Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Ağustos '12

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
415
 

Herkes orada da devlet nerede?

Herkes orada da devlet nerede?
 

Uzun süredir haberleri takip edemediğimden kafam rahattı fakat içten içe ülkede ne olup bittiğini de öğrenme arzusu içindeydim. Ramazan Bayramı'yla birlikte ne olup bittiğini öğrenme niyetiyle internette haberleri takip etmek için sayfaları gezerken pkk'lı bir teröristin bdp'li birkaç vekille buluşma heberlerini gördüm. Videoyu izlerken bazı vatandaşlarında bu buluşmada coşkuyla yer aldığını farkettim. Görüşmede bdp'den Tuğluk ve Kışanak'ı ve ödp'den bir vekil vardı. Vekiller teröriste epeyce saygı gösteriyor, terörist de bu duruma binaen oldukça etkili bir nutuk atıyordu. Terörist bununla da kalmıyor muhabirleri de fırçalıyordu. Terörist bu nutku atarken her adımda alkışlanması da işin cabasıydı.

Yukarıda yazdıklarımda orada olanları tekrar sayayım; vatandaş, muhabirler, MİLLET! vekili, destekçi parti temsilcileri ve hatta orada olmaması gereken terörist(ler). Şimdi soruyorum, Devlet nerede? Bu sorunun cevabını videoyu izlerken ben de kendime sordum ama bir türlü cevabı bulamadım. Dağdan bir terörist iniyor, devlete meydan okuyor, yerel halk ve vekiller destek veriyor ve terörist indiği rahatlıkta tekrar dağa çıkıyor. 

Peki başbakan Hakkari elden çıkmıştır denince niye kızıyor?

Hakkari elden çıkmadıysa bu terörist nasıl rahatça iniyor, nutuk atıp aynı rahatlıkla geri çıkıyor?

İçişleri Bakanı niçin Hakkari'de gövde gösterisi yapmak yerine bu olayın üstüne gidileceğine dair bir açıklama yapmıyor?

Hakkari'nin elden çıktığını söylemiyorum ama şunu söylemeliyim ki artık kontrol edilememektedir.  Böyle bir gösterinin yapılacağı bilgisi birkaç gün öncesine kadar bazı kanalların haber bültenlerinde dahi verilmesine rağmen nasıl olurda bu gösteri engellenemez ya da bu gösterinin sorumluları gereken cezayı çekmez?

Son olarak söylemek isterim ki açılım süreci bu olayların gölgesinde kalmasın devam etsin ama yeni anayasada da milletvekili dokunulmazlıklarıyla ilgili düzenleme yer alsın ki bu ve benzeri olaylar sonrasında vekiller dokunulmazlık zırhına bürünemesin.   

Nur Yılmaz bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 10
Toplam yorum
: 6
Toplam mesaj
: 2
Ort. okunma sayısı
: 380
Kayıt tarihi
: 18.01.12
 
 

1986 yılında Denizli merkezde dünyaya geldim. İlk ve orta öğrenimimi Denizli'de yüksek öğrenimimi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster