Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Kasım '18

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
112
 

Hepsi Biz

   Her nesnenin bir bitimi vardı...

   Biz çocukken ne güzel çocuklardık. Her mevsim yazdık, hiç gelemeyecek birinin yokluğuna sarılmak oldu hayallerin en büyüğü, gidenlerin döneceğine inanır bir de kavuşma resimleri çizerdik. Şimdi ise, hayallerimizin toz pembesi bile kalmadı. İçimiz kış olunca sevmeye başladık mevsim soğuklarını. İçimizin soğuğunu bir fincan kahveyle ısıtıp, avuçlarımızı bir bardak çayın sıcağına gebe kılar olduk.

    Sonunu değişitiremeyeceğimiz filmlerimiz vardır hepimizin hayatında. Çabuk büyüdük vesselam. Küçücük bedenlerin kocaman hayallerini toprak altına uğurlarken, kadere gülümsemeyi öğrenirken sanırım çabuk büyüdük. Şiirlerimizi okumayacak kahramanlarımıza şair olup; çabuk büyüttük yüreklerimizi. Sustuklarımızı konuşurken kendimizle, öfkeyi hal eyledik, ruhumuza sarmaşık edip. Sevdikçe yüzümüzü eskitmeyen sevinçler edinmeyi hangimiz istemedik. Dünyaya hiçbir faydası olmayan insanlardan uzak durmayı istedik mi gerçekten? İki  satırlık sözleri laf kalabalığına kurban etmedik mi? Yaşımızdan büyük yorgunluklar edinip, küçücük çocukları, ellerini ayaz kaplayana dek ayak numaralarından büyük  telaşlar verip; çabuk büyümedik mi, büyütmedik mi?

     Sonra; hayaller kuruyoruz hepsi birbirinden uzak... Soluksuz kalmış gibi, iz sürüyoruz yalnızlığa. Zamanların dertlere çare olabileceği fikrine tahammüller kaldı mı? Düşündük mü hiç, neydi bizi bu kadar çabuk büyüten, ruhumuza hoyratça  kulaç açtıran? Düşündük mü kendimizi, bakıyoruz da görebiliyor muyuz aynada yüzümüze yansıyan o kalabalık iç benliğimizi?

      Demem o ki;

      Örselendi yüzümüz, hüzünleri yumak yapıp oynayarak...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 17
Toplam yorum
: 10
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 112
Kayıt tarihi
: 02.07.18
 
 

Hayatın tehlikeli olduğunu görmeye başladığımda yazılara verdim kendimi. Okuduğum yazılarda sevdi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster