Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Kasım '15

 
Kategori
Hayvanlar Alemi
Okunma Sayısı
1468
 

Hayvanları sevmeyen insanları da sevmez

Hayvanları sevmeyen insanları da sevmez
 

Hayvanları sevmediğini söyleyen kimseler var. Bunun üzerine “Hayvanları sevmeyen insanları da sevmez” deniliyor. Hayvanları sevmediğinin söylenmesi tuhaf ama böyle de denilir mi; yani insanlar böyle suçlanır mı?

Bir kere bırakın hayvanları insanları da sevmek zorunda değiliz; bize kalmış. Fakat hayvanları sevmediğini söyleyenler onlardan nefret ediyor/tiksiniyormuş gibi bir ifade tarzıyla bunu söylüyorlar. Öyle olunca da “Bu hayvanlar size ne yaptı?” demekten kendinizi alamıyorsunuz.

Gerçekten ben çok yerde rastladım; örneğin işte paylaşım sitelerine üyeliklerde hayvan besleyip beslemediği sorulmuş “Severim ama beslemem” diyenler var, “Sevmem” diyen var. Günlük hayatta da bazı kimseler hayvanları sevmediklerini söylüyorlar ya da hareketleriyle bunu belli ediyorlar. Elbette hayvanları sevenler çok ama ciddi sayıda sevmeyen de var.

Bir kere bunun üzerinde durulmalı. Bu kimseler neden hayvanları sevmiyor olabilir ki. Üstelik duydukları nefret ve tiksintiyi bizler hissediyoruz. Hayvanlarla ilgili olumsuz bir durum yaşamış olabilirler. Hayvanların bizim gibi temizlenme becerileri olmadığı için pis olabilirler ama bu onların suçu değil, banyo yapmayı bilselerdi yaparlardı herhalde. Zarar vermeye gelince bu kendini koruma, adı üzerinde hayvan kendini böyle koruyor.

Bu insanların bu tavırları biraz hastalık gibi… Neyse gelelim biz “Hayvanları sevmeyen insanları da sevmez” konusuna. Gerçekten böyle midir? İnsana sanki biraz böyle gibi geliyor da bu ağır bir suçlama. Yani sevmesin ama hani hayvanları sevmediğini söylerken/ gösterirken ortaya koyduğu nefret ve tiksinti odaklı tavır insanda sorun olmaz mı? Ben şahsen hayvanları sevmediğini söyleyen birisine güvenmem. Onunla evlenmem, iş kurmam, yatağa girmem!

emine gezkin bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sevgisizliğin kirli pasaklı elbisesini değiştirmeyenlerin buruşuk havasındandır onların tavırları.Sevgi evrenseldir ve sonsuzluğun iradesinden armağan eşsiz ve en önemli bir tasarımıdır...Son cümlenize ne çok gülümsemeler yüklemişsiniz!Selamlar.

Abbas Oğuz 
 30.11.2015 22:03
Cevap :
Bir de nefret eder gibi sevmediğini söyleyenler var ki sormayın...Ne yaptı ya bu hayvanlar size!  01.12.2015 17:57
 

Vallaha, ben hayvanları sevip de insanlardan nefret eden çok kişi tanıdım. Aslında şöyle denebilir: sevmek değil de, merhamet öne çıkarılabilir. Çünkü hayvana gaddar olan genelde insana da zalim oluyor.

Muharrem Soyek 
 30.11.2015 12:59
Cevap :
Hayvanları sevip insanlardan nefret eden ha, çok ilginç.  01.12.2015 18:49
 

Ağzını yaya yaya hayvan sevmem diyenlere ben de şaşıyorum da tezin doğruluğuna da katılabilirim ama itiraf edeyim insanları ve hayvanları çok seviyorum. Böcekgiller desem kelebeğe ayıp olur fakat bir hamamböceğini sevemedim bir de o familyadan olanları..Yahu korkuyorum. :) Başlık ve içerik güzeldi.Selamlar.

emine gezkin 
 30.11.2015 12:43
Cevap :
Ya Emine hanım o böceklere aynı ben de senin gibiyim...Kötü bir niyetim yok ama sevemedim bir türlü!  01.12.2015 18:11
 

Kerim 'ceye cevap..Bütün yaşayan canlıları severseniz zaten bir sorun olmuyor. Kendi doğası içinde beslediğim büyüttüğüm ve erişebildiğim bütün hayvanları severim. Ama hepsi bu. insanları da severim. Soru bu bence. Hayvanları sevmenin ön koşulu sosyal bir düzen tutturamamak olmamalı.. Sevgilerimle AYRIK OTUM.

Yasemin çiçeği 
 30.11.2015 9:40
Cevap :
Yani hani normal olarak bazı şeyleri sevip bazı şeyleri sevmediğimiz gibi olsa yine gam değil.Olabilir yani. Ama nefret eder gibi sevmiyorum deyince...Selamlar.  01.12.2015 18:10
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 5259
Toplam yorum
: 13619
Toplam mesaj
: 282
Ort. okunma sayısı
: 662
Kayıt tarihi
: 21.09.08
 
 

Sadece sayfalarda kalan yazılar şaheser olsalar bile önemsiz ve anlamsızdır. İnsanlara ulaşan ve ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster