Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Aralık '15

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
1051
 

Hendek savaşları!...

Hendek savaşları!...
 

internetten alınmıştır


İslamın putçuluk düzeni karşısında verdiği mücadelenin üçüncü savaşı Hendek savaşıydı... Bedir ve Uhud'dan sonra Mekke müşrikleri Medine'ye saldırmaya karar vermişlerdi... Amaçları İslamı ve Peygamberimizi Medine'de yok etmekti.

Bu süfli amaç için kendilerine destek verenler ise, daha önce Müslümanlarla anlaşmaya varmış Medine Yahudileriydi. Medine yahudileri, Peygamberimizle yaptıkları anlaşmaya "ihanet" ederek, Müslümanları içerden vurmak için Mekkeli müşriklerle sözleşmişlerdi.

Hicretin beşinci yılı (M.627) de gerçekleşen bu saldırıya karşı Peygamberimiz ashabından görüş alırken Selman-ı Farisi, İrandayken şehirlerini savunmak adına hendekler kazdıklarını bunu Medine çevresine kazarak da müşrik saldırısını durdurabileceklerini teklif etti...

Selman'ın bu teklifi kabul gördü... Böylece, Müşrik ordusunun saldıracağı Mekke tarafına hendekler kazıldı... Müslümanlar uzun süren çalımalardan sonra, Medine'nin düşman saldırısına açık tarafını hendekle çevirdiler.

Sonuçta bu herdeklerinde yardımıyla Müşrik orduları herhangi bir başarı sağlayamadan çekilip gitti... Bu savaştan sonra Mekke müşrikleriyle başka savaş olmadı... Aksine Mekke İslamın gücüne boyun eğmeye başladı... Ayrıca, vatanlarını ihanet eden Yahudi Beni Kurayza'lar da Tevrat hükümlerine göre cezalandırıldı... İleri gelenlerinin boynu vuruldu.

Bu Hendek savaşı, İslamın küfür saldırılarına karşı verdiği mücadelelerden biridir...

Bugün ülkemizin Güneydoğusu'nda, Cizre, Diyarbakır, Nusaybin gibi ilçelerde yapılan hendekler ise, bu tarihi Hendek savaşının tam aksine, ihanet odaklarının halka yaptıkları zulmün son şekli olarak ortaya çıkıyor.

Bu hendekler vatan savunması için değil "vatana ihanet" adına kazılıyor... Din için değil, aksine camileri yakmak, ibadethaneleri yıkmak için yapılıyor... Hakkı üstün tutmak için değil aksine Şeytan'ın yoluna hizmet etmek için kazılıyor.

Güneydoğu'nun kadim şehirlerini harabeye çeviren bu hendekler, ihanetin yüz karası olarak tarihe geçecek ve  Beni Kurayza yahudilerinin başına gelenler bu hainlerin de başına gelecek... Esasen, bugün Sur'da, Cizre'de, Dıyarbakır'da hendekler kazanlar kendi hain bedenleri için mezar kazıyor, farkında değiller.

Çünkü, bu "savaş"ın hiç bir masum ve makul gerekçesi yok... Ne "Kürt hakları" söz konusu, ne "Kürt halkları" söz konusu... Yapılanlar aslında Kürtlere hayatı dar etmekten, evlerini yuvalarını başlarına yıkmaktan başka bir şey değil... Bunu yapanlar Kürt olabilir mi?...

Güneydoğu'da yüz yıllık bir hesap görülüyor... Ermeni tehcirinin intikamını almak isteyen Ermeni Terör örgütleri Kürt şehirlerini yakıp yıkıyor... Bunun başka hiç bir şekilde izahı olamaz...

Tekrar ediyorum: Şehirlere, kasabalara sokak sokak hendek kazarak tahrip eden ihanet odakları, aslında kendi hain bedenlerini örtecek mezarlarını kazıyorlar. 

Sizi dağlarda perişan eden bu devlet, sokaklarda etmekten aciz midir?

Hainler asla felah bulamazlar!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhaba Ali Bey...Kürt halkını canından bezdiren PKK hainleridir...Ya PKK'ya sırtını dayayanlar ne olur?...Selamlar.

cdenizkent 
 16.12.2015 15:57
Cevap :
Onlar da Kürt halkının siyasi temsilcileri(!) oluyor...Gülsek mi ağlasak mı Sayın denizkent...Selamlarımla  16.12.2015 17:14
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1645
Toplam yorum
: 4272
Toplam mesaj
: 224
Ort. okunma sayısı
: 806
Kayıt tarihi
: 19.01.08
 
 

Edebiyat, kamu yönetimi ve gazetecilik tahsili... 27 yıllık eğitimcilik hayatından sonra emeklili..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster