Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Aralık '07

 
Kategori
Sinema
Okunma Sayısı
551
 

Henüz izlemediyseniz

Henüz izlemediyseniz
 

Mutluluk


Haftasonu kızlarla beraber Zülfü Livaneli’ nin kitabından uyarlanmış “ Mutluluk “ filmini izledik. Berrakla teyzem geçen yaz kitabı okumuş ve beğenmişlerdi. Sonuç olarak hepimiz filmi beğenerek izledik. Kah üzüldük Meryem için… kah sevindik…Hepimiz Meryemin cemal abi deyişine bayıldıkJ

Sadece kitabını okyanlara da küçük bir tiyo ;) film kitaptan daha güzel bir sonuçla bitiyor.

Benim gibi bu filmi henüz izlememiş olanlara konusu hakkında fikir olsun diye;)

Meryem, perişan ve baygın halde, bir göl kenarında bulunur. Meryem başına gelenler hakkında konuşmayı reddeder, bu nedenle ailesi kızlarının bir namussuzluk yaptığını düşünerek töre gereği öldürülmesine karar verir. Öldürme görevi ise yakın akrabası Cemal'e verilir. Çıktıkları ölüm yolculuğunda, Meryem ve Cemal'in yolları, Profesör İrfan Kurudal'la kesişir. Bu karşılaşma üçünün de kaderlerini değiştirecek yeni bir yolculuğun başlangıcı olur.

Ayrıca tvde Murat Han (filmdeki Cemal abiJ ) reklam aralarında gördüğümüz bir dizide oynuyor. Her gördüğümüzde Allah ım bu ne yeteneksiz adam bu ne bağırış diye deyip duran bizler filmi izledikten sonra acaba adama haksızlık mı ettik diye düşünmeye başladık :D:D:D

Ama bizdeki “cemal abi “ nin temiz kalması adına diziyi izlememeye devam etmeyi de uygun bulduk:D

Ayrıca yanlış hatırlamıyorsam arasıra izlediğim Şeffaf odaya konuk olduğunda anlatmıştı. Yurt dışından geldiği için filmin kast çekimlerinde aksanının bozuk olduğu yapamayacağı söylenmiş. Bunun üzerine oda Hafta sonu kamerasını alıp VAN’ a gitmiş. Çekimler yapmış, halkla konuşmuş. P.tesi döndüğünde işlem tamammış;)

“ turist “ kelimesi dışındaJ Filmi izlemeye karar verirseniz dikkat edin bu kelime tam bir yabancı telafuzu;)

Bu ayrıntıları niyemi anlatıyorumJ efendim birincisi ben duydum sizde duyun:D ikincisi de Murat Han yurt dışında okurken çalışanlardanmış.. ve hiç burs verilmeyen bir okulda bu çabası çok çalışması yüzünden kendisine burs verilmiş…Karşılaştığı zorluklarda yenilmeyip üstesinden gelmeyi başarmış… yani anlayacağınız azmin zaferiJ Aslında isimler o kadarda önemli değil. Filmden bahsettiğim için isim Murat Han… Ama Ahmet ya da Mehmet… ben duyduğumda azmi dikkatimi çekmişti… sizinde çeksin;)

Şimdilik bu kadar

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sayın yazar, aramıza hoşgeldiniz.İlk denemeniz de iyi. Başarılar.

Yalnıztürk 
 13.12.2007 19:31
Cevap :
Teşekkür ederim:)  13.12.2007 20:17
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 3
Toplam yorum
: 1
Toplam mesaj
: 6
Ort. okunma sayısı
: 1868
Kayıt tarihi
: 12.12.07
 
 

1977 doğumluyum. İktisat mezunuyum.. Ve daha önce ara verdiğim keman eğitimime de şimdilerde tekrar ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster