Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Şubat '16

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
201
 

Her şey bir avuç toprak için

Her şey bir avuç toprak için
 

Uzun yıllar olmuştu böyle bir acıyı yaşamayalı. Tabi o zamanlar gençlik yıllarımın başlarıydı daha farklı yaşamıştım. Şimdi ise daha bir farklı yaşıyorum farkındalığın idrakiyle. 

Sadece birkaç gün önce hayatımda büyük anlamı olan, nerdeyse yarıdan fazlasını birlikte geçirdiğim, mutluluğumu, öfkemi, üzüntümü paylaştığım, her başım sıkıştığımda danıştığım, çok sevdiğim bir büyüğümü kaybettim. Gerçekten benim için çok acıydı sanki hayatımda bir sayfa kapanmış büyük bir boşluk açılmış gibiydi.

Gözümün önünden o güzel gülen yüzü hiç gitmiyor. Allahım ruhunu huzura kavuştursun.  O kadar çok gelen giden oldu ki ve gelenlerden her biri de tek kelime kötü bir söz kullanmadı, hepsinin hayatının bir noktasına O dokunmuş ve güzelleştirmişti. Herkes ne kadar iyi sıfat varsa hepsini kullanıyordu onu anlatmak için. Her zaman söylerim;  yaşarken isminizin önüne ünvanlar değil sıfatlar ekleyin, ölünce mezarınızın başında ünvanınızla değil sıfatlarınızla anılıyorsunuz.

Halamda bunun en iyisini yapmış biriydi yaşarken….. Ne mutlu ona

Bu yaşıma kadar bir çok cenazeye gittim ama ilk defa bir mezarın sıfır noktasından kazılıp cenazenin gömülmesine kadar izledim. Ve bütün düşüncelerim, duygularım allak bullak oldu.

Bütün bir hayatta tırmaladığımız, hırs yaptığımız, hep daha fazlası için çabalarımız, istediklerimizi elde etmek için önümüzdekileri ezerek koşturmalarımız, öfkelerimiz, kıskançlıklarımız, doyumsuzluklarımız sadece bir metrekare bile olmayan toprak parçası için. Gözlerimle gördüm ve tekrar idrak ettim inanın hiçbir şey götüremiyoruz giderken. Yaptığınız iyilikler, isminizin önüne koyduğunuz sıfatlar, yaşadıklarınız cebinize kar kalıyor. Geri kalan her şey teferruat ve boş.

İnsanların hayatına dokunabiliyor ve arkanızdan bana da şu iyiliği yapmıştı dedirtebiliyorsak ne mutlu bize. Dahasının hiçbir önemi yok inanın.  Bundan sonra tek amacım etrafıma sadece iyilik ve sevgi vermek olacak, bana kötülük yapana ben iyilikle teşekkür edeceğim, bana öğrettikleri için.

Kimsenin böyle bir deneyim yaşamasını istemem, umarım böyle bir şey yaşamadan uyanış yaşayabilirsiniz. Ancak hayat bazen sizi derin uykudan uyandırmak için böyle acı şeyler yaşatabiliyor. Ben  derin uykuda olan biri değildim uyanmaya başlamıştım ama ara ara uyuyakalanlardım. Artık bütün çabam her daim uyanık kalmak için olacak…..

Sevgiyle ve iyilikle kalın…..

 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ne hoş, ne kalpten bir yazı...Halanıza Allah'tan rahmet diliyorum. Ben de bir aile büyüğümü kaybettiğimde " İnsan, Yaşam, Cenaze" isimli bir blog yazmıştım. Vedalar hep acıtır ama aslında bir veda mıdır? Sanmıyorum. Tekrar başsağlığı dilerim. Sevgilerimle...:)

Çiğdem Timur 
 15.02.2016 22:10
Cevap :
çok teşekkürler güzel yorumlarınız ve baş sağlınız için. Bende geçte olsa size baş sağlığı dilemek isterim. Evet yaşananlar her ne kadar acı olsa da bizleri biraz daha büyütüp bir şeyler öğretiyor. Ve bir bitiş değil yeni bir başlangıç olabiliyor.  16.02.2016 20:24
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 18
Toplam yorum
: 6
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 234
Kayıt tarihi
: 22.03.15
 
 

LİSANS MEZUNUYUM FİNANS SEKTÖRÜNDE ÇALIŞIYORUM İLGİ ALANLARIM; Kitap okumak, insan davranışlarını..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster