Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Ağustos '18

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
131
 

Her Şeyi Bilenler

Her Şeyi Bilenler
 

Her şeyi bilmen sağlığına zararlı!... Biraz da kafanı dinle istersen...


Öyleleri vardır ki aramızda, bilmediği yoktur mübareğin! Ne sorsan bilir. Ne anlatsan, senden daha hakimdir konuya.

Futbol desen, bilgi on numara onda! Ya hayat? Onunkinden daha iyi roman mı bulunur?! En taş yazar, en büyük düşünür halt etmiş yanında! Amcam, feleğe bile pabucunu ters giydirmiştir! Öyle bilgilidir kiii… En alim kişi nal toplar huzurunda! Görgüsünün ihtişamı şapka çkarttırır cümlemize!

Dans etmek desen, onda. Kayak yapmak mı? O, anasının karndayken biliyordu kayağı?! Rüzgar sörfü neyin, çocuk oyuncağıdır abime. En iyi yüzücü, dersini alır, nasihatını  dinler. Sesi de güzeldir,  yorumu da. Mesela, siyaset konuşmaya başlasan, onun da kitabını yazmıştır alimallah! Bütün savaşlarla dünya harplerini de ezber etmiştir!

Elinde ince bir çubuk, gözüne gözüne sokar bilgisini! Üniversite hocalarına naneyi yedirdi! En kusursuz ordinaryusa, elini, eteğini öptürecek seviyededir kelamı! Medreseler ytmuş, fasiküllerce cüz hatmetmiştir. Boş bulmayagörsün meydanı. Bir sallamaya, pardon! Bir anlatmaya başladı mııı! Susturabilene, durdurabilene aşk olsun!

Bir eda takınır konuşurken, laf etmeye çekinirsin. Bir oturuş oturur karşında, bildiklerini de unutursun.

Hal desen, onda. Tavır desen, en kralını takınır. Trip atmanın klark çekmenin pir-i üstadıdır. Şekilden şekile girmekten, kim olduğunu unutur arada ama! Olsun canım, Onca kusur, kadı kızında da bulunur; değil mi? Hem kadıya ne hacet? Kızımız, kitap kurduynan, kanun ehli de değil mi ki?! Bir ferman yazar, Benim diyen su dökemez eline. Bir türkü tutturur, cümle sanatçı boyun büker önünde!

Velhasıl, saymakla bitmez marifeti. İlminden sual olunamaz. Bi şey demeye kalksan, dilin tutulur, taş olursun; öyle efsunlu, öyle kerametlidir kendisi!

İyisi mi, biz çekilelim kenara. Dünya, ablamı bekler, değiştirsin diye kaderini. Alem zatına borçludur. İyiliklerini sıralamakla bitiremezsin… Böylesi dünyada bulunmaz!

Az bi şey de bize öğretse bari, cehaletimizden kurtulsak… Biraz da bu tarafa himmet eylese… Yolumuzu doğrultsak… Gerçi, hangimizin gittiği yol, hangimizin yolu yol değil, Allah bilir ama… Yine de söylesin abim bildiğini; biz, “Akıl akıldan üstündür,” diyenlerdeniz çünkü.

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Küçük dünyaları ben yarattım misali yaşayanlara selam olsun o vakit:))) Güzel bir paylaşım olmuş emeğinize sağlık...

Sibel Yılmaz 
 25.08.2018 11:16
Cevap :
Teşekkür ederim. Siz de yazımı okuyup, bir de yorum gönderme inceliğini gösterdiniz. Yazarlık yolunuz açık olsun. Cemce sevgilerimle...  25.08.2018 15:19
 

"Çok bilen çok yanılır." atasözü boşuna söylenmemiş herhalde. Sağlıcakla kalınız.

Şahin ÖZŞAHİN 
 25.08.2018 9:01
Cevap :
E, bizim atalarımız da akıllı... Cemce sevgilerimle...  25.08.2018 14:48
 

Bu yazıyı çok beğendim yalnız özellikle birine/birilerine söylenmiş gibi bir hava var yazıda.

Kerim Korkut 
 23.08.2018 12:12
Cevap :
Yok abi, kimseye taş atmadım. Bu tiplerden o kadar çok var ki aramızda, özellikle birine bir dokundurmama yapmama gerek kalmadı bu yüzden. Cemce sevgilerimle...  23.08.2018 18:44
 

Evet Cem kardeş haklısınız akıl akıldan üstündür, ben dememeli biz demeli ve başkalarının fikirlerine de saygı göstermeli.Güzel bir paylaşımdı kutlarım selamlar.NAHİDE ÇELEBİ

NAHİDE ÇELEBİ 
 22.08.2018 11:32
Cevap :
Teşekkürler sevgili hocam. İyi bayramlar. Cemce sevgilerimle...  22.08.2018 16:21
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1349
Toplam yorum
: 3614
Toplam mesaj
: 73
Ort. okunma sayısı
: 1741
Kayıt tarihi
: 30.01.11
 
 

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler veTanıtım, A.Ö.F. Adalet Yüksek Meslek ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster