Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Aralık '07

 
Kategori
Hayvanlar Alemi
Okunma Sayısı
482
 

Hediyeniz barınağa gitmesin

Hediyeniz barınağa gitmesin
 

Yeni bir yıl daha geldi kapımıza dayandı. Yeni yılda sevdiklerimize hediye alırız. Böylece onlara olan sevgimizi gösteririz. Sadece ülkemizde değil dünyanın her yerinde bu hediyelerin başında köpek yavruları gelir. Oysa köpek kesinlikle hediye olarak düşünülmemesi gereken bir canlı. Bir köpek yavrusuna sahip olmak üzerinde uzun uzun düşünüldükten sonra verilmesi gereken bir karardır. Bu hediye ilk başta verdiğiniz kişiye çok cazip gelebilir. Fakat bir süre sonra yavru bakmanın zorlukları ortaya çıkınca, bu yavrularında gidecekleri yerler sokaklar ve barınaklar olmaktadır. Ve yine ne yazık ki her yıl barınaklarda milyonlarca köpek hayatını kaybetmektedir.

Lütfen bunun bir parçası olmayın. Köpek sahibi olmak isteyenler ilk önce barınaklara baksınlar. Orada sahiplendirilmeyi bekleyen canlar var. Böylece hem paranız cebinizde kalacak hem de çok büyük bir iyilik yapmış olacaksınız.
Eğer bir yavru sahibi olmak istiyorsanız bu ailece almanız gereken bir karardır. Çocukların çoğu köpek yavrularını severler. Ancak bu geçici bir heves olabilir ve bir süre sonra yavrunun sorumlulukları zor gelmeye başlayabilir. Bu nedenle bir yavru almadan önce mutlaka uzman görüşüne başvurun. Ya da köpek sahibi biriyle konuşun.

Bir ufak tavsiye daha köpek bakmak için kesinlikle çocuklarınızı götürmeyin. Çünkü o çocuk ne yapar eder o köpeği size aldırır. Bu da erken ve yanlış karar vermenize neden olabilir.

Ben Bostancı sahilinde dolaşırken bile bir sürü sokağa terk edilmiş köpekler görüyorum. İnsanların bu köpekleri nasıl sokağa attıklarını benim anlamam mümkün değil. Ev hayatına alışkın olan ve ailesinden ayrılan yavruları sokakta çok büyük acılar ve tehlikeler beklemektedir. Eğer illaki bir köpek istiyorsanız önce sokaklarda çaresizlik içinde yaşayan köpeklere sahip çıkın.

Hepinizin yeni yılınızı şimdiden kutluyor. Tüm ailenize ve ailenizin diğer dört ayaklı üyelerine sağlık ve mutluluk dolu bir yıl diliyorum.

Görüşmek üzere.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 4
Toplam yorum
: 10
Toplam mesaj
: 10
Ort. okunma sayısı
: 1708
Kayıt tarihi
: 24.11.07
 
 

İstanbul doğumluyum. A.D.T.C fakültesi felesefe mezunuyum. 10 yılı aşkın bir süredir köpek eğitmenli..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster