geçiveriyor. Siz değerli seçmenler de tıpkı benim gibi aval aval bakıyorsunuz. Bakmak zorunda kalıyorsunuz. Çünkü bu şeref ve namus anlayışı ile bağdaşmıyor. En azından benim kriterlerime göre bağdaşmıyor. Sizi bilemem. Bu konuda yorumlarınızı da almak isterim.
Bence TBMM'de bu konuda biran önce bir karar alınmalı. Partiler arası transfer anlayışı son bulmalı. Eğer milletvekilleri seçildikleri partilerdeki yönetim anlayışından rahatsız ise partisinden istifa etsin ama başka bir partiye geçmesin. Mecliste bağımsız milletvekili olarak yer alsınlar. Böylece o milletvekilinin şeref anlayışı sorgulanmasın.
Ne dersiniz? Güzel bir öneri değil mi?

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Aynen bu olaylara ben de çok kızıyorum...kime inanacağımızı şaşırdık..sağı solu kalmadı bu işin nerde menfeat var ona dayandı..

emeklidede 
 13.06.2007 23:35
 

Ahmet beyin düşüncesine bende katılıyorum. İnsanların fikirleri ve siyasi görüşleri değişebilir.Ülke için daha iyi "işler" yapabilecek insanlar varsa ve bu insanların birlikte farklı görüşlerde de olsa iyi şeyler yapmaları en doğrusudur.diye düşünüyorum.

Bilal Tonga 
 09.06.2007 4:55
 

katılmadığım taraf artık dünyada özellikle de ülkemizde sağ sol arasıda ideolojik olarak,görüş olarak bakış açıları artık okdar bir birinden tamamen farklı değil şimdi siz diyebilirmisiniz son gelişmelere bakıpta CHP sosyal demokrat bir partidir S.BAYKAL'da solcu bence alakası bile yok nerdeyse A.B.ye karşıyız denilicek neyse uzatmıym ama şu olabilr seçmen bir partiye oy veriyor sonra o partinin aday gösterdiği biri vekil seçiliyor sırf o partide olduğu için bi bakıyosun millet vekil kimliğini alarak başka partiye gidiyor bu son derece yanlış buluyorum yahu adama sormazlarmı ben sana oy vermedim partine oy verdim sen gideceksen millet vekilliğinide bırak git nereye gidersen git neyse çok uzattım .kolay gelsin

İbrahim Eşkiler 
 06.06.2007 17:16
 

Önerinizi destekliyorum.Bu konuyla ilgili ilk gazete başlığını okuduğum gün yazımda değinmiştim.Artık değinilmekten öte bir halde.Çocukluğumuzdaki gibi portakalı soydum,başucuma koydum gibi sayıp, hangi parti için oyumuzu kullanacağımıza karar vereceğiz.Nasılsa her partide hepsinden var.sevgilerimle

mavinin güncesi hanife 
 06.06.2007 12:52
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 74
Toplam yorum
: 69
Toplam mesaj
: 17
Ort. okunma sayısı
: 2718
Kayıt tarihi
: 09.04.07
 
 

On yıldan fazla süredir reklam ve halkla ilişkiler sektörü ile internet ortamında medya sektöründe h..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster