Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Mayıs '07

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
895
 

Hep böyle kal

Hep böyle kal
 

"Bana bu şekilde baktığın sürece seni sevmekten asla vazgeçmeyeceğim" dedi kadın. Karşısındaki bu adamı tanıdıkça anlamıştı; önemli olanın denizler gibi mavi gözler değil, okyanuslar kadar derin derin bakan gözler olduğunu. Ve artık, sadece gözlerine bakarak bile sevdiği adamın ne düşündüğünü anlayabiliyordu. Gözlerini okumayı öğrenmişti yıllar önce. İşte bu yüzden "Bana bu şekilde baktığın sürece seni sevmekten asla vazgeçmeyeceğim" demişti onun hala aşkla, şevkle ve tutkuyla parıldayan gözlerinin ta içine bakarak.

Daha önceleri hep ilk günlerdeki heyecanın zaman geçtikçe azalacağına inanır, ve hep "ilk öpücük gibisi olamaz" derdi. Oysa bu kez tam 20 yıl geçmişti ve, ne adamın gözlerindeki pırıltı, ne de içlerindeki heyecan azalmıştı. Üstelik öpüşmeleri hala ilk günlerdeki kadar da ateşliydi.

"Çok şanslıyım" diye düşündü ikisi aynı anda. Ve birbirlerine bakarak gülümsediler. "Bu bir mucize" dedi kadın şen bir sesle. "Her ikimizin de nefret ettiği bir adam yüzünden bir tesadüf eseri tanıştık. Ve tuttuğumuz takımlar dışında hiç bir fikir çatışması yaşamadık. Takımlarımızın renkleri konusunda tatlı tatlı laf sokmalarımızı saymazsak, tek bir kez bile tartışmadık. Anlatsak hiç kimse inanmaz buna!"

"Seni ilk tanıdığımda anlamıştım ruh ikizi olduğumuzu." dedi adam. "Hatırlıyor musun, nasıl da hep sizli bizli konuşurduk. Aslında bana "siz" diye hitap etmene sinir oluyordum, ama rahatsız olabileceğini düşünüp ben de sana "siz" diye hitap ediyordum."

"Ciddi olamazsın. Ben de!"

İkisi de birbirlerine sımsıkı sarılıp kahkahalarla güldüler.

"Ona kocaman bir teşekkür borcumuz var" dedi adam.
"Kime?"
"Kime olacak canım, tanışmamıza vesile olan şu herif vardı ya..."
"Herif deme ona! Onun sayesinde 20 yıldır evli olduğumuzu unutuyorsun."
"Keşke bir gün karşılaşsak da yaptığı kötülüklerin nasıl bir iyilikle sonuçlandığını gösterebilsek"
"Eminim çok pişman olurdu hayatım. Bundan sonra da kimseye kötülük yapmazdı herhalde hah hah hah!
"Seni seviyorum" deyip daha bir sıkı sarıldı adam sevdiği kadına.
"Ben de..."

Gençken ne zaman bir ilişkiye başlasa "Bu kez diğerlerinden farklı" derdi kadın. Ama her seferinde giden, diğerlerinden farksız olduğu mesajını verirdi giderken.

Ve bu kez gerçekten farklıydı işte diğerlerinden!

Ve adam her zamanki parıltılı gözlerle baktı karısının gözlerinin içine. Kadının bu bakışlar karşısında erimemesi imkansızdı... "Hep böyle kal" dedi bir kez daha içinden, tıpkı geçen yıllar boyunca her an dediği gibi...


<özlem boral="">

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

merak etmeyın boyle ınsanlarda var ben buldum bıtane allah herkese nasıp etsın sabredınce cıkıyor karsınıza

nihal karaman 
 18.01.2008 8:47
Cevap :
Allah her daim mutlu etsin inşallah...  18.01.2008 20:43
 

yazıyı okuyan kızlar! böyle bir erkek bulduysanız yapışınnnn. bırakmayın. kapıdan kovsa, pencereden girin. ama zaten böyle bir erkek olamayacağı için sorun yok.

Canan Öz 
 04.09.2007 12:20
Cevap :
Böyle erkekler, sadece bu tür yazılarda; ve ayrıca filmlerde falan yaşıyor sanırım :) Eee, hiç kimse kusursuz değildir, biz de değiliz bu da bir gerçek ama değil mi?  04.09.2007 12:54
 

"hep böyle kal" dermiyim birine acaba, yada demek istermiyim ? Böylesine sukunetle yaşanan şeyin aşk olmadığı kesin bence..Aşkın tabiatına aykırı.Aşk öyle birşeyki gönül ile düşersen yanarsın,zeka ile düşersen kavrulursun, duygu ile düşersen gülünç olursun, aşka düşmezsen kalabalığa karışıp ezilirsin :) Sevgi olabilir diyecem ama, insanın kendinden verdiği ödünlerin,fedakarlıkların tek sebebidir sevgi..bütün konularda ruh ikizi gibi anlaştıklarına göre ortada yapılan bir fedakarlıkta yok..Masal gibi birşey bu bence :)

Kenan Soyalp 
 09.06.2007 18:04
Cevap :
Aşkın tanımını yapmak ne kadar doğrudur bilemiyorum. Herkes aşkı kendi bakış açısıyla, kendi gönül rengiyle yaşar ve hiç kimsenin tarifi işte bu yüzden birbirini tutmaz. Yazdığımın masal gibi oluşuna katılıyorum, çünkü güzel şeyler hep masallarda sürer :) Sevgiler  09.06.2007 18:50
 

ne güzel sevmişler kahramanlar birbirlerini ve siz ne güzel anlatmışsınız sevgilerini.kalbine sağlık.sevgiler......

lulumya 
 26.05.2007 14:25
Cevap :
Çok teşekkürler yorumunuz için. Darısı hepimizin başına...  26.05.2007 21:46
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 152
Toplam yorum
: 964
Toplam mesaj
: 60
Ort. okunma sayısı
: 1899
Kayıt tarihi
: 19.08.06
 
 

Ortada bir problem görüyorsak bu bizim de problemimizdir. Ve eğer 'birisi'nin bu konuda bir şeyle..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster