Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Şubat '08

 
Kategori
Sevgililer Günü
Okunma Sayısı
343
 

Her an sevgili

Her an sevgili
 

Salındı karşımda durdu
Kaşı ile beni vurdu
Bu yareyi ya kim sardı
Sardım amma sarar gibi.

Bazen acı çekmenin adını da sevgi yada aşk olarak tanımlarız. Ve genellikle de sevgiliyi karşı cinsten birine duyulan aşk olarak düşünütüz. Oysa karşı cinsten birini bulamasak da bizi mutlu kılacak birşey bulmak mümkün. Yeter ki sevmeyi bilelim. Sevmeyi bilen hiç şüpheniz olmasın ki sevilecektir. Sevgi duygularımızın bize geri yansımasıdır. Bu duygular öfke içerirse bize mutsuzluk, sevgi içeriyorsa mutluluk olarak bize yansıyacaktır. Sevginin belirtisi asla bir demet çiçek ya da hediye ile ölçülemez. İnşaatta çalışıp evine ekmek götürmek için çaba sarf eden gencin sevgisinden kim şüphe edebilir. Sevgi bazen bir bakış bazen bir tebessüm, en önemlisi de arı ve temiz duygulardır. Bunu karşısındakinin anlamayacağını düşünen yanılgı içindedir.

Çevremize sevgi ile bakarsak ne kadar da çok bizi mutlu edecek nedenlerimiz olduğunu görürüz. Kalp gözünüzün açık olması dileği ile, tüm sevgililerin sevgililer gününü kutluyorum.

Sevgili bazen eş, bazen iş, bazen aşdır. Bazen anne, babadır. Arkadaştır. Bazen sevgi çok kolay elde edilir, bazen avuçlarımızın içinde ki bir kuş gibidir. Kaçırmamak için onu çok sıkarsak, belki de ölümüne neden oluruz.
Hiç kimsenin sevgisinin ölmemesi ve daim olması dileği ile... Her an sevgi ile bakarak, her an sevgili bizimle olacaktır. 14 şubat'ta hatırlanmaya çalışılan bu günün, hepimize her an sevgili, her an sevgi gerçeğini öğretmesi dileği ile...
Kimsenin üzülmesine gerek yok. Ben hepinizi seviyorum.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ünlü yazar ,VERONICA A. SHOFFSTALL yaşamdan öğrendiklerini ne güzel özetlemiş. '' Bir süre sonra , bir eli tutmakla bir ruhu zincirlemek arasındaki ince farkı öğrenirsin... Ve aşkın yaşlanmak, birlikte olmanın da güvende olmak anlamına gelmediğini öğrenirsin... Ve öpücüklerin sözleşme ve hediyelerin de vaat olmadığını öğrenmeye başlarsın... Ve yenilgilerini başın dik ve gözlerin açık karşılamaya başlarsın; bir çocuğun üzüntüsü ile değil , bir yetişkinin zerafeti ile... Ve her şeyi bugünü düşünerek yapmayı da öğrenirsin çünkü yarın ile ilgili her şey belirsizdir. Bu yüzden , başka birisinin sana çiçek getirmesini beklemeden kendi bahçeni yarat ve kendi ruhunu kendin süsle... Ve göreceksin ki dayanıklısın... Ve kuvvetlisin... Ve değerlisin...'' Ellerinize sağlık Kamber bey güzel olmuş yazınız..En güzel segi, hiçbir menfaat düşünmeden birini sevmektir.

SILA AK 
 15.02.2008 19:08
Cevap :
Teşekkürler belkide bu da bir sevgi. Önemli olan ne aradığımızı bilmek. Bulduğumuzun farkında olmanın başkaça yolu da yok.  15.02.2008 22:17
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 139
Toplam yorum
: 169
Toplam mesaj
: 31
Ort. okunma sayısı
: 781
Kayıt tarihi
: 29.09.06
 
 

10.12.1949 yılında Nurhak'ta fakir bir ailenin yedinci cocuğu olarak dünyaya geldim. Ziraat okulunda..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster