Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Mayıs '17

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
101
 

Herkesin anladığı bir dil vardır...

Herkesin anladığı bir dil vardır...
 

Herkesin anladığı bir dil vardır...


 
Öfkenize, nefretinize, umutsuzluklarınıza, düş kırıklıklarınıza kapıldığınız kadar kendinize de kapılın. Sadece bir gün izin verin kendinize. Sonuçta siz düşünseniz de, düşünmeseniz de kötü olan kötü oluyor, iyi olan iyi oluyor. Yani ömrün boyunca iyilik yaparsın kimse görmez ama bir hata yaparsın hemen göze batar. Ömrü boyunca kötülük yapan bir gün bir iyilik yapsa bakalım ne menfaati var derler. O yüzden başkalarını memnun etmek için çokta uğraşmamak lazım. Demişler ki; gerçek yar yaradandır gerisi yaralayandır.
 
Hayat onu yaşama biçimimiz, bizi biz yapan şeyler, tercihlerimiz ve vazgeçişlerimiz arasında kısa, uzun gidiş gelişler. Büyük bir sarkaç gibi salındığında, belki tam o ana değecekken, bir milim kalmışken, belki tekrar geri gelen bir döngü, bizi biz yapan korkularımız. Yaşam mücadelesi vermekten hayatın farkına varamıyor, içinde sürüklendiğimiz manipülasyonu fark edemiyoruz.
 
İnsanlar yaşama eşit şartlarda başlamıyorlar. Sadece içinde bulunduğumuz durumda en iyisini yapmaya çalışmak başarı oluyor. Ayrıca hayat önünüze fırsatlar çıkarıyor eğer fırsat olduğunu görebilir, kullanabilirseniz. İşte o zaman şartlarınızı çok yukarıya taşıyabiliyorsunuz. Her insanın kendisine göre bir yeteneği oluyor ama bunu fark edebilmek ve değerlendirebilmek gerekiyor.
 
İnsanın her zaman gücü olmaz tam randımanla yaşamaya. Hazır komut tarzında yaşayanlar da vardır mutlaka ama insan her zamanda dahil olamaz hayata, ruhunu uyutmak ister arada bir, gittim geleceğim yazısı asmak, bazen kendinden bile gitmek ister, kendi olma halinden bile izin almak. Bir süreliğine hiç kimse olmak ister.
 
İnsanlar ne olursa olsun, ne kadar ince ve hassas olursa olsun, hala bütün duygu ve düşüncelerini ifade etmekten uzaklar. Egonu öldürürsen hayatını yaşamaya başlarsın. Buluş başkalarıyla aynı şeye bakıp farklı düşünebilenler tarafından yapılır. Yaptıklarınız ve yapmadıklarınız şekillendirir hayatınızı. Kendini nasıl değiştiremiyorsan başkasını değiştirmeyi düşünerek hareket etmek havanda su dövmek ve kendini hayal kırıklığına uğratarak üzmektir.
 
HÜLYA ÇAKICI

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 705
Toplam yorum
: 245
Toplam mesaj
: 5
Ort. okunma sayısı
: 516
Kayıt tarihi
: 19.12.15
 
 

Hacettepe Üniversitesi İktisat Fakültesi ve Akdeniz Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Fakültesi ve..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster