Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Mart '09

 
Kategori
Gönüllülük
Okunma Sayısı
1854
 

Hesaplı gönderi

Hesaplı gönderi
 

Facebook'ta "ücretsiz gönderi" diye bir gruba üye yapıldım. İçeriğine baktığımda, Van Bostaniçi Belediyesi Halk Kütüphanesi'ne yapılması beklenen kitap yardımlarını gördüm. Bir süredir gerçekten ihtiyacı olanlara vermeyi düşündüğüm, kullanmadığım kışlık kıyafetlerimi verecek yer arıyordum. Sözkonusu belediye kütüphanesinin telefonunu aradığımda, oradaki öğrencilerin gerçekten yoksul olduğu, kitap haricinde de her türlü yardıma açık olduklarını belirttiler.

Bu aşamada anlaştıkları bir kargo firması olup olmadığını sordum. Maalesef bu konuda hiçbir kargo firmasının yardımcı olmadığı cevabını aldım. Ancak PTT kargo'nun hesaplı olduğu belirtildi. Ben de PTT Kargo'nun Acıbadem şubesine gittim. Bana koli yapabileceğim malzemeyi de ücretsiz temin ettiler. 4buçuk kiloluk gönderi için toplam 8TL verdim. Herhalde özel kargo firmaları en az 40-50TL isterlerdi. Çok değil 10 gün önce sadece bir zarfı İstanbul'dan Fethiye'ye göndermek için 7TL verdim adını vermek istemediğim bir firmaya!!

Haberiniz olsun, kargo göndermek artık çok hesaplı. Hem de http://www.ptt.gov.tr 'den barkod sistemiyle takibini de yapabiliyorsunuz. Daha ne olsun..(gönderi sağlam bir şekilde yerine ulaşsın; aksi bir durumda mutlaka paylaşırım)

Not: Yeni bir habere göre MNG Kargo sözkonusu yardım kampanyasına destek vermiş. Bostaniçi Belediyesi'ne yapacağınız kitap, kıyafet vs gönderileri ücretsizmiş. (3 Nisan 2009)

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bende duyduğumda araştırmıştım gerçekten çok uygun ancak il'de olduğu için ilçelere hizmet veremediklerini sölemişlerdi. Paylaşım için teşekkürler..

ZÜMRÜT BAKKAL 
 06.11.2009 16:00
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 66
Toplam yorum
: 33
Toplam mesaj
: 10
Ort. okunma sayısı
: 2709
Kayıt tarihi
: 09.06.06
 
 

MBA değil ama HBA (Herşeyi Bilen Adam) yapmış birisiyim. Hemen her konuda fikrim var ama hiç fikr..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster