Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Nisan '07

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
1024
 

Her bahar yeniden aşık olmalı insan

Her bahar yeniden aşık olmalı insan
 

Bir ses bekler insan sevdiğinden kimi zaman. Düşsel bir yaşamın yarım kalan yanını tamamlamak ister gibi. Bazen yarım kalan düşlerin diğer yarısını sevdiği kadında/adamda bırkan kişi yüreğindeki ağırlığı taşıyamaz. İşte bu zamanlarda hasretlik hayatın en ağır yüküdür.

Karşılıksız sevmek hayallerin yıkıldığı yaşamlardır. Karşılık almak ise mutluluk. Belkide insan kendi düşleri için sevdiğine sımsıkı sarılmalı kendi mutluluğunca. İçimizdeki kanayan yaralarımızı sarmanın tek yolu hasretlik zamanların dışına çıkabilmektir.

Kaç sevgili geçti hayatımızdan bizden bihaber yada kaç kişi sevdi bizi biz ondan bihaber. Oysa insan yüreğini açabilmeli sevdiğine dokunabilmeli . Yoksa nice olur hayatımız düş kırıklıklarından öte.

Kaç baharı aşksız yaşadık kimbilir. Çetelesi tutulmaz ki bunların. Ama her bahar yüreğimiz yeniden şenlenir. Dünya bir başka döner sevgiye. Hayat yeniden güzelleşir ama aşk olmadan tüm güzellikler sessiz bir hayale döner.

Hasretlik en zor bahar mevsiminde çekilir. Aşk acısı en çok baharda yakar insan yüreğini. Her baharda sevdiğine sarılamadan uyuyan tüm bahtsızlara gelecek baharların da aşk dilemeken başka ne gelir elden. Yüreğimizin çorağı tüm çöllerde daha vahimdir oysa. Yüreğimiz asla çorak olmamalı.

Hasretlik zor iştir bilirim, bilmeyenleri bilirim ki hayatı bir dem eksik yaşamışlardır ve yüreklerinde sevgiye açık kapıları yoktur. Sevgiye açık kapısı olmayanlar hayatı zehir zemrek yaşar bu evrende. Oysa yüreğine dokunan sevgiye kayıtsız kalanlar dünyanın bahtsızlarıdır. Sevgiye dokunmasını bilenlerse bahtiyar bir mavi düş yaşarlar. Her yan sonsuz mavi bir düş gibi olmalı her baharda. Mutsuzluk kendi tercihimizdir, mutluluk gibi. Güzel bakan hiçbir göze hüzün yakışmaz ki. Aşksızlık ise asla yanına uğaramamlı. Oysa ne çok göz gördüm aşksız bakan. Bir peri gib yaşayıp aşksız kalan nice kadını gördüm hiçbiri mutluluk nedir tatmamış. Oysa kendince yüreğinde aşkı yaşatan hiçbir kadın/erkek mutsuz olmamıştı. Yüreğindeki çorak çöllerden engin mavilere düş kurmalı sevilen/sevilecek olan tüm bahtiyarlar. Oysa yüreğini çöle çevirmek en çok insanın kendine ihanetidir. Kendimize sevgiyle bakan bir çift göze asla ihanet etmemeliyiz belkide, mutlu olabilmek için.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

"git şimdi, başka aşklar ara kendine başka başka kapılar çal, ve bekle başka sevgililer için o kapılarda, aşk dersen öldü benim için seninle beraber. elveda..." Bu şarkıda gibi midir, ihaneti insanın kendine. Sahi aşk ölür mü?

Portakal Çiçeği ve FISILTI 
 25.01.2010 1:10
Cevap :
aşk ölürse aşk olmaz yüreğimizdeki sevgi seonsuzdur aşka.. sevgiler  03.02.2010 15:18
 

ama ben bahar dışında da aşık olma taraftarıyım:) ne olcak şimdi? şaka bir yana her konuda çiziktirmişsin, ne yapmışsın sen aliiii:) ben şimdi bu kadar yazının içinden okunacakları nasıl seçecemmmm:) öptüm...

Doğan Durgun 
 06.10.2007 0:31
Cevap :
istediğini seç, nasılsa okunmayacak kadar kötü yazılarımda var bari geldiğimde bir iki taş atarsın kötümü:) ....  09.10.2007 16:35
 

En çok son paragrafı sevdim; içinde "mavi" si çoktu... Sevgiler, maviler...

derinmavi.. 
 27.04.2007 9:01
Cevap :
hayatı seven her maviye sevgiler.  30.04.2007 9:40
 

çok baharda yakar yürekleri. Ama neden? Ben yaşamadım ama ve hatta keşke yaşasaydım bile diyorum.

Baver Ergun 
 15.04.2007 14:17
Cevap :
sanırım bahar insana yaşam sevinci veriyor. aşk demek yeni yaşamlar demek, ondandır aşkın baharda bizi bulması. sevgili baver sana dolu dolu aşk diliyorum her baharda. sevgiler.  16.04.2007 8:39
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 143
Toplam yorum
: 383
Toplam mesaj
: 116
Ort. okunma sayısı
: 2659
Kayıt tarihi
: 01.07.06
 
 

Ziraat mühendisi ve iktisatçıyım. yatırım danışmanlığı ve kişisel gelişim konularında  Simurg Con..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster