Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Ağustos '06

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
551
 

Her kusurumuzun arkasına, 'tüh unutmuşum!'

Her kusurumuzun arkasına, 'tüh unutmuşum!'
 

Doğum günüm bugün diyorsun sevgiline, hah pardon sevgilin sandığına, dünden hatırlattığın halde. Yanıt; ah ama hayatımda senin doğum gününden daha önemli şeyler var biliyor musun? Bilmiyorum, bilmek istemiyorum. O an duymadım. Sağır oldu kulaklarım.

İncinmedim, incitmedin, kimsin, onu bile hatırlamıyorum. Sildim silinenler üzerine. Neden insanlar unutur? Ben de unutuyorum? Neden unutkanım son zamanlarda?

Umursamaz mıyım, yoksa unutkanlık olan yeni hastalığın kucağına mı düşeceğim genç yaşta? O benden önce mi düşmüştü unutkanlığın kucağına ya da umursamazlığın kollarında mı sallanıyordu? Hala anlamıyorum anlayamıyorum anlaşılması gerekir mi bilmiyorum?

Sadece kırgınım, elimde kırık bir yürek kutlanmamış bir gün var. Üstelik özrü kabahatinden büyük olan bir gaf da günün promosyonu. Ertesi günse biten bir ilişkinin acısı. Bilmem ki, bilinmez ki sorumlusu kim ki, kim suçlu? Ortada bir suçlu mu var ya da suç? Herkes mi böyle, yoksa zaman mı sorumlusu?

Yazık kaybolan zamana. Kolay ulaşım arzuluyoruz, kolay yaşıyoruz. Hatta kolay yemekleri tercih ediyoruz sorumluluktan uzak tek başına... Yeni, yeni, yeni tüketilen her yeni şeyin ardında yeni bir tüketici oluyor bedenimiz. Ye, ye, ye şişiyor, şişiyor... Obezler gitgide her gün yemekten hamburgerleri.

Sadece yemekler mi, insanların başlarının etlerini de yiyoruz, yiyiyorlar, durmadan. Nerede mis kokan var, sıkın pis deodorantlarınızı. Nerede yeni filizlenen çiçek, koparın. Nerede saf bir kalp, kırın hatta nerede güzel bi çocuk, tüketin onun sevimliliğini, mıncıklayın hemen ağlatana kadar. Harcayın kredilerinizi kazanmadan...

Girdap gibisiniz, her dokunduğunuz nesneyi çekiyorsunuz kendiniz gibi yapıyorsunuz. Tecrübe adı altında kendinize benzetiyorsunuz saf beyinleri. "Biz de geçtik bu yollardan" derken bile bıyık altınızdaki gülücükleriniz bulandırıyor. Uzak dur sevgili, sen sadece kendin gibileri kır hoplat kalplerini alma ahını temiz yüreklerin çarpar.

Alimallah çekirge misali fazla zıplarsan, dön dur kendi ekseninde. Kör düşeceksin baksana önüne! Sonraki bakışın önün değil, aynalar olacak. İşte orada utanacaksın kendi suratından, filmin olacak harcanmış yılların, kayıp mutlulukların. Çizgilerini saymakla geçer geri kalan zamanın. Sayende biz de unutkan olduk. Her kusurumuzun arkasına "tüh unutmuşum" diye saklansak oh!.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Unutkanlıklarımızın nedenini çok iyi çözmüşsünüz.

Kerim Korkut 
 01.09.2015 17:44
Cevap :
teşekkür ederim saygılar  05.09.2015 19:17
 

önce doğum gününüz kutlu olsun..iyi ki doğmuşsunuz iyi ki yazıyorsunuz..keyifle okuyorum.. sonra erkeklerin özel günlerin önemini bilemediği, böylesi konularda kadınlar kadar dikkatli ve duyarlı davranamadıkları tezine katıldığımı yazmak istiyorum..belki ona ( veya olacak olana) öğretebilirsiniz özel günlerin kadınlar için önemini ve bundan önemli şeyler var cümlesinin bir ilişkinin katliamı olabileceğini..onların algısında, algıda seçiciliğinde olmayan bir şey için ilişkiyi bitirmek ne denli öğretici oluyor tahmin edebiliyorum ama o denlide yıpratıyor öğreten için..elde var hüzün... sevgiler Su KARAKUŞ

Su Karakuş 
 15.08.2006 15:23
Cevap :
teşekkürler su:) maalesef bu tarz duyarsızlıklar çok fazla... sebebleri ise bol... ama dediğim gibi bu sadece erkeklerin sorunu değil, insanlık olarak bi umursamazlık sarmış etrafımızı birazcık senin gibi duyarlı insanlara ulaşmak ne mutlu. sevgiler  15.08.2006 19:21
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 93
Toplam yorum
: 25
Toplam mesaj
: 12
Ort. okunma sayısı
: 533
Kayıt tarihi
: 01.07.06
 
 

Sanatla ilgileniyorum. Işık olan yerde zaten beyaz vardır. Karanlıkta kalanlar siyahtır. Renkler ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster