Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Eylül '10

 
Kategori
Psikoloji
Okunma Sayısı
975
 

Herkes değişiyor mu?

Herkes değişiyor mu?
 

AlıntıHep bir bahane arıyorum çevremde olan bitenlere yok sıcaklar diyorum,yok uzaklık diyorum,yok zaman diyorum,ee şimdi ramazan oruçluk diyorum…Ama bakıyorum da insanlardaki değişim bahanelerle geçmiyor.
Herkes bildiğim diyor da başka bir şey demiyorum.Hani kuzu gibidir dediğim insanlar biranda kaplan kesiliyor,sonra bakıyor ki kaplanlık daha söz geçiriyor herkeslere, ee ben niye hep kuzuymuşum diye değişimi benimsiyor.
Hani melektir dediklerimiz vardır ya bizim için,onlarında şeytanlıkları baş gösteriyor bazı bazı ama ne şeytanlık…Ağızlar açık kalıyor.Çok mu safmışım da ben bunları göremedim diye kendime hayıflanıyorum.
Bahsettiğim değişimler yaşın getirdiği olgunluk,bir yaş önce söylediğin şeyi şimdiki yaşında insanın kendinin de komik bulması gibi şeylerde değil.Sadece ummadığım kişilerde gördüğüm bazı değişimler işte.
Hiç sinirlenmeyen birisi,o gün size patlayası varmış gibi ufacık şeylere kükreyebiliyor.Her zaman olağan karşıladığı şeyleri sıra dışı bulabiliyor.Diyorum yaa işte herkesler değişiyor demek ki.Bu belki de normal olandır değişmeyen tek şey değişimin kendisidir derler nede olsa.
Alışkanlıkların zor bırakıldığı gibi,alışmakta zor oluyor çevremdeki insanlardaki türlü değişimlerine.
Yıllardır sakin bir kişiliktir dediğiniz anne yada babanız zamanla daha telaşlı birer birey olmaya başlıyor,önceleri garipsese de insan bu durumu bir süre sonra alışmaya başlıyor.Yada çok sakin insanlar asabileşiyor,hep uysallar hırçınlaşıyor…
Hadi ebeveynler atılmaz satılmazda her duruma alışkanlık gösterilmeye çalışıyor.Ee zamanımızın su gibi harcanan ilişkilerinde taraflarda değişimler gözleniliyorsa ne yapılacak?
Çorap değişir gibi,elbise değişir gibi eş değişiminin de insanların gözünde kolay olduğu bu zamanda,anlayışın sadece laflarda var olduğu zamanda ilişkinin taraflarının değişiminde ne yapılacak? Sen sağa ben selamet çözüm mü? Ee değişmeyen tek şey değişimin kendisi diyebiliyorsak, herkeste her türlü değişiklikleri gözlememek kaçınılmaz demektir.Peki bu değişimler karşısında çözüm ne olmalı ki ilişkiler daha sağlıklı ve uzun ömürlü olabilsin?Sadece anlayış mı çözüm,kişinin yapabileceği hiç mi bir şeyler?
Ya bu aralar çevremdeki insanlar pek değişiyor yada ben dengesizleşiyorum da her şey bana ters gözüküyor.Çözüme kendimden başlayıp yol almalıyım galiba geriside Allah kerim…

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Seda’cım, inan, çevremizdeki insanların ne kadar değiştiğini düşünürken, asıl değişen biz oluyoruz zamanla. Ama bu çok doğal. Ben tamamen kimlik değiştirmekten, olmadığımız bir kişiliğe bürünmekten bahsetmiyorum; zamanla ve yaşla gelişen ve kaçınılmaz olan değişimler yaşıyoruz. Düşünsene, 16 yaşındaki aklımızla/ dünyaya bakış açımızla, şu anki aynı olsaydı, yaşadıklarımızdan kendimize hiçbir şey katamamış olsaydık, neye yarardı o zaman geçen ömür ? Dilerim hep iyi ve faydalı yönde değişiriz/gelişiriz. Sevgilerimle.

Mor Okyanus 
 14.09.2010 10:27
Cevap :
Aslında evet çevremizdekilerle birlikte en çokta biz değişiyoruz,belki de bu yüzden değişim değişik geliyor.Sanırım haklısın faydalı yönde değişim ve gelişimlerle bu değişikliğe ayak uydurabilmek en yararlısı...Teşekkürler yorumun için sevgimle...  16.09.2010 11:06
 

Slm.. Değişmeyen tek şey Değişim değil midir ? Zaten...

Ters köşe/NUR 
 09.09.2010 22:21
Cevap :
Hı hı:( Teşekkürler  13.09.2010 11:29
 

Aslında tek sorunumuz herkesi idare etmeye çalışıyoruz ama en önemlisi onları idare ederken hep kendimizden ödün veriyoruz...

mavi yelken (ESEN ÖZDUR) 
 07.09.2010 14:08
Cevap :
Evet belkide dediğiniz gibi biz herkesleri yönetme çabamızdan böyle düşünüyoruz.Teşekkürler sevgimle...  08.09.2010 11:37
 

Birinin bir gün aniden sinirlenmesi patlaması değişim değildir bence, sadece o gün ruh haindeki değişimdir...Ben insanın-insanların değişeceğine inanmıyorum. Sevgimle.

Olgun Ekinci 
 06.09.2010 11:20
Cevap :
O patlamalar birgünle kalmıyorsa değişimdir bence...Teşekkürler sevgimle...  06.09.2010 15:25
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 205
Toplam yorum
: 496
Toplam mesaj
: 91
Ort. okunma sayısı
: 4571
Kayıt tarihi
: 11.11.06
 
 

86nın bir kış günü doğmuşum, belki de ondadır kışı çok sevişim .Hayatın gerçeklerini görüp nefret..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster