Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Sonsuzluk (Osman Özeker)

http://blog.milliyet.com.tr/yasev

04 Nisan '16

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
262
 

Hepiniz birer Türk bayrağısınız

Hepiniz birer Türk bayrağısınız
 

Türk milliyetcilerinin, Türk dünyasının unutulmaz lideri, Başbuğu Alparslan Türkeş'i ebediyete intikal edilişinin 19. yılında , yine 4 Nisanlarda rahmetle ve minnetle anıyoruz.
 
80 yıllık hayatını hep Türk milletinin var oluşuna, Türk dünyasının , Turan İllerinin bir olması yönünde mücadele vermiş, özellikle ülkücü gençlerin millet, vatan ve bayrak aşkıyla yetişmesine özen göstermiş bir liderdir Türkeş.
 
Türk gençliğine olan inanc, güveni tıpkı Atatürk gibi ruhuna işlemiş, Türk gençlerine;
"Hepiniz birer Türk bayrağısınız. Bayrağı lekelemeyin, kirletmeyin, yere düşürmeyin" sözleriyle gençlere olan inancını açıkca ortaya koymuştur.
 
Hayatı boyunca Türklüğe ve Türk Dünyasına hizmeti amaç edinmiş, Türk dünyasının birbirinden kopmaması, kültür alışverişinde bulunmasını istemiş,bu amaçla her yıl Erciyeste "Türk Kurultaylarını" toplamıştır.
 
Erciyes'te yapılan kurultaylarda dünyanın dört bir tarafında bulunan Türklerin bir araya gelmesi, aralarında kültür alışverişinde bulunmmasını sağlamış, geçmişte Sovyet zulmü altında bulunan Türk yurtlarının bir gün mutlaka özgürlüklerine kavuşacaklarına olan inancını her zaman ve her ortamda dile getirmiştir.
Başbuğ Türkeş ölmeden önce Sovyetlerin ve Kominist sistemlerin yok oluşunu, Orta Asyada'ki Türk milletinin bağımsız devlet kurmalarını görmüş,Azerbaycan, Türkmenistan, Özbekistan, Kırgızistan, Moğalistanın bağımsızlığa kavuşmalarını büyük bir heyecanla karşılamıştır.
 
Türkeş siyası yaşamı boyunca  ideallerinden, fikirlerinden ve hedeflerinden hiç sapmamış,iktidarda olsun olmasın gelen her hükümet tarafından ilgi ve saygıyla karşılanmış, O'nun fikir ve düşüncelerine, özellikle Türk dünyası ile ilgili görüşlerine her zaman saygı duyulmuştur.
 
Türkeş; Türk milletinin başarıyı yakalaması için mutlaka "birlik ve beraberliğe" ihtiyacı olduğunu savunan bir liderdir.
 
"Kendinizi küçük görmeyiniz. Sizler büyük kuvvetsiniz. Vazifenizi hiçbir zaman unutmayınız. Kuvvet birliktir. Dâvamızın geleceği birliktedir. Birlik, beraberlik içinde olmaktır." sözleriyle bu konuda ne kadar haklı olduğu ortaya çıkmaktadır.
 
Bugün hem Türk milletinin, hemde Başbuğun emaneti olan MHP ve ülkücü hareketin dünden çok, bugün birlik ve beraberliğe ihtiyacı vardır.
 
Türkeşin emaneti olan MHP'de sular durulmamakta, küskünleri, kırgınları,giderek çoğalmakta, geçmişin ilkeleri olan "Lider,  Teşkilat, Doktrin" bugün yok olmakla yüz yüze gelmektedir.
 
Bu harekete dün de bugünde gönül verenler artık kırgınlıkları, küskünlüklleri bir kenara bırakarak birlik ve beraberliği sağlamalı, 45 yıllık zor ve çileli yollardan gelen bu harekete destek olmalıdır.
 
Türk milliyetcileri ve ülkücü hareket mensupları asla unutmamalıdır ki, 
Bu hareket  Türk -islam davasında 5000 bin şehit vererek bu günlere gelmiştir;
"İslam ahlak ve fazileti, Türklük gurur ve şuurunu" yaşatmak için halen şehitler vermekte,"vatan bölünmesin, ezan dinmesin, bayrak inmesin" diye üniversitelerde, güneydoğuda bu dava uğruna şehit düşmektedir.
 
Türk dünyasının Başbuğu Alparslan Türkeş bugün ebedi istirahatgahındadır, fikirleri, düşünceleri Türk milleti varoldukca, dünya durdukca yaşayacak, yaşatılacak ve Başbuğun işaret ettiği işıklı yoldan O'nun yetiştirdiği evlatları ilelebet yürüyeceklerdir.
Başbuğ Türkeş'i ölümünün 19. yılında rahmetle ve şükranla anıyor, mekanı cennet, kabri nur olsun.
 
Osman Özeker  04.04.2016

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 285
Toplam yorum
: 232
Toplam mesaj
: 57
Ort. okunma sayısı
: 3013
Kayıt tarihi
: 11.07.08
 
 

1949 Konya Ereğli doğumlu olup, halen İzmir'de oturmaktayım. A.Ü. Eğitim Fakûltesi mezunuyum  Ata..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster