Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Şubat '07

 
Kategori
Sivil Toplum
Okunma Sayısı
373
 

Hayretle karşılıyorum

Sayın Başbakan, Sayın Turhan Çömez’e duyarlılığından dolayı teşekkür edeceğine suçluyor.

Hayretle karşılıyorum diyecektim, fakat diyemiyorum. Yıllar önce "Sağlık Meslek Lisesi"nde gece nöbetimde öğrencilerin banyosunu seyreden “röntgenci” bir çocuğu okul personeliyle plân yaparak yakalayıp, polise teslim ettiğimde TAKDİR yerine TEKDİR’ le karşılaştım. Çünkü, okulun adı duyulacak, müdürün prestiji sarsılacaktı.

Sayın Çömez gibi duyarlı bir vekili olduğu için Başbakan’ımız kendisini ve partisini şanslı görmeli. Zihniyet farklı, bana göre normal değil. Bir Vekil, Çocuk Yuvaları’nı erkek olduğu için ve gece olunca denetleyemeyecek mi? Haber verilerek mi denetleme yapılacak? Erkek bir vekil, gece denetleme yaparsa ne olabilir acaba???.. Anlamakta güçlük çekiyorum. Doğru bu dönemde kadın DR. ERKEK çocuğu da muayene etmemişti!!!!....

Bazı vekiller de bence daha duyarlı olmalı. “MECLİS OTURMA YERİ DEĞİL”. Ben onların yerinde olsam; mecliste oturup uykulu gözlerle oylamalara katılacağıma, Türkiye’nin her ÇOCUK YUVASINI; HUZUR EVLERİNİ ve HASTANELER'ini haber vermeden denetlerdim. Bir gittiğim yere tekrar giderdim. Çalışmayanların korkulu rüyası olurdum.

Çalışanlar; desteklenmeli, şevkleri kırılmamalı ve takdir edilmeliler.

Sayın Çömez, sizi tüm yüreğimle kutluyorum.

Keriman Tevhit ERTUĞRUL

Emekli Öğretmen

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

genç kızların ahlak dışı işlerde kullanılmasına ses çıkarmayan yetkilileri ise .................. (yazınıza saygımdan dolayı burayı kendim sansürledim.)

Serkan Dilek 
 20.02.2007 9:17
 

iyi ki böyle bir dr. milletvekilimiz var. aslında kadından sorumlu bakanımız bir kadın ama bazen kadınları ve çocukları kadın gözüyle değil de devlet gözüyle görüyor ne yazık ki. elinize sağlık düşüncelerinizi böyle içten dile getirdiğiniz için. selamlar.

Başak ALTIN 
 19.02.2007 23:16
Cevap :
Yorumunuz için teşekkür ederim.Kadın ve anne olmakla ne yazık ki her zaman duyarlı olunamıyor. Savunmasız,kimsesiz çocuklara yapılanlar beni daha çok etkiliyor. Keriman Tevhit Ertuğrul Emekli Öğretmen  20.02.2007 2:28
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 15
Toplam yorum
: 26
Toplam mesaj
: 18
Ort. okunma sayısı
: 501
Kayıt tarihi
: 02.09.06
 
 

1948 Bayburt doğumluyum. İlkokul Trabzon+Erzurum, ortaokul Erzurm+Adıyaman+İsparta; lise Isparta...

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster