Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Ocak '18

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
78
 

Hep İstiklal

Dünyada ne kadar kanı bozuk, ne kadar Türk düşmanı varsa şu günlerde daha çok gün yüzüne çıkmış bulunuyor. Geçtiğimiz günlerde yine bir operasyona ramak kala gözümüzü açtık. Açtık ve dua ettik.  Milletçe, genci yaşlısı, çocuğu, yetişkini... Çünkü çok iyi biliriz bu yaşanılanları. Biz hep başka ülkeler tarafından beklenilen oluyoruz. Evde de analar, babalar evlatlarını bekliyor.

Bizdeki bu duygusal sürecin aksine bir takım gruplar; kimilerinin adlarının önüne ''ünlü'' kelimesi konmuş. Millet tarafından konan bu ünvana rağmen, bu yüzsüz ve kansızlar terörü destekleyip devlete kötü bir damga vuruyorlar.

Başka ülkelerde kurtarılmayı bekleyenler, ''TÜRK'' kelimesini duyar duymaz gözlerinin içi gülüyor, o yaşları sevince dönüşüyor. ''Yine Türkler geliyor'' diyebiliyorken bu densizlerde Gazi Mutafa Kemal'in bazı sözlerini kullanarak ters algı oluşturmaya çalışıyorlar. Gördüğüm kadarıyla bu sözleri İngilizce yazanlar da olmuş. Bunun sebepleri şudur ki; başka devletlere kendi devletlerini şikâyet etmek, farklı bir dil ki ülkemin insanı anlamasın, anlarsa da düşünmez nasılsa üstünde. Atatürk'ün sözü der, çok güzel der geçer. İşte burada Atatürk'ü sevgisi girer devreye.. Ama yalandan falan değil, Ata olduğunu bilerek, düşüncelerini hayatına düstur edinerek, yaşayarak. Yani fikrini anlıyorsan, fikrini yaşar ve yaşatırsın.

Bu 3-5 densizin Atatürk'ü kullandığını düşünüyorum. Eğer gerçekten sevselerdi, anlarlardı. Yaşarlardı. ''Yurtta barış, dünyada barış.'' Ne kadar güzel bir cümledir. Tabi anlayabilene. Demokrasiye olan inancın göstergesidir bu. Fakat bu densizlerin neden bu sözü, bu dönemde gündeme getirdiğini bulmak da hiç zor değil.

''YA İSTİKLAL, YA ÖLÜM.''

''MEVZU VATANSA, GERİSİ TEFERRUATTIR.''

''BİZ TÜRKLER, TARİH BOYUNCA HÜRRİYET VE İSTİKLAL TİMSALİ OLMUŞ BİR MİLLETİZ.'' Ve bunlar çoğaltılabilir…

Terör örgütüne karşı müdafaa hakkımızı kullanarak operayona katılan Mehmetçiklerimize Allah güç kuvvet versin. Sağ salim ülkemize, evlerine dönmelerini nasip etsin. Devletimizi payidar kılsın.(Amin...) Değerli milletim; okuyun, araştırın. Şu ünlü, bu okumuş demeyin. O okumuşsa kendine okumuş. Üstelik eğitim kendini yenilemek ve geliştirmekten geçer. Şu üniversite, şu bölüm değil. Gerçekten insan olmak mesele... Mevzu vatan o zaman gerisi, hepimiz için teferruat olsun. Bu kesimlere de aldırmayın, tüm tarihimiz boyunca karşımızdaydı, bugünde karşımızdalar ve yarında olacaklar. Siz büyüyün ki, ülkemiz büyüsün. Devletimizin bekası ve mukaddesatı sonsuz olsun. Allah bizi hep beklenilen olarak kılsın. Biz yardıma koştuğumuz müddetçe güçlenmeye devam edeceğiz. Mehmetçiğimizin röportajında söylediği gibi ''Kızıl elmaya kadar.''

  Sağlıcakla ve ''Türk'' gibi güçlü kalın.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 17
Toplam yorum
: 4
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 119
Kayıt tarihi
: 06.12.17
 
 

İzmir 27.Dönem Milletvekili Adayı/ Bizim yanımızda ancak inandıklarımız vardır. Yanımızda olamaya..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster