Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Mart '20

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
172
 

Her şeyden biraz..

Her şeyden biraz, hiçbir şeyden tam değil.

Yaşı ilerledikçe yolunu bulamayanlar anlar bu yazının başlığını sanırım.Eski bir arkadaşımın kurduğu cümleydi. Onun hayatı da benim hayatım gibi tam olarak bu cümle üzerine kurulu gibi. 

Çocuk Gelişimini çok severek okudum. Açıktan Turizm de okudum Halkla İlişkiler de.Keman çalmayı denedim, dil öğrenmeye çabaladım(!), resim yapmayı denedim.  Geleceğim için şunu da yapsam güzel olur ama bu bölüm de güzel.. E şuna da başvurayım, belki bu iş daha iyidir, şu sektöre geçeyim.. Her şeyi yaşamak öyle güzel oluyor ki yeri geliyor en güzel yerde bir etkinlikte çok güzel bir açılışta oluyorsun, yeri geliyor o organizasyonun içine dahil oluyorsun.

Önceki yazımda hep istediğim yerlerde oldum derken ciddiydim. Geçen ay sevgililer gününde yapacak bir etkinlik arıyordum kendime. Baktım bir abi iş ilanı paylaşmış. İş, çok güzel bir resitalda kapıda bilet kesmek. (İnternetten biletlere baktım pahalıydı ve etkinlik çok güzel görünüyordu.) Ortamı merak ettim. Birçok ünlü ismin geleceğini biliyordum. (Böyle konularda şanslıyımdır Ekrem İmamoğlu dahil çok kişiye çiçek verme görevi beni buluyor! O gece de çiçeği sanatçıya ben verdim, o anları aklımda hep ölümsüzleştiriyorum) Çok etkileyici, bana çok güzel şeyler katan bir günü daha dolu dolu yaşadım. 

Bu arada ücretsiz geziler, sergiler, müzeler, konserler benden sorulur.Bunu da bir gün konuşalım. Özel günler etkinlik yapmak için var bence! Her şeyi takip eder ne yapar eder bulur ve giderim. İstediğim şeyleri gözümde çok yüceltiyorum ve ulaşınca tadını son ana kadar çıkarıyorum. Çok komik bir örnek vereyim ben hep termos bardağım olsun istedim ama kaitelisinden. İçi kahve doluyken çantama koyayım rahat rahat geziyim dökülmesin.. :) İndirimden buldum sadece beyaz rengi kalmıştı onu aldım ve o günden sonra dünyadaki en güzel termos bardak benim beyazım oldu bana göre. Aynı şekil kulaklığım da. Uyguna aldım ama çoktandır istiyordum en güzelleri onlar.. :) Değerini bilin özel eşyalarınızın. Giysi alışverişlerinde de aynı şekil yapmayı deneseniz. 5 tlye aldığım kazağı yıllardır giyiyorum diye zafer kazanmış gibi hissediyorum. Ne bileyim bunlar mutlu ediyor işte beni anlıyor musun? :) Bence yine anlatamıyorum..

Ama ben bu şekilde tam hayatımdan, yaşamaktan memnunken o anda insanların herkesi sokmak istedikleri kalıp sonra aklıma geliyor . Sigortalı ömür boyu çalışabileceğim düzgün işler?? Tecrübe?? E nasıl evleneceksin böyle?? Düzen? Para??

Demem o ki ben kendi hayatımla ilgili kafa yormuyorum böyle şeylere, siz de boş verin diyorum, boş verin.. :)

Bir gün herkes kariyeri, ünvanı her şeyi bırakıp gidecek büyük şehirlerden o beğenmedikleri köylere. Cahil dedikleri insanların yanına. Beyaz adam o zaman kariyerin yenilmeyecek bir şey olduğunu anlayacak :P 

Okuduğun için teşekkürler..

Kerim Korkut, Abdülkadir Güler, bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 26
Toplam yorum
: 123
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 179
Kayıt tarihi
: 21.03.20
 
 

İnstagram @hangibetus Kahve kokulu profil.. Ayvansaray Üniversitesi Çocuk Gelişimi mezunu. Atatürk ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster