Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Nisan '07

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
405
 

Her insan aldatır

Her insan aldatır
 

Aldatmak kaç şekilde yapılabilir düşündünüz mü? Gözle, beyinle, kalple, vücutla vs. Ama en acısı ya da en çok yaralayacak olanı kalp ile olanıdır. Ama insanlar nedense cinsel tatmin amacıyla yapılan aldatmalara daha çok takmış durumda. Hatta aldatmak kelimesinin gizli anlamı çoğu insanın beyninde cinsel aldatmak olarak yazılı. Belki de en belirgin olanı ya da elle tutulabileni ol olduğu için böyle bir önyargı var insanların içinde, ama aslında en acı olan aldatma insanın beyni ya da kalbi ile yaptığı aldatmadır.

İnsanın kalbi ile aldatması nasıl birşeydir? Biri ile birliktedir ya da evlidir. Bu halde iken başka birinden daha hoşlanır ve kendisini bu konuda hiç gemlemez ya da gemleyemez. Bu durumu gittiği yere kadar götürür. Üç seçeneği vardır. Ya önceki ya sonraki ya da ikisi birden. İki durum iki kalpten birini incitecektir. Üçüncü seçenek de uzun ömürlü olamayıp hem kendisini yıpratacak hem de ikisine de yetmeyecektir. Yani her halükarda birileri üzülecek.

Peki hiç kimsenin üzülmeyeceği bir formül yok mudur kalple aldatmak durumunda. Evet yazıyı buraya kadar okuyan herkesin aklına gelen şey kestirme bir yol olan aldatmamak durumudur. Doğru da olan budur aslında; ama bu durum insanın ne kadar elindedir bir düşünsek bu soruya insanların beyninde çok çeşitli cevaplar olacaktır. Çünkü insan beyni ile kalbine ne kadar hükmedebilir? Belki bir kısım insan bunu başarabilir ama çoğu insan başaramaz. Ya da başardığı kısım kalbinin başkasına kaymasına engel olmaktan ziyade bu durumu fiili bir eylemle birleştirmemek olacaktır. Bu sefer de kendi kalbi ile başkalarının kalp kırıklığı arasında yıpranacak.

İşte her kapının ardında başka kapılar çıkıyor düşündükçe ama sonuçta matematiksel bir çözümü olmayan bu durum bir girişinde aşk olan ama bir sürü çıkışı bulunan ve bunların bir çoğunda da aldatmak olan aslında çok kolay aldatmak çıkmaz sokağına girilebilecek bir labirent misali insanın kafasını ve kalbini karıştıran bir paradoks olmaya devam edecektir bu konu...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 5
Toplam yorum
: 1
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 412
Kayıt tarihi
: 22.04.07
 
 

Ben Kerem. İstanbul'da yaşıyorum. Avukatım. Okumayı, yazmayı, yaşamayı, yaşatmayı, sevmeyi seviyorum..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster