Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Kasım '13

 
Kategori
Estetik / Güzellik
 

Herşey botoks değil..

Herşey botoks değil..
 

Enjeksiyonlar arasındaki farkın bilinmesi için son noktayı koymak gerek.

Bazen ister istemez başkalarının konuşmalarına kulak misafiri olursunuz. Kısa bir süre önce iki kadının “Dudağına botoks yaptırmış” diye devam eden bol dedikodulu sohbetine denk geldim. Şu zamanda aradaki farkı bilmeyen kalmamıştır diye düşünürdüm ama yanılmışım. Kulaktan dolma bilgilerle biz plastik cerrahlara başvuran, kendi teşhisini kendi koyan hastalarımız olmuyor değil.  Her zaman ihtiyaca göre yapılması ya da hiç yapılmaması gereken işlemler hakkında hastalarımı bilgilendirmenin yanı sıra yönlendirmeye de çalışırım.

 

Uygulamaların doğru bilinmesi gerekli

Botulinium A Toksini yani botoks, hyalüronik asit ve diğer dolgu enjeksiyonları cildimizin ihtiyaçlarına göre belirlenerek yapılır. Uygulamaları bilmeden sağlıklı kararlar almanız da zorlaşır. Yaptırmayı düşündüğünüz işlemler için kime güvenmeniz gerektiği ve plastik cerrahınıza sormanız gereken önemli soruları bilmeniz gerekiyor. Eğer uygulamalrın kullanılış biçimini bilmiyorsanız herhangi bir uygulama yaptırmadan önce enjeksiyonların dünyasını tanıyın.

 

Botoks:

Göz çevresi, alın bölgesi, kaş arası, dudak kenarlarıve gülme çizgileri, çene ve boyun bölgesine uygulanan madde botokstur. Tekrarlanan hareketlerden oluşan çizgi ve kırışıklıklar için uygulanır. Yüz germe operasyonlarından sonra operasyon sonrası rötüş yapmak için de kullanılır ve mükemmel sonuçların yakalanmasına yardımcı olur. Son zamanlarda geçici burun estetiği, burun ucu kaldırma, burun asimetrisini düzeltmede de botoks kullanılmaya başlandı.

 

Yağ Enjeksiyonu:

Operasyon geçirecek kişinin vücudunun tek bir bölgesinden alınan yağı yumuşak doku dolgusu olarak kullanırılarak yüze enjekte edilir. Bu işlem kırışıklıkların düzeltilmesine yardımcı olur. Aynı zamanda elleri ve boyun bölgesini gençleştirmek için de yağ transferine başvurulabilir.

 

Hyalüronik asit dolgu:

Yumuşak doku dolgusu yumuşak doku hacmini genişletme, yüze yeniden şekil verme, kırışıklıkları azaltma, derin çizgileri ve selülit gamzelerini doldurmak için cilde hyalüronik asit bazlı ya da kolajen bazlı dolgular enjekte edilir. Hyalüronik asit dolgular suyu çekerek çizgi ve kırışıklıklarınızı düzeltmeye yardımcı olur. Genellikle tek müdahele belli süreliğine yeterlidir ancak cildiniz tüm dolguyu zamanla emdiğinde işlemin yenilenmesi gerekir.

 

Op. Dr. Güncel Öztürk

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı 

twitter: burunsanati

facebook: guncelestetik

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 269
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 359
Kayıt tarihi
: 29.11.12
 
 

TIP EĞİTİMİ İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi İstanbul UZMANLIK EĞİTİMİ İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster