Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Şubat '13

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
206
 

Herkes siyasetçi olmaz, olamaz 2

Herkes siyasetçi olmaz, olamaz 2
 

DÖN BABA DÖNELİM !!!!!


Siyasetçilik özel yetenek ister. Her adamın işi değildir. Her kes siyaseti beceremez. Zaten bu yüzdendir ki ülkemizde siyasetçi pek fazla çıkmaz. 

Mesela ben bir ülkeyi yönetiyor olsaydım; Şili’de maden göçüğünden 69 gün sonra işçilerin canlı olarak çıkartıldığı gün bizde olsaydı ne 69 günü, üç günde çıkartırız dedikten sonra benzer bir maden göçüğü altında kalan işçilerin bir kısmının cesetleri 4 gün sonra bazılarının ise hiçbir zaman çıkarılamayınca, bunu soran gazetecilere “ÇOK GÜZEL ÖLDÜLER CANIM” diyemezdim.

BİLMEYENLERE, BİLMEK İSTEMEYENLERE KISA BİR NOT: ZONGULDAK - TTK'YA AİT KARADON MADEN OCAĞI'NDA 17 MAYIS'TA MEYDANA GELEN GRİZU FACİASINDA 30 İŞÇİ YAŞAMINI YİTİRMİŞTİ. ÖLEN İŞÇİLERDEN 28'İNİN CESEDİNE PATLAMADAN 4 GÜN SONRA ULAŞILIRKEN, 2 MADENCİ İÇİN ÇALIŞMALAR HALEN SÜRÜYOR.

Mesela ben bir ülkeyi yönetiyor olsaydım; Kuranı Türkçeye çevirdiler, ezanı Türkçe okuttular, böylece din elden gitti diyerek Atatürk dönemi ve sonrasını dinsizlikle suçlayarak dindar kesimin oylarını toplayarak iktidar olduktan sonra, Mardin’de milletin gözüne baka baka “HÜTBENİN KÜRTÇE OKUNMASINDA HİÇ BİR SAKINCA YOKTUR” diye fetva vermeyi göze alamazdım.

BİLMEYENLERE, BİLMEK İSTEMEYENLERE KISA BİR NOT: ZATEN MEVLÜTLER ÇOKTANDIR KÜRTÇE OKUNUYORDU. CUMA NAMAZLARI AYRI CAMİİLERDE KÜRTÇE OLARAK KILINIYORDU. SONUNDA KÜRTÇE FETVA İÇİN DE ONAY ÇIKTI.

Mesela ben bir ülkeyi yönetiyor olsaydım; Ben bu davanın savcısıyım dediğim halde yüzlerce profesör, gazeteci, milletvekili, general toplanıp yıllarca hapiste tutulduktan sonra bazıları ölmeye başlayınca durumun ciddi olduğunu anladıktan sonra “canım bu kadar da uzun tutukluluk olmaz. Umarım yargı bir an önce kararını verir.” diyemezdim.

BİLMEYENLERE, BİLMEK İSTEMEYENLERE KISA BİR NOT: ERGENEKON DAVALARI HALA SÜRÜYOR. HENÜZ SERBEST BIRAKILAN YOK.

Mesela ben bir ülkeyi yönetiyor olsaydım; Ben bu davanın savcısıyım dediğim halde yüzlerce profesör, gazeteci, milletvekili, general toplanıp yıllarca hapiste tutulduktan sonra bazıları ölmeye başlayınca durumun ciddi olduğunu anladıktan sonra ölmek üzereyken toplum baskısı sonucunda ameliyat olması şartıyla serbest bırakılan bir generali daha narkozun etkisinden çıkmadan hastanede ziyaret edip, elini tutarak gazetecilere poz veremezdim.

BİLMEYENLERE, BİLMEK İSTEMEYENLERE KISA BİR NOT: ERGENEKON DAVASINDA TUTULDUĞU HAPİSHANEDEN ACİL OLARAK AMELİYATA KALDIRILAN ORGENEREL ERGUN SAYGUN AĞIR BİR AMELİYAT GEÇİRDİ.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

demokrasinin penceresinden yazan arkadaş, işi gücü bırakmış millete laf yetiştiriyorsun. gelelim sorularına: her iki göçük aynı değildi tabii..şilideki 900 küsür metre yer altındaydı. bizdeki 300 metre. ayrıca afşinde göçük bile olmayı, heyelan oldu. yani açık ocakta toprak kaydı. işçilerin cesetleri hala toprak altından çıkarılamadı. çok güzel öldüler diyen de çalışma sosyal güvenlik bakanı olan zat. televizyonlar önünde söyledi hemde. almanyada fransada dualar ayinler latince yapılır demişsin de, güneydoğuda fetvaların kürtçe okunmasına onay veren sizinkiler değilmi? ne iş? adamlar kürtçe mevlüt okutuyorlardı şimdi fetva da kürtçe.

ahmet zegerek 
 24.02.2013 12:34
Cevap :
NÜKLEER TEKNOLOJİ CEHALETE,CEMAATE VE İHMALE GELMEZ. http://www.akkuyungs.net/ türkiyenin ilk nükleer santralinin anlatan sitenin sloganı. okuyunuz   25.02.2013 18:18
 

2 maden goçugundeki sartlarin ve durumun bire-bir ayni oldugu hakkinda elinde detayli teknik raporlar mi var yoksa tahmini mi konusuyorsun ??? "çok guzel olduler canim"i kim soylemis ??? Turkçe ezana gelince, tum Hristiyan ulkelerinde dualar ve ayinler Latince yapilir, Ingilizce, Fransizca, Almanca degil ... bilgin olsun yazinin geri kalan bolumunden, sen ulkeyi yonetirsen Ergenekon ve Balyoz davalarinin avukatligini ustlenecegini anladik ... butun bunlardan anlasiliyor ki .. iyi ki bu ulkeyi sen yonetmiyorsun ...

Demokrasi Penceresinden 
 20.02.2013 12:54
Cevap :
şilideki maden kazasında madenciler yerin 840 m altında 69 gün sağ selim tutulduktan sonra yer yüzüne sağlam olarak çıkartıldılar. bizdeki kazada 3 gün sonra bir kısmının ancak cesedi çıkarıldı, bazıları hala toprak altında. diğer bir kaza afşinde oldu. açık maden kazası, yani madencilerin üzerine toprak kaydı. hala cesetleri bile çıkarılamadı. çok güzel öldüler diyen de çalışma ve sosyal güvenlik bakanı. okuma yazman ve azıcık allah korkun varsa google amcaya çok güzel öldüler yaz, bakalım ne göreceksin. türkçe ezan mevzusunu saptırma. ezani türkçe okudular din elden gitti diyerek oy alan akepe şimdi fervanın kürtçe okunmasına izin verdi mi vermedi mi? bir yer ferh edildiğinde fetva o feth edenin dilinden okunur ki; o yerin hakimi kim olduğu bilinsin. allahtan korkmuyorsan bari kuldan utan ve müslümanlıkla hıristiyanlığı karşılaştırmaya kalkışma.   24.02.2013 19:58
 

olamaz tabi..#

Casio Murat 
 20.02.2013 5:49
Cevap :
yalan söylerken normal insanların yüzü kızarır.  24.02.2013 19:59
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 40
Toplam yorum
: 56
Toplam mesaj
: 4
Ort. okunma sayısı
: 625
Kayıt tarihi
: 30.12.11
 
 

PhD (Nükleer). Başka söze gerek yok bence... İçel'de yaşıyorum. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster