Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Haziran '19

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
59
 

HDP Bir Türkiye Partisi mi?

Çok izlenen bir sabah haberleri kuşağının sevilen sunucusu,  İstanbul yerel seçimindeki başarı için seçmenleri  kutlarken bu başarıda Selahattin Demirtaş’ın ve HDP’nin de katkısı olduğunu iddia etti.

Zaten HDP eş başkanlarından biri de  “Kürtleri bu başarılarından dolayı kutladı”.

Temek soru şu: HDP bir Türkiye partisi mi? “ Başkan Apo’nun heykelini dikeceğiz, siz de buna alışacaksınız!” veya “ Cizre Bodrum’a o kadar da uzak değil!” diye tehditler savuran “barış güvercini Selahattin Demirtaş ve takım arkadaşlarının bir Türkiye partisi meydana getirmeleri mümkün mü?

Aslında mümkün… Çünkü meselâ Sırrı Süreyya Önder’in “ Bu işe devam ederseniz kapınıza bir satsubay gelebilir!” diyerek bütün Türk evladını ölümle tehdit ettiği günleri de  hesaba katarsak… HDP’nin, bütün tabanıyla Türkiye genelinde bir tehdit siyasetini yürüttüğü göz önüne alındığında evet… HDP  Kürtçü  enik ırkçı terörünü yurt sathında temsil etmekle övünmesinden dolayı bir “Türkiye partisi” sayılabilir.

Fakat HDP’nin etnik ayrılıkçı, Kürtçü, açıkça ırkçı ve hırçın tavrının bir “siyaset yapma biçimi” olarak “yasal” kabul edilmesi bugün gelinen en büyük ve  yakıcı çelişki olarak karşımızda durmaktadır.

Bugün Türkiye AKP karşıtlığı ve AKPlilik ekseninde açıkça ikiye bölünmektedir. Ne yazık ki AKP karşıtlığında da PKKnın ve diğer bütün bölücü Kürtçü örgütlerin sözde yasal sözcüsü rolüne soyunan HDP’nin, “muhalefet alanını işgal etmesine” herkes izin vermektedir.

HDP ne bir Türkiye partisidir ne de “meşru” bir muhaliftir. Yasal bir takım boşlukları istismar ederek var olması, HDP’nin hukuki ya da meşru olduğunu göstermez.

Bu hukuki boşluğun yarattığı kirli gerilimde HDP, PKKnın bütün silahlı alçaklığını “silahlı propaganda” terimi içine saklayarak sözde sol siyaset yapmak iddiasıyla bütün solun  oy potansiyeline göz dikmekte ve zaten enternasyonalist, yabancı ve bir ölçüde Türk düşmanı sol seçmen kitlelerini de alabildğine sömürmektedir.

 

cdenizkent bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhaba Ogeday...Kesinlikle değil. Bu partiye bel bağlayanlar, bunun vebalini elbet bir gün ödeyeceklerdir. Selamlar...Selamlar.

cdenizkent 
 26.06.2019 6:51
Cevap :
Tek korkum onlar pişman olduklarında vatanımız bölünmüş olabilir. Saygılar.  26.06.2019 22:42
 

Demokrasinin baş engeli HDP gibi partilerdir. Türkiye'nin üniter bir devlet olduğu açık. Laiklik, milliyetçilik, bütünlük gibi en temel özelliklerimiz güvence altında değilken diğer sorunlar çözülemez.

yazarbey 
 25.06.2019 19:07
Cevap :
Kesinlikle haklısınız. Yorumunuz için teşekkürler.  25.06.2019 22:36
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 153
Toplam yorum
: 336
Toplam mesaj
: 18
Ort. okunma sayısı
: 489
Kayıt tarihi
: 11.02.11
 
 

Eczacıyım, memlekete meraklıyım.....

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster