Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Ocak '12

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
152
 

Her şeye rağmen

Yıkıntıların arasından çabalayarak çıkıyordum. Her şeye rağmen çabalamak güzeldi. Özgürlüğüm için tüm bunları yapıyordum. Yoksa üç, beş hatırayla devrilebilecek bir insan mıydım? Hayır. Kimse elimden tutmadı ve ben tekrar tekrar yeni baştan başladım.

Sevmek ve aşk kelimesi bana çok yabancı geliyordu. Sanki hiç bir şey yaşanmamış gibi hayatıma devam ediyordum. Yalnızlık, adı üstünde yakamı bırakmıyordu. Beni boğuyor, terletiyor ve sanki bitiriyordu. Yalnızlık, sanki su içmediğim günlerde ağzımın kuruması, bazen soluksuz kalmalarım gibiydi. Yalnızlık, uykusu kaçmış, yorgunluktan beter hale gelmiş, beti benzi solmuş, çirkin bir şeydi işte. Ben yalnızlığı hiç sevemedim. Yüzüme kaba saba bakıyordu sanki... Benimle derdi neydi? Niye beni bulmuştu? Ben yalnızlığı sevmedim ve hiçbir zamanda buna katlanamadım. Ben daldan dala kondum bir kelebek gibi, belki de kuşlar gibi özgür olabilirdim. Neden ben özgürken bir başkası olmalıydı? Benim ona ya da bir başkasına ihtiyacım var mıydı? Bilmiyorum. Belki de vardı. Yalnız kalmak, doğru kişiyi bulmaktan daha kolaydı. Ben yalnız olmalıydım. Tanrı Adem' i bile yalnız bırakmamıştı. Oysa ben mi yalnız kalacaktım? Bir süre bu böyle olacaktı ya lakin birisi karşıma çıkacaktı. Ben, bir kere bile beklemedim kimseyi. Sabırlı olamadım. Ben hep ben dedim bencillik ettim. Oysa, kendimi düşünmekten hata yapmışım. Daha fazla üzülerek elime hiç bir şey geçmediğini anladım. Uzaktan gelecekmiş gibi Adem oğlunu, beklemeye karar verdim.

 

Hanife ÇITA bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

buu çok güzeldi. Okumaktan zevk aldım :) bu yazıyı yazdığın ve okumamı sağladığın için teşekkür ederim :) sevgilerimle ..

leyla Akgul 
 02.02.2012 16:11
 

Kalabalıkta da yalnız kalmaktansa, yanıbaşındayken bile yalnız yaşamaktansa, rol yapıp mutlu gibi görünmektense bazen daha iyidir yalnızlık. Ve kendini görüp tanıyana kadar pek sevilmez yalnızlık. Kimimle olursanız olun, hiç ihanet etmeyendir size, sadıkdır, hep yanınızdadır yalnızlık. İnsanlar sadece yalnızken özgürdürler. İstemeseler bile... Güzelmiydi yazınız, acımıydı... Okudum sonuna kadar. Galiba sanki biraz içim acıdı.

Ahmet KARAKAYAN 
 30.01.2012 23:54
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 40
Toplam yorum
: 15
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 703
Kayıt tarihi
: 02.12.11
 
 

İçten, samimiyet abidesi, dobra, pratik fikirli :) ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster