Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Temmuz '15

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
70
 

Helal et

Helal et
 

İnsanlık


Suruç'da yaşananlar. Görevi başında vurulan askerler, polisler. Ne oluyor? Neden yaşanıyor bunlar? Yollarda durdurulup ateşe verilen araçlar. Yok edilen milli servet. Kim kimi öldürüyor?  Kim kimin malını yok ediyor.

Ben terör mağduru bir öğretmenim. 2005 yılından beri manen, madden ve bedenen acısını çekiyorum. Bilenler bilir nasıl çalıştığımı. Öğrencilerimin bir yerlere gelebilmeleri için nasıl uğraştığımı. Ben insandım. Her şeyden öte ben öğretmendim.

Hiç kimse kusura bakmasın. Terör terördür. Nereden gelirse gelsin. Kimden gelirse gelsin. Kimsenin hakkı yoktur ekmek parası için çabalayan, çoluğunun çocuğunun rızkı için alın teri döken askeri, polisi kalleşçe öldürmeye.

Suruç'da gencecik canları kalleşce öldürenlerle, polisimizi, askerimizi kalleşçe öldürenler arasında bence hiç bir fark yoktur. Bunların ne insanlikla ne de müslümanlıkla ilgileri  olamaz. Benim suçum neydi ki terör örgütünün acımasızlığını yaşadım.

Terör terördür. Nereden ya da kimden gelirse gelsin. Değil mi ki insana zarar veriyor. Değil mi ki cana kastediyor. Hadi diyelim ki bağımsızlık için savaşıyorsun. Kendince askeri, polisi öldürmeyi savaştan sayıyorsun. Peki onca öğretmeni, onca sivil halkı çoluk çocuk neden katlettin ey terör oğlu terör?

Sen bağımsız değil misin ki? Yurdumun dört bir yanı her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşına açık. İstediğin işi tutabiliyor, istediğin mesleği seçebiliyorsun. Elbette geçmiş hükümetlerin suçu yok değil. Bugün yaşananlardan sorumlu edebiyete intikal etmiş siyasetçiler. Zamanında önem verip yatırım yapsaydılar devlet adına Doğu'ya, Güneydoğu'ya. Sürgün yeri olarak görmeseydiler buraları. Benim vatanımın bir parçası, benim insanım diyebilselerdi. Kardeş kavgası yaşanmayacaktı. Yok olmayacak, yitip gitmeyecekti canlar. Ağlamayacaktı analar.

Ben terör mağduru İdris PİLAS. Bana maddi, manevi ve bedeni acılar yaşatan teröristlere hakkımı bir insan, bir öğretmen ve de hepsinden önemlisi bir müslüman olarak  helal ediyorum bu dünyada. Ahiretteki saklı kalmak kaydıyla.

Abdülkadir Güler bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 146
Toplam yorum
: 23
Toplam mesaj
: 16
Ort. okunma sayısı
: 214
Kayıt tarihi
: 09.05.08
 
 

1957 Erzurum doğumluyum. 1982 -9 Eylül Üniversitesi   İktisadi veTticari Bilimler Fakültesi   Mal..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster