Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Ağustos '12

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
330
 

Her gün biraz daha

Her gün biraz daha
 

Gün yeniden doğuyor ufuklarda sarılıyorum güneşin kollarına beni geceden kurtardığı için teşekkür ediyorum. Gecelerin beni hüzne boğan ay'ını düşünüyorum aydınlanan günde kavuşuyorum huzura, dilekler diliyor, dualar ediyorum.

Hergün biraz daha alışıyorum yokluğuna, mesela öğlenleri sensiz içiyorum çayımı, sensiz yiyorum yemeğimi, geceyi uğurlamak için ay'ın kollarına sarılmıyorum. Sıkı sıkı sarılıyorum bir zamanlar  gözyaşlarımdan sırılsıklam olan yastığıma.

Sensiz yürüyorum şimdi o yollarda yine sonbaharın gelmesini tatlı bir rüzgarın çıkıp seni tamamen götürmesini diliyorum, düşlüyorum uzaktaki istanbulu..

Sensiz giriyorum Atlas pasajına o taksimin yollarına, yüreğine kapılıp gittiğim Eminönüne sensiz gidiyorum ve daha az acıyor canım..

Sensiz uğurluyorum martıları bir fotoğraf karesinde ölümsüzleştiriyorum..

Büyükada'ya sensiz gidiyorum yokuş aşağı bırakıyorum pedallarımı süratle iniyorum o güzelim rüzgar doluyor yüreğime seni çekip alıyor çekip atıyor..

Ve sensiz batırıyorum güneşi bu güzel istanbul akşamında sen daha az yakarken içimi, ben her gün biraz daha unutuyorum içimde kanayan yaramı..

Her gün biraz daha yok oluyorsun içimde..

Her gün daha az acıyor içim, kanamıyor artık satırlarım yokluğunun satırlarını oluşturuyor artık aşk şiirlerim..

İşte öyle..

Her gün biraz daha gidiyorsun yüreğimden..

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Gelip size Zamandan söz ederler.. Yaraları nasıl sardığından, ya da her şeye nasıl iyi geldiğinden. Zamanla ilgili bütün atasözleri gündeme gelir yeniden. Hepsini bilirsiniz zaten, bir işe yaramadığını bildiğiniz gibi. Dahası onlar da bilirler. Ama yine de güç verir bazı sözler, sözcükler,öyle düşünürler...Bittiğine kendini inandırmak, ayrılığın gerçeğine katlanmak, sırtınızdaki hançeri çıkartmak, yüreğinizin unuttuğunuz yerleriyle yeniden karşılaşmak kolay değildir elbet. Kolay değildir bunlarla baş etmek,uğruna içinizi öldürmek. Zaman alır...Zaman...Alır sizden bunların yükünü...O boşluk dolar elbet, yaralar kabuk bağlar, sızılar diner, acılar dibe çöker. Hayatta sevinilecek şeyler yeniden fark edilir. Bir yerlerden bulunup yeni mutluluklar edinilir...O boşluk doldu sanırsınız Oysa o boşluğu dolduran eksilmenizdir..M.Mungan BU ŞİİRİ AKLIMA GETİRDİ...

Kenan Soyalp 
 29.08.2012 16:33
Cevap :
paylaştığınız için teşekkürler.  20.09.2012 13:57
 

Her gün biraz daha azalacak ve bir zaman sonra buruk bir acısı kalacak.Önemli olan yaşananlardan payına düşeni alıp düşünmek .Yaşadıklarımız bize birşeyler öğretip sınıfın kapısını kapatıp hızla uzaklaşırken ,dur bir dakika şurayı anlamadım tekrarla demek kâr etmiyor.Yüreğinize sağlık güzel arkadaşım.Selam ve sevgimle.

Şennur Köseli 
 16.08.2012 13:40
Cevap :
sennur hanımcım sizin de yüreğinize sağlık, sevgiler.  29.08.2012 9:21
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 195
Toplam yorum
: 402
Toplam mesaj
: 14
Ort. okunma sayısı
: 904
Kayıt tarihi
: 09.01.12
 
 

Ben kimim ne yaparım? Aklıma düşeni yazar, gördüğüm kareyi ölümsüzleştirmek isterim. Kulağıma tak..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster