Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Mart '08

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
1106
 

Hep erkekler mi suçlu?

Hep erkekler mi suçlu?
 

Evliliklerde kadın, hep madur olan taraf mıdır?
Erkekler,doğaları gereği veya karakterleri gereği hep aldatırlar mı?

Ne yaparsan yap hep erkek mi suçludur?

Kadınların temiz titiz olması, çocuklarına iyi bakması o evliliğin iyi olması için yeterli mi?

Aslında tabii ki böyle cins ayırımı yapmamak gerekiyor.Erkeklerin ve kadınların içinde iyileri de var kötüleri de. Veya daha detayına inersek,kendi başlarına iyi olan insanlar çok farklı karakter yapılarına sahipseler, bir arada yaşamaya başlayınca uyum sağlayamıyorlar.

Ama bu gerçeği kabul etmeye nedense kimse yanaşmıyor.

En başta yapılan hatalardan dolayı, hayatı cehenneme dönen insanların çıkış yolları nelerdir?

Hemen herkes diyebilir ki boşansınlar. Böyle düşünenler aslında hemen boşanıyor. Son zamanlarda boşanmalardaki artış zaten bunu açıkça gösteriyor.

Boşanma kararı almak...çocuk hatta çocuklar varsa sorumluluğu arttırdığından,eğer erkek bu konuda duyarlı ise buna pek yanaşamıyor. Ama yaptığı bu fedakarlık onun hayatını tamamiyle karartarak yaşamasını gerektirir mi?

Elbette hiç kimse ne aldatmayı ne de aldatılmayı ister ve hoş görmez. Doğası gereği kabul edemez.

Ama bu konuda neler yaparlar?

Bir kadın aldatıldığını sezer veya öğrenirse nasıl bir yol izler? Hadi bakalım seçeneklerimize:

-Ağlar dövünür devamlı şikayet eder,kocasını yerin dibine batırmak için tüm eksikliklerini ortaya döker.
-Sessizce bekler, geçici bir heves der...
-Özellikle maddi dayanağı varsa boşanalım der.
-Diğer kadını veya diğer kadınları suçlar...asla boşanmaya yanaşmaz ve her ikisine hayatı zehir etmek için planlar yapar...


Şıkların arasında...acaba bendeki eksiklik nerde? nerde hata yapıyorum? Eşimin bende bulamadığı ne diye sorgular mı? Diyelim ki gördü (pek olasılık dahilinde değil ama) değişme, kendini düzeltme çabasına girer mi?

Elbette böyle davranan kadınlar da vardır ama bence çok az.

Suçu devamlı başkalarına atarak mutluluk yakalanmaz ,muhafaza edilemez. Kendimizi beğenmemiz, sevmemiz çok güzel ancak gerçekçi olarak kendimize bir boy aynasında bakmamız gerekiyor. Davranışlarımızı gözden geçirmek, yontulması gereken şeyler varsa çaba sarfetmek gerekiyor. "Ben senin için saçımı süpürge ettim" sözünden artık vazgeçmeli ve özellikle eşlerle hem sevgili hem de arkadaş olabilmenin yolları aranmalı.

İşte bu nedenlerle kadınlarımızın silkinip kendine gelmesi lazım, suçluyu dışarda aramak... hiçbir zaman evlilikleri kurtarmaya yetmemiştir ve yetmeyecektir.Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

çünkü o erkekleride yetiştiren, eğiten, büyüten kadın değil mi ? , sonuçta ucu hep bize dokunuyor :) sevgiler

Dilek Fuçucı 
 25.03.2008 12:51
Cevap :
Evet biz kadınlara çok iş düşüyor ama maalesef hatalara aynen devam ediliyor.Belki yeni nesil anneler bu işi kıvırır...inşallah diyelim.Sevgiler  25.03.2008 16:14
 

evlilikte her iki taraf için de geçerlidir herşey.. kadın ve erkek ne ekerlerse onu biçerler:))) tek taraflı düşünmek yanlışş.. sevgilerimle.

sema öztürk 
 20.03.2008 14:42
Cevap :
Sanırım aynı düşüncedeyiz :) Sevgiler  20.03.2008 14:43
 

Aslında şöyle etraflıca düşününce suçun tek kişinin üstüne atılması yanlış. Nasrettin Hoca'nın dediği gibi "sende haklısın". Üçe bölelim suçu. Ya da gökten üç karpuz düşsün biri hem aldatanın başına(düşerken SORUMSUZ desin), biri aldatılanın başına(düşerken EŞİNİ SENDEN İTEN SEBEBİ GÖREMEDİN) desin, biri de bu durumdaki suç ortağı kişiye (EVLİ İNSANLA NE İŞİN VARDI desin) ... SEVGİYLE

Lavinya 
 18.03.2008 19:53
Cevap :
Senin formülünü beğendim valla...yani karpuz ama şöyle Diyarbakır karpuzu olsun da akılları başlarına gelsin.Sevgiler  18.03.2008 23:12
 

ama Kadın olmak çok daha zordur. Bu zorluklar birbiriyle ilgisiz alanlardadır. Ben sokakta güzel bir kadın (veya kız, dişi insan, bayan) olarak yürüyüp de her erkeğin dik dik gözlerime, sonra da "dur bakalım arkadan nasıl görünüyor" diye dönüp popoma baktığı bir dünyada bu kafamla dişi olarak doğsaydım her halde ecelimle ölmezdim. Evli ve bir kız babası olarak bunu itiraf etmeliyim. Ama erkeklerin üzerine doğa ve koşullar öyle yükler yüklemiş ki, onların her şeye rağmen dürüst kalanlarına saygı duymak gerekli. Bu sözler hoşuma gitti, izninizle kendi yazımda da kullanacağım.

Tamer KAPLAN 
 16.03.2008 15:05
Cevap :
Evet "herşeye rağmen dürüst kalanlara" benim de hoşuma gitti.Değerli yorumunuza teşekkürler, yazınızı okuyacağım.Saygılar..  16.03.2008 17:53
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 351
Toplam yorum
: 1482
Toplam mesaj
: 167
Ort. okunma sayısı
: 3166
Kayıt tarihi
: 16.05.07
 
 

Emekli olmaya çalışan bir sanatçı,yazmaktan büyük keyif alıyorum. Kocaeli Gölcük' de oturuyorum e..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster