Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Kasım '18

 
Kategori
Anılar
Okunma Sayısı
44
 

Helal Olsun

Helal Olsun
 

Merhabalar.

Şu anda hazırlayıp yayına vermeye çalıştığım bu yazımı tam üçüncü kez hazırlıyorum. Bir öncekin de anahtar kelimeleri girmeyi unuttuğum için, uyarı gelmekle birlikte sistem yayına alıyormuş gibi ekranı kararttı ve bir fırıldak dönmeye başladı. Ekran tekrar düzelir de normal haline geçer mi diye bekledim, mümkün değil ben de ekranı yenilemek zorunda kaldım. İkinci kez hazırladım ve tam "yayınla" komut butanuna tıklayacaktım ki, elektrikler kesildi. Birincisi uzun bir dönem Milliyet Blog'da olmayışımın cezası, ikincisi de elektrik iletim şebekesinin azizliği. 

Neyse lafı daha fazla uzatmadan sadede gelmek istiyorum. Yıllar önce Günaydın gazetesi, gazeteyi bir poşet içerisinde dağıtmaya ve bu poşetin üzerine okuyucularından gelen güzel sözleri yayınlamaya başlamıştı. Ben de bu etkinliğe katılmak üzere bir söz hazırlayarak Günaydın gazetesine göndermiştim. Tam o sıra gazete söz konusu etkinliği devam ettirmekten vazgeçti ve benim hazırladığım söz metni de haliyle yayınlanmayarak havada kalmıştı. Hazırladığım söz metninin yayınlanmadığı için,  ne kadar üzüldüğümü anlatamam.

Aklıma geldi, ben de yıllar önce hazırladığım bu söylemi burada sizlerle paylaşmaya karar verdim. Sözün metni şöyleydi: "Düşündüm, taşındım, bir çift söz de ben yazdım uydum kurala; benim sözüm özdedir, helal olsun anlayana!" 

Yazıma son verirken, hepinizi saygıyla selamlar, blog paylaşımlarınızda muvaffakiyetler dilerim.  Allah'a emanet olun, esen kalın.

gülsen tunçkal bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ben de eskiyim ama Günaydın gazetesinin o olayını hatırlayamadım, popüler bir gazeteyi oysa.

Kerim Korkut 
 28.11.2018 7:06
Cevap :
Merhabalar Kerim Korkut, Hoş Geldiniz. Blog sayfama yapmış olduğunuz ziyarete ve değerli yorumunuza çok teşekkür ederim. Bu cevab-ı yorumu yazdıktan sonra, internet üzerinden Günaydın gazetesinin geçmişini araştıracağım. O uygulamanın yapıldığı sırada ben devlet memuru olarak çalışıyordum ve konuyu çok iyi hatırlıyorum. Acaba Günaydın ilk çıktığında kendi başına bir gazete değil de bir gazetenin eki miydi? Orasını tam bilmiyorum. Ancak, söz konusu gazeteyi bir plastik poşet içinde ve poşetin de üzeri reklamlarla doluydu. İşte o güzel sözleri de bu poşetin üzerinde yayınlıyorlardı. Ben 1955 doğumluyum. Selam ve saygılarımla.  28.11.2018 20:16
 
 
Toplam blog
: 111
Toplam yorum
: 472
Toplam mesaj
: 29
Ort. okunma sayısı
: 467
Kayıt tarihi
: 12.01.12
 
 

Lise mezunu, bir kamu kurumu emeklisiyim. Her konuda okumayı, yazmayı, araştırma yapmayı seviyoru..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster