Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Aralık '13

 
Kategori
İnançlar
Okunma Sayısı
157
 

Helal Gıda yiyin, ama kızlı erkekli olmasın!

Helal Gıda yiyin, ama kızlı erkekli olmasın!
 

Kızlı-Erkekli tartışması hemen hemen her gün bir yerlerde baş gösteriyor.

Ülkenin gündemi her gün birkaç kez değişmesine rağmen, birileri kızlı-erkekli tartışmasını sürdürmeye devam ediyor.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ,  Çankaya Köşkü'nde düzenlenen TÜBİTAK Bilim ve Teşvik Ödülleri ile TÜBİTAK-Gelişmekte Olan Dünya İçin Bilimler Akademisi (TWAS) Teşvik Ödülü törenine katıldı.

Sayın Abdullah Gül burada yaptığı konuşmada geçen hafta bilim olimpiyatlarında ödül kazanan öğrencilerden bahsederek, "Geçen hafta burada en mutlu günlerimden birini yaşadım. Kızlı-Erkekli altın madalyalı gençleri ağırladım. Gurur duydum” dedi.

Cumhurbaşkanının bile gurur duyduğu bir konuda, bazıları hala rahatsız!

Karaman Belediyesi tarafından tertip edilen “Helal gıdaya helal tohumdan başlamak” konulu konferansta davetiyeyi görenler tartışmanın nerelere taşındığını gösteriyor.

03 Aralık Salı günü gerçekleşen konferans için Erkeklere ve kadınların aynı çatı altında, aynı saatte, kızıl erkekli bir araya gelmemeleri için farklı saatler belirlenmişti.

GİMDES (Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Denetleme ve Sertifikalama Araştırmaları Derneği) Başkan Yardımcısı Dr. Halim Aydın'ın konuşmacı olarak katıldığı konferans davetiyesinde "Bayanlara 13:30, Erkeklere 18:30" diye yazılmış.

Bence bu davetiyeyi hazırlayanlar, kızlı-erkekli tartışmanın biraz dışına çıkıp, kadınları öne alarak, akşam saatlerinde konferansa katılacak erkeklerin yemeklerini hazırlamak, o saatte evlerine gitmelerini sağlamak için yapılmış gibi geliyor.

Yaşamımızın dört bir yanından hemen hemen her gün tırtıklamaya devam edenler, kendi yaşamlarından aynı tırtıklama yapılsa ne yaparlardı?

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Toprakta yetişen buğdayın,elmanın veya denizden çıkan balığın helali haramı mı olurmuş?Gelişimiz olan topraktan herşeyi bedenimiz de ihtiva eder,o zaman bedenlerimiz de mi haram,yani helal haram bedenler de mi var?Bütün dünyanın yedikleri haram ve sadece bu aklı evvel körlerin önerdikleri helal.hepsi de kafayı yemişler.Kız erkek ayrımında da.Havva da hep ademin yanındaymış ya.Şeytana kızıp havvayı suçlamanın da bir mantığı yok zaten.Koskoca doktora bar mısınız,bilimi es geçmiş demek ki.Uğraştığı şeye bak!.. Bilgilendirmeniz için sağolunuz Mesut bey.Onlar zaten yaşamın her alanında tırtıklamalar yapıyorlar.Ayakları nerey istiyorsa götürüyor onları sevap günaha aldırmaksızın...Selamlarımla...

Abbas Oğuz 
 04.12.2013 22:18
Cevap :
Merhaba, olur, olur... Eğer bir şeyleri sömüreceksen, her şeyin helalı haramı olur. Yakında AKP'ye oy vermeyenleri günahkar ilan ederlerse hiç şaşırma. Selamlar...  05.12.2013 15:07
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 3842
Toplam yorum
: 6442
Toplam mesaj
: 310
Ort. okunma sayısı
: 3059
Kayıt tarihi
: 23.03.08
 
 

Antalya'da 1956 yılında doğdum. Emekliyim, Üniversite mezunuyum. Evliyim, bir oğlum var Mimar. Gü..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster