Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Kasım '13

 
Kategori
Kültür Turizmi
Okunma Sayısı
397
 

Her yol artık, "Roma'ya" çıkmıyor !

Her yol artık, "Roma'ya" çıkmıyor !
 

Bartın Şelalesi


 Eskiden her yol Roma’ya çıkardı. Ama o, eskidendi. Şimdi o yollar battal oldu. Ama  Bartın’da bir yol var ki,  Bu yol, Eğlencenin kalbine doğru yol alıyor. Gelip gelip, Varol Otele dayanıyor. Biri  Şehri-Alem’de, diğeri de Varol   Otelin Şamata’sı.

Bartın’da başkaca eğlence merkezi yok. Üniversite de olsa, başka gidilecek yer yok. En iyisi  mi, akşamdan tavuk gibi tünemek. Bartın’da meyhane de yok. Kültürü de. Dışarıdan gelenler, hafta ortası ise, birer lahavle çekip, kafayı vurup yatıyorlar erkencecik. Cuma ve C. tesi Bartın’da iki yerde şenlik var geceleri. Her an değişebilir müzisyenleri ile görkemli Varol Otelin altındaki müzikholde, geceler su gibi akıp gidiyor. Genç nesil işte burada eğleniyor.

En başta başı kimler çekiyor biliyor musunuz? Otelin mütevazi sahibi, dünya tatlısı Varol Durhan. Dostları ile aşağılardan olup bitenleri kolaçan etmeden durmuyorlar.

Varol beyin eşi Birgül Hanım, otelin Genel Müdürü. Her gelenin hatırını soruyor, bir şey isteyip istemediğini öğreniyor. Yumuşak başlı ve otoriter,  aynı zamanda  da takipçi.  Otel baştan aşağı yenilenmiş. Dört katlı ve 48 odası var.

Bir de resepsiyona yeni alınan Derya Akman’ları var. Bir üniversite bitirmiş. İşe  yeni başlamış o gün. Belli, tedirgin. Alımlı ve güzel olması, eksikliğini kapatıyor gibi. Daha  çok genç ama. Gözleri de gülüyor, gülücükleri ile de hep gülümser duruyor.  İşte müşteriyi otele ısındıran faktörler. Kendisine bilgilerimizi aktardık. “Resepsiyon dedik, otelin kalbidir.” Dedik. Müşteriyi tebessümünle fethedeceksin “ diye de tembih vurduk. Bir sevindi, bir sevindi ki. Ayrılırken çok üzüldü. Neredeyse “gitmesen olmaz mı?” dercesine. Dayanamayıp, hüzünle sarılıp sarılıp öptü bizi. Genel Müdür de, dediklerimi tasdik ediyordu yanımızda. Resepsiyonun önemini vurguluyordu.

Yıllar öncesi, pek çok namlı meyhanesi vardı Bartın’ın. Sanki yer yarılmış, yerin dibine girmiş.

Doğrusu gençlik iyi eğleniyor. Hafta sonları her iki mekanı gözden geçirdik. Bol resim çektik. “Sayfamızı isteriz” diyerek cebime e-mail adresi doldurdular. ( Yazılarımızın tıklanma oranını artırması, devede kulak) Tıklarla işimiz yok. Yalnız şaştığım bir şey var, bir yazım var ki, tıklanma rekorunu da aştı. Tastamam 99 bin 700 lerdeki bu yazım, Rus kızları ile ilgili. Neymiş efendim, Ruslar,  evlenmeden önce sevişirlermiş.  Yemek yapar, çocuk bakarmış. Bütün  mesele  bu. Blogunda yazıyor Selek dostumuz. Onun da pırasa çorbası tıklana tıklana almış başını gidiyormuş. Eeee, n’olcek memleketin bu hali? Di mi ya! Birimizin yüzü pırasadan güler, diğerininki de Rus kızı haberlerinden.

Ört ki, ölem!

 

DERYA AKMAN,  İŞE YENİ BAŞLAMIŞ AMA BU MESLEĞİN ÜSTESİNDEN GELECEĞİM DİYOR

SOFRALAAR AÇILMIŞ BİR BİR. KENDİLERİ GİBİ SERESERPE MÜZİĞİN AKIŞINA VERMİŞLER

 

ÜNİVERSİTELİLER, EN ÇOK BURALARI ZİYARET EDİYOR VE STREST ATIYOR.

MAHŞERİN DÖRT ATLISI ,  TEMAŞA EEYLİYORLAR ORTALIĞI  PÜR MELAL İÇİNDE BRE !

 

VAROL OTELİN EGZOTİK BİR YAPISI VAR, GÖZE HİTABEDEN.

BU AFACANLAR İŞLETMEDEN. HEPSİ MESLEĞİNİN EHLİ.

 

 

VAROL DURHAN (SAĞDA) TAVLA ARKADAŞI İLE DURUMU KRİTİK EDİYOR ŞİMDİLİK.  BİRAZ MORAL TOPLAYIP YENİDEN TAVLANIN BAŞINA OTURACAKLAR..

 

 

 

 

 

 

 

Şahin ÖZŞAHİN bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Resimleride görebildim hepsi çok güzel ve özündeki oranın huzur ve mutluluk hali Bartına gidesim geldi :) birgün buluşalım haberleşelim ne güzel olur valla çok sevinirim :) sevgilerimle.

Tülay EKER 
 28.11.2013 23:28
Cevap :
Hımmm. Demek ki basında resimlerin rolü büyük. Bu anlaşılıyor. Ne gariptir ki, bir koloırduyu geçen yazarımız var. Hiç birisi de bana sormuyor. "Yahu bu rtesimleri nasıl koyuyorsun öyle" diye. Resme siz vurgu yapınız. Hoşuma gitti. Sahi bizim millette hiç merak yok yau.İlginize teşekkür. Bakarsınız pat diye yine bir iş çıkar olur biter. Selamlar çok çok.  29.11.2013 1:51
 

Yazılarınıza hasret kalmıştık. Sevgiler.

Şahin ÖZŞAHİN 
 28.11.2013 20:30
 

Çok keyifli bir yazı. Her yol aşk çıkar. Bartın'ı renklendiren Bartın yangunu sizsiniz ya üstadım .

Nabide Kılınç 
 28.11.2013 16:46
Cevap :
SİZİN DE OLMANIZI İSTERDİM. Tam size göre bir yer. Dere kenerında ırmak ve ördekleri. Yeşilin her tonu var. Hava ılık mı ılık. Nokta Noktam' şairinin yaşadığı memleket. Her taraftan, musluklardan bile şırıl şırıl şiir akıyor. İster iç, ister yut, ister yala. Di mi ya?!  28.11.2013 19:14
 

Gençler iyi eğleniyor ama maşallah sizde iyi geziyorsunuz resimleri göremedim akşama kendi bilgisayarımdan bakacağım. Selam ve sevgilerimle eşinize de tabii onu çok sevdim de :)

Tülay EKER 
 28.11.2013 16:43
Cevap :
Benimki gezmek değil. Kendi kendime vazife verdim. "Git kotar şu işi" dedi. Karşı taraf sordu "N'olcek şimdi" dediler. Nolceği moğolceyi mi var. Geliyorum dedim. Bir gittim, pir geldim. Tüfek ata ata, yaza çize.. Ya, işte büle büle. Selamınız söylerim. Bir gün çık gel be yau. Doyamadık blog gecesi sana.  28.11.2013 19:21
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1616
Toplam yorum
: 3879
Toplam mesaj
: 498
Ort. okunma sayısı
: 906
Kayıt tarihi
: 13.08.06
 
 

Hayatın dikenli yollarından geçmenin  sırrı, aralarından çabuk geçmektir. Ümit, naylon çorap giyd..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster