Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Temmuz '18

 
Kategori
İş Yaşamı - Kariyer
Okunma Sayısı
53
 

Hediyelik Minyatür Yaparak Para Kazanmak

Son zamanlarda ülkemizde fazla bilinmese de yurt dışında son derece popüler olan bir iş alanından Bahsedeceğiz size. Küçültülmüş dünyalar olarak adlandırdığım bu dünya getirisi fazla kendisi de oldukça eğlenceli bir iş alanı. Üstelik belirli bir sınırlamanın içine dahil edilemeyen hayal gücüne bağlı gelişen bir sistemin ürünü.  Büyük bir pazarlama sektörü olan  oyuncak dünyasından tutun,  son yılların popüler kültürü olan pasta sanatına,  ofis ortamlarında masa üstü hediye temalarının içeriğine kadar bir çok alanı kapsayan bir iş fikri

Bir dünya düşünün sanki aramızda yaşayan minik canlılar varmış gibi. Ya da tüm insanlık 10 cm boyutlarına indirgenmiş gibi. Hal böyle olduğunda herkesin bugün kullandığı ne varsa tüm eşyalar ağaçlar evler canlılar yemekler aklınıza gelebilecek her şey küçülmek zorunda değil mi ? İşte aynen böyle. Her şeyi küçültüyoruz. Örneklemek gerekirse , Bazen bir çocuğun bebeğinin kıyafetlerini bazen eşyalarını , bazen etrafınızdakilere en sevdiği şeyleri bir fanus içinde küçültüp masasına koyabileceği bir hediye Aslında şunu ya da bunu yapabilirsiniz demek biraz hayal gücünüze haksızlık olur gibi. Hayal gücünüzü birazcık dikkat ve titizlikle harmanladığınızda da ortaya başarılı tasarımlar çıkacağına da emin olabilirsiniz.

Hediyelik Minyatür Yaparak Para Kazanmak için Türkiye de oluşturulmuş birkaç site ve sosyal medya bazı altında satış yapan yerler var elbette. Ancak içerik çok az. Ve fiyatlar tahmin edebileceğinizin bayağı üstünde. Durum böyle olunca da bu alanda bir şeyler satın almak isteyen insanlar yurt dışındaki firmalara yönelip oralardan ne zaman teslim olunacağı bilinmeden, belli bir garanti almadan, sipariş vermek zorunda kalıyorlar.

Hediyelik Minyatür Yaparak Para Kazanmak  sizin de ilginizi çeken bir iş alanı olduysa , Bu alanda el becerisi olduğuna inandığınız kişileri veya kendinizi bu minyatür eserlerini sergileyebileceği  ve satabileceği siteler oluşturmaları  veya da satış sektöründe güven kazanmış siteleri kullanarak tüketiciyle buluşturmaları yada buluşturmanız son derece faydalı olacaktır.

Bu iş alanıyla beraber hem tüketicileri ithalata yönlendiren eksiklik kapanacak hem de ülkemizde el emeği konusunda başarılı kişilere yeni bir iş alanı açılacak.

Bir cm eserlerin dev yatırımlara dönüşmesi hayal gücümüze bağlı …

İşin boyutu hakkında biraz maddi açıdan ipucu vermek gerekirse evdeki atık maddeleri yada işinize yaramayan malzemeleri kullanarak yapacağınız minyatürler eserlerin maliyeti düşünüldüğünde 5 katı kadar fazla geri dönüş mevcut.mavimorfikirler

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 16
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 231
Kayıt tarihi
: 03.07.18
 
 

İş deneyimleri ve gelecekte yapılabilecek işler hakkında yazılar yazmayı düşürünere bu blogu kurd..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster