Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Aralık '07

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
426
 

Hediye paketlerim hazır…

Hediye paketlerim hazır…
 

Hediye seçmek benim için her zaman çok zevkli bir iş. Kime, ne zaman ve nasıl verilecek onlarda ayrıntıları tabiî ki. En güzeli habersiz, beklenmedik bir anda hediyeyi vermek. Seçtiğiniz hediye hele birde uzun zamandır gereksinim duyulan bir şeyse mutluluk katmerleniyor sanırım.

Yeni yıl için ablalarıma ve kızlarıyla birlikte kardeşime, birkaç yakın arkadaşıma hediyeler aldım. Kendi kendime hediye aldığım fincan kutularını da yanlarına koyarak sizler için fotoğraflarını çektim . Henüz Milliyet blog ailesi için bir hediye almadım, ama yeni yıldan önce mutlaka paylaşırım ne seçtiğimi.

“Ya ne gerek vardı, düşünmen yeter” diyerek hediyemizi elimize aldığımız da çoğu kez içten içe çok sevindiğimizi de itiraf etmeliyiz sanırım. Çocukluğumdan beri hediye olayı benim için olmazsa olmaz bir alışkanlık oldu. Henüz ilkokul dönemindeyken amcamın kızıyla ağabeylerimiz gidip geldikçe birbirimize mutlaka bir hediye yollardık. Bu dediğim alma verme olayı bazen haftada üç kez oluyordu, bazen tebrik kartı yollayarak, bazen de bir kalem. O an için elimizde ne varsa ve birbirimize hediye etmek istiyorsak yollardık. Şimdi ikimiz de ayrı şehirlerdeyiz, telefonla iletişim kurabiliyoruz ancak, ama o günlerin tadını da hala hissediyoruz.

Hediye illaki paketle verilen ve yüksek maddi değerli şeyler olması gerekmiyor ki, rahmetli babam iş dönüşü eve gelirken, elinde ne varsa o an sokakta oynayan çocuklara ikram ederdi. Yaşlandığı zamanlarda da, daha önce yazmıştım tulumba yapmayı öğrenmişti, ziyaretimize gelirken mutlaka paket paket tulumba yapar öyle gelirdi. Belki yaşantısı boyunca süslü paketler içinde hediyeler almadı ama ben her daim elinde ne varsa çevresine hediye edebilen tonton bir dede olarak hatırlıyorum. Sanırım en özel hediyesi de annemizi kaybettiğimiz de mezarına yazdığı şiir olmuştu.

Nursen ablamla geçirdiğimiz yıllarda da hediyesiz hiç kimseye ziyarete gitmediğimizi hatırlıyorum. Ya bir çiçek, ya da bir kutu pasta, mutlaka elimiz de bir hediye ile gitmek isterdik. Üniversite dönemim de de sevgili ablam, bir tek yaş günü bile hediyesiz bırakmadı beni, şimdi de sevgili oğlumu sevindiriyor.

Meslek yaşantımız gereği zaman zaman hediye vermek isteyen hastalarım da oluyor. Bazen bir paket ceviz, bazen bir şişe süt, bazen de pekmez. Benim için en anlamlısı geçenlerde ziyaretime gelen bir beyin getirdiği kocaman bir demet kekik oldu. Eşinin tedavisine 2-3 yıl önce katılmıştım, ne yazık ki bu kadıncağız kötü huylu bir hastalıkla savaşıyordu ve yaşamını kaybetmişti. Ben hala onun o dönemlerde getirdiği kekikleri kullanırken, aklıma düştüğünde o hastamı anıyordum. Eşi yıllar sonra ziyaretime gelip, kekik getirince eşini hiç unutamadığımı söyleyip getirdiği kekikler için teşekkür ettim Benim için o hastamın son gülümseyişleri ve hediyesi kekikler unutulmaz oldu.

Hediye sevincini paylaşırken, hüzünlü hatıraları da yazdım ama yaşam böyle değil mi, acısıyla ve tatlısıyla. İşte bundandır ki geç kalmayalım, hediye vermeyi bir görev halinde düşünmeyip ,sevdiğimiz bir kişiye seveceğine inandığımız özel bir şey hazırlayalım, seçeceğimiz şey o anki olanaklarımızla verebileceğimiz bir hediye olsun. Bu arada kendimizi de unutmayalım, en azından hafta da bir kez kendimizi de sevindirelim. Hediyeli günler diliyorum efendim, sevgilerimle.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

aslında inanmadığımız şeyi 'ne gerek vardı' cümlesini söylerek yalancı olmuyoruz değil mi?? Ne gerek vardı hususunda galiba tüm insanlar aynı şeyi düşünüyoruz. Halbuki alınmasa belki de ne kadar üzüleceğiz...

Baver Ergun 
 27.12.2007 11:56
Cevap :
Yeni yılda geçti:) ne gerek vardı diyerek aldığın hediyen oldu mu?:)  03.01.2008 0:11
 

Daha çok kendi yaptıklarımı dağıtmayı severim, önemli olan maddi değeri ya da görünüşü değil, düşünülmesi...ufacık bir kağıt parçasını bile yıllarca saklamışlığım olur...güzel bir alışkanlık...selamlar...güle güle kullansınlar hediyeleri alanlar...

Fatma Köse  
 26.12.2007 13:19
Cevap :
:) Birbirimize benziyoruz:) teşekkür ederim arkadaşım, sevgilerimle  26.12.2007 23:57
 

hediye olayını bende çok önemserim...hediye sunulurken yüzümüz deki tebessümler görülmeye değer...şuan sana gönderebileceğim hediyem sevgim ve mis kokulu nergizlerim.(yorumunu hasta yatağımda yapıyorum)sağlıklımutlu günlere....

Yaşam Çiçeklerim 
 26.12.2007 11:13
Cevap :
Hediyeme çok sevindim ama, hastalığını merak ettim? umarım önemli değildir. Çabul iyileş arkadaşım:) sevgilerimle  26.12.2007 23:58
 

Çoğu zaman ihmal ettiğimiz ve hayata tat katabilecek ufak ayrıntılardır hediyeler.Uyarı için teşekkürler. Sevgi ve saygı ile kalın.

basak_33 
 26.12.2007 4:55
Cevap :
Bende yorumunuz için teşekkür ederim:) sevgilerimle  26.12.2007 23:58
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 196
Toplam yorum
: 1020
Toplam mesaj
: 110
Ort. okunma sayısı
: 6313
Kayıt tarihi
: 30.03.07
 
 

Uzman doktorum, kendimi bildim bileli çalışıyorum. Kendi adıma  yaşamdan beklentim, huzurlu ve ko..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster