Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Ekim '08

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
360
 

Hazımsızlık çekenler.....

Hazımsızlık çekenler.....
 

Hazımsızlık Çekenler

Hazımsızlık çekmemiş olanımız pek yoktur. Şişkinlik yapar. Sancı verir. Aldığımız her nefeste zihnimizi meşgul eder. Sinirlendirir. Dünyayı dar eder adama. İçimizdekilerin hepsini çıkarıp atmak isteriz. Neler yenipde hazımsızlığa uğradığımızı düşünüp bir daha sefere önlem almaktan çok, hangi ilacı alırsak geçer, onu düşünürüz. Bu uğurda tıbbi geçerliliği olmayan bir yığın şey yaparız.

AKP nin durumunu ona benzetiyorum. Blog sitelerini neden yasaklarlar? Ne yapıyor blog siteleri bunlara?

Şimdi sakın kimse çıkıp da “olur mu öyle şey bağımsız yargı bu kararı vermiş” demesin. Bu ülkede Adalet bakanlığı diye bir kurum var. Hakimlere demezler mi ki, “insanların bilgi edinme hakkı bir insan hakkıdır. Lütfen titiz davranın.” Derler değil mi? Yoksa demezler mi? Ben diyeceklerinidüşünmek istiyorum. Efendim! Çok mu safım?

Bence olay son derece mantık dışı. Örneğin; Bir okulda bir öğrenci alenen küfür etmiş. Okul kapatılsın! Olur mu böyle şey?

Adı geçen sitelere girmek isteyen yine girer. Peki yasaklamanın anlamı ne?

Beni asıl üzen İran’da Suudi Arabistan da geçerli kurallarla yönetilmek isteniyoruz.

Bir yandan “ yasakları kaldıracağız” diye nutuk atıyorlar, bir yandan da engellemeleri imkansız siteleri yasaklıyorlar. Tam bir kara mizah…….

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

ülkesiyiz. internet bir ağdır. sahibi olan bir şirket değil. bu yüzden blogspotun kapatılması hepimizin birden bu ağa erişiminin engellenmesidir ve çok yanlış bir karardır. Mahkemenin bu kararının yargıtaydan dönmesi umudum var. selamlar.

Başak ALTIN 
 26.10.2008 15:01
Cevap :
Umudunuza candan katılıyorum...Saygılar....  26.10.2008 15:39
 

Siyasetten anlamam ama AKP yargıyı kontrol edebilme yetkisi olsaydı Anayasa mahkemesinin 376 kararı olsun, türban kararı olsun, yargıtay'ın gay ve grup sexle ilgili verdiği kararlar bu şekilde çıkmazdı gibi geliyor. Üstelik Anayasa mahkemesi son türban kararı ile TBMM sini resmen KANUN YAPICI olmaktan men etmiş konuma getirdi. Bu bir nevi TBMM sini kapatmaktır. Konuyu Engin Ardıç'ın "Sistem kilitlenmiştir" 25 ekim 2008 yazısı daha iyi açıklıyor. Anayasa değiştirilmezse ve AKP kaybedip bir başka parti iktidara geldiğinde daha iyi hissedilecek. (Tabii o zaman bu kararlar yine mahkeme tarafından iptal edilip geriye dönülürse o başka.) Yani görünüşe göre AKP yi zincirleyip kaybetmeye zorlayan, bu yüzden pire için yorgan yakan devletin yüksek yargı üyelerinin bir operasyonu gibi geliyor. Youtobe istenen sesi getiremedi, şimdi blogger i kapatarak tepki sağlamaya çalışıyorlar sanki. Ne dersiniz? Selam ve saygılar.

akar 
 26.10.2008 11:14
Cevap :
Belkide siz haklısınızdır. Zaman gösteecek....Saygılar.....  26.10.2008 17:28
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1508
Toplam yorum
: 5843
Toplam mesaj
: 265
Ort. okunma sayısı
: 1653
Kayıt tarihi
: 16.07.08
 
 

Yetmişiki yaşında iki çocuk ve iki torun sahibi bir erkeğim.. Lise mezunuyum. Uzun yıllar esnaflı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster