Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Kasım '13

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
1182
 

Hayvan barınaklarına hükümet yardım etmeli

Hayvan barınaklarına hükümet yardım etmeli
 

Hayvan Barınaklarına Hükümet Yardım Etmeli


Hayvan barınaklarına yapılan yardımlar olmasa hayvan barınaklarının hiçbir şekilde kalkınması mümkün olmayacak. Bunun önüne geçmek için bazı belediyeler il özel idareden bunun için yardım fonu alıyorlar. Ancak hükümetin bu konu hakkında bir adım atması, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın adının öncelikli olarak değiştirilmesi “Gıda Tarım ve Hayvan İşleri Bakanlığı” şeklinde olması gerekmektedir. Bununla birlikte hayvan hakları ile ilgilenen bir bakanlığın olması ve onların ihtiyaçlarını devlet tarafından karşılanması gerekmektedir.

Hayvan Barınaklarının Güzelleştirilmesi

Hayvan barınakları devlet kontrolünde olduktan sonra ayrılacak yardım fonu ile barınaklar devlet tarafından desteklenmiş ve özel barınaklar olacak böylece yemek, temizlik ve bakımları uzman kişiler tarafından herkesin hakkını alabilecekleri şekilde olacaktır.

Peki şuan neden güzelleştirilmemiş bu barınaklar ve neden kontrol edilemiyor. Bunun en büyük nedenlerinden birisi barınakların vatandaşlar tarafından desteklenmesi bunun da yetersiz kalmasıdır. Eğer bu devlet tarafından denetlenirse ve desteklenirse hayvanların daha güzel yaşayabileceği bir ortam oluşabilir.

Hayvanların Kimsesi Yoksa Hükümet Kimsesiz Hayvanların Yanında Olmalı

Devlet kimsesiz insanlar için kurmuş olduğu kurumlarda onlara yardım ediyorken, bu şekilde hayvanlara yardım edecek bir kurumun olması ve kimsesiz hayvanların barınaklarının denetlenmesi oldukça iyi olmaz mı?

Rüzgar Yılmaz

Mediacat, abdurrahman balcilar bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Supersiniz,Allah ne Muradiniz varsa versin.

Yavuz Ipek 
 22.11.2013 19:45
Cevap :
Teşekkür ederim  22.11.2013 21:28
 

Çok güzel bir yazı hazırlamışsınız, ellerinize sağlık. Ben hayvanları seviyorum, ailemde aynı şekilde. Ama evlerde hayvan bakılmasına karşıyım, yeri evler değil. Barınaklar onların yeri oraya da Devlet desteği olmak zorunda, ben mahalle de köpeklere, kuşlara ve kedilere yiyecek hazırlayıp koyuyorum, beni nerdeyse linç edecekler. Alıştırıyorsun, köpekler yüzünden sokakta dolaşamıyoruz. Bir yerde haklılık payı var, 15-20 tane bir arada geziniyorlar, ya havlamaları. Duyduğuma göre barınaktakiler maddi yönden destek olmadığı için,gece arabaya doldurup sokaklara salıyorlar. Acıyorum o hayvanlara, dilsiz hayvanlar açlar sokakta ne yapabilirler. Yazınız yüreğimizin sesi olmuştur, temennim yerine ulaşması. Selamlar.

Sündüs Akkaya 
 21.11.2013 23:55
Cevap :
Teşekkürler efendim umarım bazı kurumlar bunu okur ya da kişiler anlayabilir.  22.11.2013 13:45
 

Rüzgar Kardeşim. Fikirlerinizi destekliyorum. Bir hayvan bakanlığı olmasa da Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı olarak ismin değişmesi bütçeden ödenek verilmesi önerinizi destekliyorum. Hükümetimiz Avrupa ülkelerine bir baksınlar? Hayvanlara insanlar kadar değer veriyorlar, ilgi gösteriyorlar. Bir Hayvan sever olarak siz gençlerle beraberim. Sevgi ve selamlar. Abdurrahman Balcılar

abdurrahman balcilar 
 21.11.2013 10:35
Cevap :
Teşekkürler efendim bizler bu gibi yazılar ile devlet büyüklerimize sesimizi duyurabiliriz belki de.  21.11.2013 11:20
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 31
Toplam yorum
: 11
Toplam mesaj
: 2
Ort. okunma sayısı
: 2328
Kayıt tarihi
: 17.05.12
 
 

Eleştiri, Metafizik, Filozoflar, Bilim, Teknik, Satranç, Antikçağ, Dinler ilgi alanlarıdır. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster