Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Eylül '06

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
1722
 

Her şeye rağmen

Her şeye rağmen
 

Sokaklarda, caddelerde dolaşırken, yüzleri gülmeyen, tartışmak için bahaneler arayan insanlara sık sık rastlıyorum. Herhalde sizlerde bu tür görüntülere tanık oluyorsunuzdur… Çoğunun mutlu olmadığını düşünüyorum.

İnsanları mutlu etmek, çok büyük mutluluk getirir, kendi durumunuz ne olursa olsun. Paylaşılan dertler, yarısı kadar üzüntü verir, paylaşılan mutluluklar ise iki kat artar; paylaşıldıkça en çok azalan şey dert, en çok artan şey ise mutluluk ve sevgidir. Kendinizi zengin hissetmek istiyorsanız, sahip olduğunuz ve paranın satın alamayacağı her şeyi sayın. Bu gün bize bir hediyedir.

Pencereyi açıp da soğuk havayı içime çektiğimde, parmak uçlarımda nabzımı hissettiğimde, güneşe bakarken gözlerim kamaştığında, anneannemin zeytinyağlı yaprak dolmasını yediğimde, güzel bir ezgiyi dinlediğimde ya da şehir gürültüsünü duyup kulaklarımı tıkamak istediğimde, güneşin altındayken rüzgarın serinliğini hissettiğimde ya da soğuktan çenem titrediğinde, yağan yağmurun altında dolaştığımda... Kısacası ruhumun vücut bulduğunun ve vücudumun ruhumu nasıl da yönlendirdiğinin her farkına varışımda... Mutlu oluyorum, çünkü yaşıyorum, çünkü anlayabilme yetim var yaşadığımı, çünkü bunları düşünüp yazabiliyorum ve sizinle paylaşabiliyorum...

Her şeye rağmen… Her şeyin sevgiyle başladığını biliyorum…

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

ABD'de kalmaya gittiğimin ilk haftası sabah koşusuna çıkmıştım. Yanımdan geçen tüm güzel bayanlar bana gülerek "günaydın, merhaba" demişlerdi. Bende ne kadar yakışıklıyım diyr sevinirken birkaç gün sonra tamamen kültürel olarak sabah gördükleri HERKESE gülerek günaydın dediklerini farkedip hem sevinmiş hemde egom hafiften incindiği için üzülmüştüm. ....Gerçekten pozitif olmak, güne gülerek başlamak ve yaşadığına sevinmek çok önemli, size yürekten katılıyorum.

Savaş ŞAKAR 
 01.10.2006 10:12
Cevap :
Sevgili Savaş, sabahları özlemeni duyduğumuz tek bir kelimeyi, Günaydın demeyi bile beceremiyoruz…Başımızı çevirip yolumuza devam ettiğimiz olmuyor mu… Aslında söylememiz gerekeni hepimiz biliyoruz…Amerikalının dediği gibi… Günaydın, merhaba. sevgiler.  01.10.2006 22:38
 

Herhangi bir olumsuzlukla karşılaştığımızda veya değer verdiğimz birini kaybettiğimizde değil de yaşadığımız her anın değerini bilerek, keyif alarak, yaşama sevinciyle, yaşamak.....Sizin dediğiniz gibi, herşeyin sevgiyle başladığını bilerek. Mutluyum, çün ki uzun zamandır bu şekilde yaşıyorum. Gr.üz.sevgi ve selamlar.

Tuğba 
 29.09.2006 22:17
Cevap :
Sevgili Tuğba, yüreğindeki sevgi, yaşadığın mutluluk hiç bitmesin .selamlar  30.09.2006 0:54
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 358
Toplam yorum
: 1565
Toplam mesaj
: 176
Ort. okunma sayısı
: 4523
Kayıt tarihi
: 05.06.06
 
 

İstanbul Kadıköylüyüm.Yardım seven, sevimli bir insan olduğumu söyler dostlarım... Eşimi, kızımı,..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster