Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Temmuz '07

 
Kategori
Psikoloji
Okunma Sayısı
354
 

Hesaplaşma

Hesaplaşma
 

Sustum galiba kendimi dinlemek istedim biraz. Sustu kendim de, devam ettim susmaya. Bekledim biraz daha bekledim. Konuşmadı ama küstüm dedi sadece. Nasıl olur dedim sen ben değil misin? Benden değil misin? Öyeleydi artık ...
Neden diye sordum. Sonra başladı anlatmaya: Çok geç kaldın dedi. Neye, niye dedim. Hayata dedi, yaşamaya. Başkalarını dinledin, başkalarının söylediklerini yaptın her zaman. Başkalarının hayatını yaşadın hep. Yani herkesi dinledin ama duymadın benim çığlıklarımı.

Yenik düştün paraya, koşuşturmalar içinde yaşadın. Yemeğini aceleyle yedin. Kurulu saatlere teslim ettin uykularını. Eğlenmeye çalışırken bile bir gözün saatteydi hep. Para göğüsledi hep finaldeki ipi, dostlukların, sevgilerin, aşkların içinden sıyrılıp. Paraya ayırdın bütün zamanını. Dost sohbetlerini bile randevularla sınırlandırdın.

Ama paraya borçlu değil miyim aceleyle de olsa yemek yiyebilmeyi, parasız aşık olabilir mi insan böyle bir dünyada. Peki dostlarım olabilir miydi hiç param olmasa da dedim.

Hayır sen kurdun bu dünyayı dedi kendim, sen ve sen gibileri. Anlaşılamaz bir hırsla hep daha fazlazını istedin. Hep daha fazlası için çalıştın. Parayla kazandığın sahte mutluluklara aldandın. Yukarı çıktığını sandın ama göremedin her basamakta neleri yitirdiğini. Hayır sen artık ben değilsin, benim sen olmadığım gibi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

aynaya baktığında içini görebilmek ne güzel. kendi içinde yaşadığın bir hesaplaşma da olsa, küsse de bir tarafın diğerine, suçlasa da asla geç değildir yaşamak ve değiştirmek için birşeyleri diye düşünüyorum. yeter ki olması gerekenin farkına varabilelim...sevgi ve selamlar

beenmaya 
 19.07.2007 12:07
Cevap :
sevgiler  19.07.2007 16:13
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 44
Toplam yorum
: 148
Toplam mesaj
: 34
Ort. okunma sayısı
: 748
Kayıt tarihi
: 06.06.07
 
 

İHL mezunu,  metalci bir vatandaşım. Arkadaşlarım dengesiz diye hitap ederler, aileme göre ağırba..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster